HÜDA PAR'ın yeni yönetiminde görev dağılımı belli oldu

HÜDA PAR'da 4'üncü Olağan Büyük Kongre'nin ardından parti yönetimi belirlendi.

HÜDA PAR'ın yeni yönetiminde görev dağılımı belli oldu
HÜDA PAR'ın yeni yönetiminde görev dağılımı belli oldu
GİRİŞ 13.06.2021 21:34 GÜNCELLEME 13.06.2021 21:35
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Partiden yapılan açıklamaya göre, Genel Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu başkanlığında toplanan Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleri, 15 genel başkan yardımcısı arasında görev dağılımını yaptı.

Buna göre, önceki dönem Genel Başkanlık görevini yürüten İshak Sağlam, İnsan Hakları ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Vekilliğine getirildi.

Genel Sekreter ve Parti Sözcülüğüne Şehzade Demir seçilirken, Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Hüseyin Yılmaz, Medya Başkanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahmut İrtem, Teşkilat Başkanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Halef Yılmaz, Halkla İlişkiler Başkanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şeyhmus Tanrıkulu oldu.

Sosyal İşler Başkanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Abdullah Aslan, Eğitim İşleri Başkanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Metin Kaya, Ar-Ge Başkanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Abdurrahman Cens, Mali ve İdari İşler Başkanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Hamdullah Tasalı, İktisat Başkanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Eyyüp Yanaç, Seçim İşleri Başkanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Mahmut Şahin, Dış İlişkiler Başkanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Mehmet Eşin, Kadın Kollarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Sema Yarar, Gençlik Kollarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına da Hüseyin İmir getirildi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • Hışman ameddi 2 yıl önce Şikayet Et
  Yahu hür dava partisi arkadaşlar sizin gibi muhafazakar, mütedeyyin tabanlı bir parti bölgeden neden oy alamıyor..? Hdp nin bölge halkına sizden daha yakın bir ortak zemini yokki..! Bu şaşılacak bir durum..!bu açmazı biran önce açmalısınız..!hdp bölgeden silinmeli...! Bölgeye totaliter marksist bir demogoji den başka vereceği birşey yok bunların..!
  Cevapla
 • Amedli 2 yıl önce Şikayet Et
  Diyarbakırlıya Cevaben Bu tespitinizin bir delili var mı? Yoksa çamur at tutmazsa izi kalır mantığı mı?
  Cevapla
 • Diyarbakırlı 2 yıl önce Şikayet Et
  çünkü 90'larda yaptıkları katliamları insanlar unutmadı. İslamın yayılmasına büyük zarar verdiler. O sebeple bu adamların takiyyelerine milletin karnı tok. ipleri iran'ın elinde olan şia sever bu gürühun eline fırsat geçse ışid tarzı bir şeriat uygularlar.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
TCMB'den TL mevduatı destekleyecek adım
Fenerbahçe dondu kaldı! Danimarka'da acı skor