Marmara'da müsilaj seferberliği: 5 günde 1700 metreküp temizlendi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul, Balıkesir, Kocaeli, Yalova, Bursa, Çanakkale, Tekirdağ'da 77 bölgede 5 gün boyunca yapılan çalışmalarla 1700 metreküp müsilaj temizlendiğini belirtti.

GİRİŞ 13.06.2021 23:40 GÜNCELLEME 14.06.2021 02:55
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Bakan Kurum, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Marmara Denizimizde başlattığımız müsilaj temizleme seferberliğimizde hız kesmeden yol alıyor ve denizimizi temizleyecek çalışmaları hep birlikte hayata geçiriyoruz. Biz sahada çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyor, Marmara Denizimizdeki müsilajı temizliyoruz." ifadelerini kullandı.

Bu kapsamda bugün yapılan çalışmalara ilişkin bilgi veren Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları ve imzasıyla Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu oluşturulduğunu hatırlattı.

Bakanlık ekiplerinin, valilikler ve belediyelerle birlikte 7/24 esasıyla çalıştıklarını belirten Kurum, şunları kaydetti:

"İstanbul, Balıkesir, Kocaeli, Yalova, Bursa, Çanakkale, Tekirdağ'da 77 bölgede 5 gün boyunca yaptığımız çalışmalarla 1700 metreküp müsilaj temizledik. Toplanan müsilajlar Bakanlığımız tarafından izin verilmiş, özel geçirimsizliğe ve niteliğe sahip düzenli depolama alanlarına götürülerek bertaraf edildi. Marmara Denizi ve kıyılarındaki çalışmalarımızı 1000 personel, 22 tekne ve çok sayıda karadan temizleme ekipmanıyla sürdürüyoruz. 7 ilde toplam 944 denetim gerçekleştirdik. Farklı noktalardan 259 numune aldık. Denetimlerimiz neticesinde 54 tesise 6,8 milyon lira idari para cezası uygulandı. Denetimlerimiz ve aldığımız numuneleri çevre laboratuvarlarımızda incelemeye devam ediyoruz."

KAYNAK: AA
YORUMLAR 5
 • ömer 3 yıl önce Şikayet Et
  allah devletimizi başımızdan eksik etmesin .
  Cevapla
 • FANİ YOLCU 3 yıl önce Şikayet Et
  Ekonun pisliği
  Cevapla
 • Bilal Ammar 3 yıl önce Şikayet Et
  Yapılan masrafların bile yarışı değil bu para
  Cevapla
 • bekir 3 yıl önce Şikayet Et
  Ekremin salyalarını temizleme parası olarak chp nin iş bankası hisselerine hazine el koysun
  Cevapla
 • Malatyalı 3 yıl önce Şikayet Et
  Komik ceza 54 şirkete 6.8 milyon 1 milyon dolar bile değil yazık
  Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD ve İran'ın adımları sabırları taşırdı! TSK'ya vur emri
Şaşırtan 'Kassam' iddiası: İsrail dünyaya ilan edecek