Yaz güzeli kirazlar bu yıl filyasyon ekipleri için toplandı

Bağcılar Belediyesi tarafından bu yıl gerçekleşen 13. Kiraz Hasadı’nda kirazlar, koronavirüsle mücadelede önemli bir yere sahip olan beyaz tulumlu kahramanlar olarak da bilinen filyasyon ekipleri için toplandı.

Yaz güzeli kirazlar bu yıl filyasyon ekipleri için toplandı
Yaz güzeli kirazlar bu yıl filyasyon ekipleri için toplandı
GİRİŞ 15.06.2021 13:49 GÜNCELLEME 15.06.2021 13:49

Bağcılar Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Kiraz Hasadı’nın bu yıl 13.’sü gerçekleştirildi. Her yıl coşkulu görüntülere sahne olan Kiraz Bahçesi’ndeki etkinliğe Kovid-19 sebebiyle bu sene de vatandaşlar katılamadı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeline eşlik eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, dalından topladığı rengarenk yaz güzeli kirazları sepetlere doldurdu. Toplanan kirazlar, virüsün yayılımını durdurma adına önemli görev üstlenen ve beyaz tulumlarıyla tanınan filyasyon ekiplerine dağıtılacak.

Kan Bağışçıları Günü'nde Bağcılar Meydan'da 3 günlük kampanyaBağcılar Meydan'da 3 günlük kampanya

SALGINA KARŞI CESARETLE SAVAŞTILAR

Filyasyon görevlilerinin salgına karşı cesaretle savaştığını söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bu süreçte bizim sağlığımız için özverili bir şekilde çalışan sağlıkçılarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu sene topladığımız kirazları da kendilerine ikram ediyoruz. Yoğunlukları nedeniyle buraya çağıramadık ama gelecek yıl ki hasatta inşallah hep birlikte kirazı dalından yiyeceğiz. Emeklerinden dolayı hepsine yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Kadir Topbaş’ın adı Halk Sarayı’na verildiKadir Topbaş’ın adı Halk Sarayı’na verildi

AYNI ZAMANDA PİKNİK ALANI

Bağcılar Belediyesi’nin Üzüm Bağı’nı kurarak başlattığı Nostalji Bahçeleri Projesi kapsamında Kirazlı Mahallesi’nde 2007 yıllarında oluşturulan Kiraz Bahçesi’nde Napolyon ve Stargold cinsi 84 adet kiraz ağacı bulunuyor. Yaklaşık 2 bin metrekare alan üzerine kurulu olan Kiraz Bahçesi, Bağcılarlılar için aynı zamanda bir piknik alanı özelliği taşıyor.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İstanbul ve çok sayıda il için kar uyarısı: Asıl hareketlilik yeni başlıyor
Bakan Koca ibretlik cezayı duyurdu: Asla unutulmaması gereken bir karar!