Esenyurt'ta kaçak muayenehane baskını: 12 iş yeri mühürlendi

Esenyurt'ta ruhsatsız muayenehanelere yönelik polisin düzenlediği baskında ağırlıklı olarak Suriyelilere sağlık hizmeti verdikleri tespit edilen 4’ü yabancı uyruklu doktor 8 kişi gözaltına alındı. 12 iş yeri de mühürlendi.

Esenyurt'ta kaçak muayenehane baskını: 12 iş yeri mühürlendi
Esenyurt'ta kaçak muayenehane baskını: 12 iş yeri mühürlendi
GİRİŞ 17.06.2021 14:06 GÜNCELLEME 17.06.2021 14:59

İstanbul Esenyurt'ta açtıkları ruhsatsız muayenehanelerde olumsuz koşullarda ağırlıklı olarak Suriyelilere sağlık hizmeti verdikleri tespit edilen 4’ü yabancı uyruklu doktor 8 kişi gözaltına alındı. Operasyonlarda sağlık merkezi olarak faaliyet gösteren 12 iş yeri mühürlendi.

Edinilen bilgilere göre, Esenyurt’ta çok sayıda adreste açılan ruhsatsız muayenehanelerde olumsuz koşullarda sağlık hizmeti verildiği tespit edildi. Yürütülen soruşturma kapsamında Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İnönü Mahallesi'nde bulunan bir iş merkezine Esenyurt İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri ile birlikte ortak baskın düzenledi.

Denetimlerde ruhsatsız 12 farklı sağlık merkezi ortaya çıkarıldı. Söz konusu muayenehanelerin 4’ünün boş olduğu, 3’ünün diş muayenehanesi, 2’sinin göz ve diğer 3’ünün kulak burun boğaz kliniği olarak ruhsatsız ve kaçak faaliyet gösterdiği anlaşıldı. Yakalanan 4’ü Suriyeli doktor, 2’si iş yeri sahibi ve 2'si de müşteri toplam 8 kişiye işlem yapıldı. 6 şüpheli, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Söz konusu iş yerlerine gerekli yasal işlemler uygulanarak mühürlendi. Faaliyetlerine son verilen adreslerdeki tıbbi cihazlara da el konulduğu öğrenildi.

ETİKETLER
kaçak muayenehane
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Konyaspor - Trabzonspor! CANLI
Johnson'dan Reşadiye göndermesi: Bizimkiler parayı alıp gemileri göndermez