CHP'ye 'İnce' darbesi!

Memleket Partisi Aydın İl Başkanı Cavit Yenipazarlı, "Memleket Partisi'ne geçişler devam ediyor. CHP'den istifaların devam edecek. Biz hiçbir partinin özellikle de CHP'nin düşmanı değiliz" dedi.

CHP'ye 'İnce' darbesi!
CHP'ye 'İnce' darbesi!
GİRİŞ 20.06.2021 01:44 GÜNCELLEME 20.06.2021 01:47
Bu Habere 80 Yorum Yapılmış

Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) istifa eden Muharrem İnce'nin önderliğinde kurulan Memleket Partisi Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. Memleket Partisi'nin resmi olarak açılışının ardından Genel Başkan İnce gibi CHP'den istifa eden Cavit Yenipazarlı, Aydın Kurucu İl Başkanı olarak yetkilendirildi. Geçtiğimiz günlerde partisinin Aydın İl Başkanlığı'nın kuruluş dilekçesini Aydın Valiliği'ne teslim eden Yenipazarlı Memleket Partisi il yönetimi ve ilçe başkanlarının tanıtıldığı kahvaltılı basın toplantısında basın mensupları ile bir araya geldi.

Memleket Partisi'nin Aydın'daki çalışmaları hakkında bilgiler veren Yenipazarlı, "Genel başkanımız Muharrem İnce ile birlikte halkımızın özgürlüklerini demokrasi ile taçlandırmak için bu mücadeleye başladık. Bu doğrultuda 18 Mayıs'ta Memleket Partisi'nin genel merkezinin açılışının ardından mazbatalarımızı aldık. Bunun ardından tüm Türkiye'de olduğu gibi Aydın ilinde de örgütlenme çalışmalarına başladık. Şu an itibari ile 11 tane ilçe başkanı örgütlenmek üzere görevlendirdiler. Bu arkadaşlarımız da önümüzdeki hafta içerisinde kuruluş dilekçelerini il ve ilçe seçin kurullarına vererek çalışmalarına nokta koyacaklar. Temmuz ayında da kongrelerimizi yaparak Türkiye'de 100 yıllık Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir siyasal parti 3 ay içerisinde örgütlenmesini tamamlamış ve kurultayını yapmış olacaktır" dedi.

"CHP'DEN İSTİFALAR GELECEK"

Memleket Partisi'ne geçişlerin devam ettiğini söyleyen Yenipazarlı, "CHP'den istifalar halen devam ediyor. Daha da yüklü miktarda istifaların gelecek. Ama şunu bilmenizi istiyorum ki biz hiçbir siyasi partinin, özellikle de CHP'nin düşmanı değiliz. CHP'de çalışan arkadaşlarımızın hasmı ya da rakibi değiliz. Bütün partilere eşit mesafedeyiz. Bir gün yüz yüze bakacağımızı, yeniden ellerimizi sıkacağımızı unutmamamız, dostluklarımızı zedelememiz gerekiyor. Onun için kesinlikle birbirimizin onurunu zedeleyecek, hasımlık yapmamızı gerektirecek bir düşünce ve davranış içerisinde olmamayı öneriyorum. Genel Başkanımız Muharrem İnce, Memleket Partisi'ni kurduğu dünden bu yana aynı cümleleri tekrar etmeye devam ediyor. Bizim yerimiz Millet İttifakıdır. Asla ve asla Cumhur İttifakı ile bir arada olmamız mümkün değildir. Siyasi inançlarımız bunun ispatıdır. Şartlar ne olursa olsun, Millet İttifakı'nın yanında yer alacağız" diye konuştu.

"50+1 İLE İKTİDAR OLMAYI HEDEFLİYORUZ"

İktidar hedefi olmayan bir siyasi partinin siyasi parti olma varlığına gerek olmadığını önümüzdeki genel seçimlerde 50+1 alarak iktidar olacaklarına kesin gözüyle baktığını kaydeden Yenipazarlı şöyle devam etti:

"Bizim siyasi varlığımız iktidar olmaya yöneliktir. Önümüzdeki seçimlerde yüzde 50+1'i yakalayarak iktidar olacağımız kesindir. Öğrencilerimiz, çiftçilerimizin ve emekçilerimizin içerisinde bulunduğu tabloyu detayları ile tespit edip çözüm önerileri ile birlikte bunu genel merkezimize bildireceğiz. Genel merkezimiz de merkezi bir politika önerecek. Bizim şunu yapmamız lazım deme gibi bir durumumuz olamaz. Genel merkezimiz bizim raporlarımızı inceledikten sonra mutlaka bizlere çözüm önerileri sunacaktır. Bizler de o çözüm önerileri doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz." Toplantıya Memleket Partisi'nin kurucu ilçe başkanları ve kurucu Aydın İl Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

YAZDIR
YORUMLAR 80
 • ayhan 3 ay önce Şikayet Et
  Azgınlar sadece mevzi değiştiriyor. Yoksa onların gözünde halen düşman gibiyiz. Değişen birşey yok.Ellerine geçen ilk fırsatta cumhur ittifakına gönül verenleri dolayısı ile Türkiye sevdalılarına kan kusturacaklar.
  Cevapla
 • MustafA 3 ay önce Şikayet Et
  Heyde sanki bolse ne zihniyet aynı gel gör millet ittifakında yer bulacak akıl hocaları bir chp seçmeni kızgın hepsi olmasa da bir kısmı milliyetçi olanlar iyi nin durumu da ortada yedek kuskunleri kaybetmemek için kurulmuş bir yedek
  Cevapla
 • Bayazit Urhan 3 ay önce Şikayet Et
  CHP den istifa edecekte memleket partisine katılacaklar diye çok beklersiniz. Aç tavuk rüyasında kendini darı ambarında görürmüş. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapıldığı akşam adam kazandı diyen birisinin arkasından gidilmez. Ona bir koltuk lazımdı o da bir parti kurarak kendine koltuk buldu.
  Cevapla
 • Ozgr 3 ay önce Şikayet Et
  İnce chpyi bitirecek diyoda zaten memleket partisi ve iyi parti bizim bunlar alternatif partimiz herşey çok güzel olucak
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Sadece ip ve mp mi dostum? Hdp, su anki kafasiyla giderse Sp de sizin. Hatta bebecan la davutcani da size verdik. Seçin beğenin verin. Hepsi ayni yolun yolcusu. Ha Allah esirgesin kazanacak olursanız neyi nasıl paylasacaksiniz onu da düşünün. Kendinize şimdiden 2 -3 pekakali bakani da belirlemeyi unutmayin. Bence direk savunma ile icislerini verin, toptan pekakaya bağlanın. Sizi ancak o paklar...
  Cevapla
 • Faruk 3 ay önce Şikayet Et
  Ülkede muhalefet sorunu var maalesef. İktidarın her yaptığı icraata karşı çıkan bir muhalefet, hangi ülkede var acaba? CHP'in ulke için hiç mi plan ve projesi yok...Her yeniliğe "İstemezük" diyen yeniçerilerin modern versiyonu...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde galibiyete hasret!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Togo'da son dakika açıklamalar