YTB, Avrupa'dan gelen gurbetçiler için Sırbistan kapısında

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan ve tatillerini ana vatan Türkiye’de geçirmek için karayoluyla memleket yoluna çıkan vatandaşları bu yıl da Sırbistan sınır kapılarında karşılıyor.

YTB, Avrupa'dan gelen gurbetçiler için Sırbistan kapısında
YTB, Avrupa'dan gelen gurbetçiler için Sırbistan kapısında
GİRİŞ 23.06.2021 20:41 GÜNCELLEME 24.06.2021 01:20

Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte izin ve tatillerini ana vatan Türkiye’de memleketlerinde geçirmek isteyen büyük çoğunluğu Avrupa’da yaşayan vatandaşların karayolu ile olan yolculukları başladı. Her yıl seyahatlerinin güvenli ve huzurlu geçmesi için çalışmalar yürüten YTB bu tatil sezonu da faaliyetlerini sürdürüyor. YTB ile Dışişleri ve İçişleri Bakanlıkları iş birliğinde geçtiğimiz yıllarda başlatılan sınır ötesi karşılama faaliyetleri bu yıl da devam ediyor.

Faaliyetler kapsamında, Türk polisi ve Türkçe-Sırpça bilen YTB personelleri Sırbistan sınır kapılarında Avrupa ülkelerinden Türkiye’ye seyahat eden vatandaşlara yardımcı olmak için göreve başladı. YTB personelleri ve Türk polisi, ana vatan yolundaki vatandaşların gereksinimlerini karşılamanın yanı sıra seyahat güvenliği için hatırlatmalarda bulunuyor.

NEREDE BİR VATANDAŞIMIZ VARSA ORADAYIZ

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan YTB Başkanı Abdullah Eren şu ifadeleri kullandı: ‘‘Avrupalı Türkler memleket yolunda bu yıl da yalnız değil! Göğsünde ay yıldız ile Türk polisi ve YTB personeli ana vatan Türkiye'ye gelen vatandaşlarımıza yardımcı olmak için Sırbistan sınır kapılarında göreve başladı. Nerede vatandaşımız varsa oradayız.’’

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Dün Türkiye tarihinde bir ilk gerçekleşti! Enerjide büyük değişim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ölüm tehdidi! Terzi yamağı haddini aştı