Yeryüzü Doktorları Kurban kampanyasını başlattı

İhtiyaç sahibi coğrafyalarda sağlık hizmeti sunan Yeryüzü Doktorları, bu yıl da açlık sorunları yaşanan ülkelerde “Kurban Olsun, Sağlık Olsun” kampanyası ile kurban yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Yeryüzü Doktorları Kurban kampanyasını başlattı
Yeryüzü Doktorları Kurban kampanyasını başlattı
GİRİŞ 24.06.2021 17:15 GÜNCELLEME 24.06.2021 17:15

Açlıkla mücadele eden ülkelere bayram sevincini taşımak için 16 yıldır kurban organizasyonları gerçekleştiren Yeryüzü Doktorları, bu yıl da “Kurban Olsun, Sağlık Olsun” kampanyası ile kurban yardımlarını binlerce kişiye ulaştırmayı hedefliyor.

Kurban hisse bedelini 880 TL olarak belirleyen dernek, bu yıl Afganistan, Bangladeş, Benin, Çad, Etiyopya, Filistin, Nijer, Pakistan, Somali, Sudan, Suriye, Tanzanya, Uganda, Yemen olmak üzere toplam 14 ülkede kurban organizasyonları gerçekleştirecek.

Kurban kampanyasına dair açıklamalarda bulunan Yeryüzü Doktorları Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Yahyahan Güney, “Yeryüzü Doktorları olarak yetersiz beslenmenin neden olduğu sağlık problemlerinin önüne geçmek için uzun yıllardır, büyük önem ve hassasiyetle, bağışçılarımızın kurban hisselerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Biliyoruz ki uzak coğrafyalarda bu yardımları bekleyen, sadece ulaştırdığımız kurban yardımları ile et tüketebilen insanlar var. Kurban organizasyonları sırasında şahit olduğumuz bir çocuğun poşetten çamura düşen et parçalarını yerden toplaması ve ailesine götürmesi bile bizlere çok şey anlatıyor. Bu yıl da her kurban döneminde olduğu gibi zorlu coğrafyalardaki binlerce ihtiyaç sahibinin kurban sevincine ortak olmak ve bayramın iyiliğini yaşatmak adına kurban kampanyamızı başlattık. Gelin, sizler de vekalet yoluyla kurban bağışlarınızı bizlere gönderin, dünyanın dört bir yanında açlık sınırında yaşayan insanlara da bayram olsun.” dedi.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İsrail açıkladı: Eski Genelkurmay Başkanının oğlu öldürüldü! Öldürülen toplam asker sayısı
Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Fidan, yarın ABD'ye gidecek