Kavala’nın adamından Peker’e hediye

Gezi’nin finansörü Osman Kavala’nın şirketlerinin temsilcisi Zeki Türkkan, suç örgütü lideri Sedat Peker’e, fildişi saplı mektup açacağı hediye etmiş.

Kavala’nın adamından Peker’e hediye
Kavala’nın adamından Peker’e hediye
GİRİŞ 28.06.2021 10:15 GÜNCELLEME 28.06.2021 10:17
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Yurt dışında kaçak olarak bulunan ve yayınladığı videolarla daha önce FETÖ’cülerin dillendirdiği iftiralar üzerinden provokasyona girişen suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in, Ergenekon davasında yaptığı son savunmasının tamamı ilk kez gün yüzüne çıktı.

Peker’in 22 Nisan 2013’te tarihli savunmasındaki, Gezi olaylarının finansörü olmakla suçlanan, ayrıca darbe ve casusluk suçlarından da yargılanan tutuklu olan “Osman Kavala” ayrıntısı dikkat çekiyor.

KAVALA’NIN TEMSİLCİSİNDEN HEDİYE

Peker, cezaevinde mektup açacağı kullandığı iddialarına yönelik olarak yaptığı savunmasında, cezaevinde kendisine ayrıcalık yapılmadığını, fil dişi saplı bir mektup açacağına sahip bulunduğunu anlatıyor. Mektup açacağının Kurtuluş Savaşı kahramanlarından hayranı olduğu Fahrettin Altay Paşa’ya ait olduğunu, bunun kendisine Altay’ın torunu Zeki Türkkan tarafından hediye edildiğini söylüyor.Zeki Türkkan

TÜRKKAN’IN TELEFONUNDAN BARKEY İLE GÖRÜŞTÜ

Dikkat çeken ayrıntı ise Türkkan’ın, Osman Kavala’nın birçok şirketine ortak olmasıydı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın tespitlerine göre, Osman Kavala’nın 16 şirkette ortaklık ve yöneticilik ilişkisi bulunuyor ve şirketlerin birçoğunun temsilcisi de Zeki Türkkan. Yine Başsavcılığın yaptığı araştırmada, 15 Temmuz darbe teşebbüsüyle ve teşebbüsün arkasındaki FETÖ ile irtibatı olduğu belirtilen CIA Ajanı Henri Barkey ile Osman Kavala’nın yaptığı görüşmeler deşifre edilmişti. Kavala’nın bu görüşmelerden birini de şirketlerinin temsilcisi Zeki Türkkan’ın telefonu ile yaptığı belirlendi.

1.5 MİLYON DOLAR KOMİSYON

Sedat Peker ve Osman Kavala’nın isimleri ilk kez 1998’de yan yana gelmişti. Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından gözaltına alınan Sedat Peker, ifadesinde Osman Kavala’nın ismini vermişti. Peker, “Kavala Şirketler Grubu’nun patronu Osman Kavala beni arayarak, Bedrettin Dalan’ın ortağı müteahhit Yavuz Yayla’dan bir arsa satışından kaynaklanan 25 milyon dolarlık alacağının olduğunu ve benim devreye girmemi istedi. Ben de bu işi hallederek 1.5 milyon dolar komisyon aldım. Ayrıca Osman Kavala’nın ortak olduğu ve F-16 uçaklarının bilgisayar ağını yapan bir şirketin hisselerinin satışında da devreye girerek hisselerin yabancılara gitmesini engelledim ve bu işten de 200 bin dolar komisyon aldım” ifadelerini kullanmıştı. Osman Kavala ise bu iddiaları reddetmişti.Osman Kavala

Borcu tahsil etmiş

Sedat Peker ve Osman Kavala’nın isimleri, Turgut Büyükdağ’ın 10 Ağustos 2008’de “şüpheli” sıfatıyla verdiği ifadede de geçiyor. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından alınan ifadede de Büyükdağ, “1995 yılında Sedat Peker’in adamı olan Hacı isimli adamlarıyla fabrikama geldiler. Şahıslar güvenlik görevlilerine ‘Biz Sedat Peker adına geliyoruz. Osman Kavala ile Sedat Peker ortaktır. Turgut Büyükdağ’ın Osman Kavala’ya borcu varmış, onu tahsil edeceğiz’ demişler” ifadesini kullandı.

Video merakı cezaevi günlerinden

Sedat Peker’in, Burada TV tarafından yayınlanan Ergenekon davasındaki savunmasından, sosyal medyaya olan ilgisinin cezaevi günlerinde başladığı görülüyor. Avukatlarının cezaevi ziyaretleri sırasında kendisi hakkında Youtube’da yayınlanan videoların görüntülenme oranlarını getirdiğini söyleyen Sedat Peker, bu izlenme oranlarını siyasi parti liderleri ile hem de yer altı dünyasının diğer isimleri ile karşılaştırıyor. Peker, Başbakan’ın videolarının 24.5 milyon izlendiğini, kendisi hakkında hazırlanan videoların 23.5 milyon izlendiğini, yer altı dünyasındaki diğer isimlerin videolarının ise çok düşük rakamlarda kaldığını kaydediyor.

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • vtd3434 3 ay önce Şikayet Et
  şu potokslu sözüm ona turancı ülkücü. iskele babası sen bile bu memlekette bişiy olmussun yuhh bize öyle degilmi tiktok youtuber sedat puhaha
  Cevapla
 • Mizah 3 ay önce Şikayet Et
  Adamın her yeri ben sabataistim diye bağırıyor. Türklü İslamlı soyadları da pek severler.
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Pk.Sedat videoların nasıl tıklandığını bilmez mi. Akşam her bir arkadaş 500 defa tıklarsa cennete girecek ya. Ahlak yok, namus yok, şeref yok. Tıklıyor zavallı. Pk. Sedat tıklamayı izleme diye anlatır.
  Cevapla
 • Gerçekler 3 ay önce Şikayet Et
  Sabetay Yahudisi Osman çok tehlikeli. Müslüman Türk milletini Anadolu'dan atmak için her şeyi yapıyorlar.
  Cevapla
 • Mizah 3 ay önce Şikayet Et
  Ha işin kolay tarafı şu bir sabataist bulursan temaslı olduğu kişilerin nerede ise tamamı sabataisttir.
  Cevapla
 • orhan 3 ay önce Şikayet Et
  Ülkemize zararlı ne varsa hepsi biraradalar. Pkk ile sözde milliyetçileri dahi bir ittifakta buluşturan fetö gibi büyük bir tehlike var.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cevizoğlu: Sizin kuracağınız iktidar ülkenin bekasından daha mı önemli
AK Parti'den tezkere açıklaması: Buna asla izin vermeyeceğiz