Kılıçdaroğlu'nun Katar iddiası sonrası açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Katarlı öğrencilerin Türkiye'de sınavsız tıp eğitimi alacağı iddiası üzerine, GENAR Araştırma Şirketi Başkanı İhsan Aktaş, "CHP lideri bir yalan habere dayanarak bir tezvirat başlatıyor" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun Katar iddiası sonrası açıklama
Kılıçdaroğlu'nun Katar iddiası sonrası açıklama
GİRİŞ 02.07.2021 14:00 GÜNCELLEME 02.07.2021 14:00
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Katarlı öğrencilerin Türkiye'de sınavsız tıp eğitimi alacağı iddiasına bir karşılık da GENAR Araştırma Şirketi Başkanı İhsan Aktaş’dan geldi.

Aktaş, Kılıçdaroğlu’nun bir yalan habere dayanarak, böyle bir iddia başlatmasını ve partinin diğer yetkilileri de buna devam ettirmesini yanlış bulduğunu ifade etti.

"Katar meselesi neresinden tutarsanız tutun iddia edenlere bir haklılık vermiyor"

Katarlı öğrencilerin sınavsız tıp fakültesine girebiliyor iddiaları üzerine konuşan GENAR Araştırma Şirketi Başkanı İhsan Aktaş, "Türkiye şöyle düşünün kendi tarihi boyunca Azerbaycan‘la Pakistan’da başka ülkelerle özellikle askeri akademiye öğrenci almıştır ve onları yetiştirip bölgelerine göndermiştir. Bu çok kıymetli bir şeydir. Ortaya atılan şey o kadar saçma sapan, o kadar mantıkla anlatılamaz bir şey ki bu işin mantığı yoktur. Bu iddiayı ortaya atan gazeteci, kendi yaptığı haberin yanlış olduğuna kanaat getirdi ve bu yanlışından döndü. Katar meselesi neresinden tutarsanız tutun iddia edenlere bir haklılık vermiyor. Siz bir yalan haber ortaya attığınızda, bununla bir hezeyan oluşturduğunuz da haberi yazan kişi bundan vazgeçtiği zaman, mevzunun zaten konuşulması bile problemdir. Toplum karşısında en erdemli, en ahlaklı, en dürüst durması gereken kişiler kanaat önderleridir. Kanaat önderleri böyle davranırsa toplum ne yapsın" dedi.

"CHP lideri bir yalan habere dayanarak bir tezvirat başlatıyor"

CHP’nin sınav zamanı böyle bir açıklama yapmasını yanlış bulan Aktaş, "O zaman bizim hiç kimseyi yalan haberle veya yalan iddia suçlama şansımız kalmayacak. Çünkü Türkiye’nin ikinci büyük partisi CHP lideri bir yalan habere dayanarak bir tezvirat başlatıyor ve partinin diğer yetkilileri de buna devam ediyorlar. Türkiye’de milyonlarca genç sınava giriyor ve bir sınav stresi yaşıyor. Bu çocuklara daha başka türlü ihanet edilemezdi bu aslında çocukların psikolojisi ve kaderiyle oynamaktır. Türkiye Cumhuriyeti sanki kendi çocuklarını bırakmış başkalarının çocuklar için uğraşıyor gibi bir psikoloji yaydılar. Fakat eskilerin çok güzel bir ifadesi vardı, yalancının mumu yatsı ya kadar yanar. Bir gazeteci zaten vazgeçti yatsıya kadar bile varmadı. Keşke toplumun karşısına çıkıp özür dileseler. Türkiye’deki siyasiler özür dilemenin kendileri büyüteceğinin farkında değil" diye konuştu.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
İhsan AKTAŞ
YAZDIR
YORUMLAR 17
 • mustafa 3 ay önce Şikayet Et
  Hic bunlarda akil yokmu katarda para bol ogrencisini istedigi ulkede okutur turkiyeye muhtac degilki
  Cevapla
 • eko 3 ay önce Şikayet Et
  özür dilemek için önce insanda ahlak olması lazım oda bunlarda bulunmaz.
  Cevapla
 • Kızılelma 3 ay önce Şikayet Et
  Her gün bir yalan uyduran kasetçi kabak tadı vermeye başladı.Ülkemizde siyaseti ayaklar altına alan zillet ittifakı düşmanlarımızın bizlere yapamadıklarını yapmaya çalışıyorlar.
  Cevapla
 • Yazıyorum 3 ay önce Şikayet Et
  Doğruda olsa okusunlar, Müslüman akıllı ve bilgili olacak batıl ile mücadele bu şart.
  Cevapla
 • misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Protokoldeki sivil ifadesi nedir? Türkiyede Askeri Tıp Akademisi var mı? Askerlerimiz için kullandırılan kontenjanları katarlılarla değiştirirken sivil yada asker gelen personele herhangi bir yeterlilik sınavı uygulanıyor mu? Konu bu kadar basit. O yalancı bu yalancı demekle konu çözülmez.
  Cevapla
 • mehmet 3 ay önce Şikayet Et
  Evet en az sende onun kadar yalancısın. Bizim ülkemizden diğer ülkelerde okuyan öğrenci olduğu gibi diğer ülkelerdende bizim ülkemizde okuyan öğrenciler var. Bir tek Katar devletinden değil.her öğrenci kendi ülkesinde almış olduğu puana göre diğer ülkelere gidebiliyor. Kemal bir yalan söyledi sizde atladınız hemen.Devam edin.
  Cevapla
 • Halil 3 ay önce Şikayet Et
  Bu konuda yeterli açıklama yapıldı sanırım duymadınız.Askeri personelden kasıt;ünüformalı veya ünüformasız personel.TSK da da sivil görevli memurlar bulunmaktadır.Kaldıki gelebilecek sayı 3-5'i geçmemektedir.
  Cevapla
 • rmzn 3 ay önce Şikayet Et
  Misafir sen misafirliğinin bil be. Ne saçma sapan konuşuyorsun?
  Cevapla
 • Sivasli 3 ay önce Şikayet Et
  Adamin dini imani yalan zaten kemal diyince artik. Kimse adam yerine koymuyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Gazprom'dan Türkiye açıklaması! 9 ayda yüzde 138 arttı
Yeni yöntem pes dedirtti! E-nabız'a bile düştü (25 Ekim 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)