Son dakika: 8 Temmuz koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından 8 Temmuz koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı.

Son dakika: 8 Temmuz koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı
Son dakika: 8 Temmuz koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı
GİRİŞ 08.07.2021 21:22 GÜNCELLEME 08.07.2021 21:22
Bu Habere 47 Yorum Yapılmış

Türkiye'de son 24 saatte 226 bin 427 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 171 kişinin testi pozitif çıktı, 48 kişi hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanı Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Mavi olmaya yaklaşan illerimizin sayısı artıyor. Aşı ile tam bağışıklık sağlanabilmesi için bir an evvel aşınızı olun" dedi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 8 Temmuz'da açıklanan 24 saatlik verilere göre 5 bin 171 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 48 oldu. Bir günde toplam 226 bin 427 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 5 bin 12 olarak kaydedildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 1. doz aşılama ortalama yüzde 59,90 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 26,52 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 56 milyon 191 bin 948'e yükseldi.


Aşılamada ilk sırada Muğla var

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 81,3 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla'yı Kırklareli, Çanakkale, Edirne, Balıkesir, Eskişehir, Amasya, Aydın, İzmir ve Bilecik takip etti.

En düşük aşılama Bitlis’te

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 29,3 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Bitlis’i sırasıyla Siirt, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Muş, Batman, Şırnak, Ağrı ve Bingöl takip etti.

YORUMLAR 47
 • Harun Alkan 2 ay önce Şikayet Et
  Bana şu soruların cevabını verin bakalım. 1 Aşı olan hastalığa yakalamıyor mu? el-cevap: Yakalanıyor. 2 Aşı olan hastalığı başkasına bulaştırmıyor mu? el-cevap: Bulaştırıyor O zaman senin aşı olmayandan ne farkın var? Aşının tek faydası kişi hastalığı daha hafif atlatıyor ama bununla beraber hastalığı yaymaya devam ediyor. hatta aşı oldum ben diye rahat rahat kural tanımadan gezen aşılı kişiler hastalığın daha fazla yayılmasına sebep oluyor. kalkmış bir de haktan bahsediyor, sen ne hakkından bahsediyorsun, bencil herif
  Cevapla
 • Objektif 2 ay önce Şikayet Et
  Aşıya karşı çıkmak. Şeytanın avukatlığını yapmaktır . Hakkımı helâl etmiyorum aşı olmayanlara.
  Cevapla
 • 44 malatya 2 ay önce Şikayet Et
  hangi hak tan bahsediyorsun sen aşı olduysan rahat ol neden korkuyorsun aşı olmayan düşünsün korkmana gerek yok
  Cevapla
 • vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  hangi hakkını helal etmiyorsun?
  Cevapla
 • vatansever 2 ay önce Şikayet Et
  Aşı olan kendini koruyor rahat olun aşı olmayanlari rahat birakin aşı olmayanlar korumasız bakin keyfinize neden zorunuz var
  Cevapla
 • Yasin 2 ay önce Şikayet Et
  Aşı olan kendisini korusa başkasının aşısı ile uğraşıyor olmaz. Olay tam tersi. Bu aşıların ne olduğu belirsiz, yani risk gurubunda. Böyle olduğu içinde aşı olanların olmayanlara karşı niyeti bozuk.
  Cevapla
 • Asım 2 ay önce Şikayet Et
  Daha önce Sarı olan iller hep kırmızı olmuş
  Cevapla
 • Ali 2 ay önce Şikayet Et
  Avrupada bir çok ülke yeşil ama Türkiye haken kırmızıda. Seyahat acentaları Türkiyeye turist göndermiyor iskandnav ülkelerinden.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Galatasaray galibiyeti unuttu!
Koronavirüs aşısı tarlada yetişecek! Yakında sofralarda