Bursa'da 15 bin çocuğa 150'şer liralık bayram çeki verilecek

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi 15 bin çocuğa bayramlık kıyafet almaları için 150'şer liralık çek verecek.

Bursa'da 15 bin çocuğa 150'şer liralık bayram çeki verilecek
Bursa'da 15 bin çocuğa 150'şer liralık bayram çeki verilecek
GİRİŞ 09.07.2021 17:40 GÜNCELLEME 09.07.2021 17:45
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde ayakkabı ve hazır giyim sektöründeki esnafa yönelik yeni bir destek paketini devreye aldı. Büyükşehir Belediyesinin Kurban Bayramı öncesi hayata geçirdiği proje kapsamında, ihtiyaç sahibi 15 bin çocuğa bayramlık kıyafetleri için 150'şer liralık bayram çeki verilecek ve bu çekler Bursa Ayakkabıcılar Odası ve Bursa Hazır Giyimciler Odasına kayıtlı küçük esnafta geçerli olacak.

Bursa'da 15 bin çocuğa 150'şer liralık bayram çeki verilecek

Böylelikle hem çocuklar bayramlık kıyafetlerine kavuşacak hem de her iki odaya kayıtlı 1500'ün üstünde küçük esnafın kasasına bayram öncesi toplamda 2 milyon 250 bin lira girmiş olacak. Her iki oda ile yapılan protokol kapsamında yürütülecek projeye katılmak isteyen esnaf, kayıtlı olduğu oda ile temasa geçecek.

Alinur Aktaş'tan Bursa'ya Kurban Bayramı müjdesiAlinur Aktaş'tan Bursa'ya Kurban Bayramı müjdesi

Proje kapsamında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BESOB Başkanı Arif Tak, Ayakkabıcılar Odası Başkanı İbrahim Aytekin ve Hazır Giyiciler Odası Başkanı Fikret Öztaş arasında protokol imzalandı.

Bursa'da 15 bin çocuğa 150'şer liralık bayram çeki verilecek

İmza töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, pandemi nedeniyle sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın zorlu bir süreçten geçtiğini, bu süreci en az hasarla atlatabilmek için her zaman esnafa destek olmaya çalıştıklarını ifade etti.

Daha önce Ramazan Bayramı'nda mahalle bakkallarına yönelik düzenledikleri kampanyanın çok olumlu tepkiler aldığını belirten Aktaş, şunları kaydetti:

"Biz 1 yılı aşkın süredir yardımlarımızı Kart 16 üzerinden yapıyoruz. İstiyoruz ki ihtiyaç sahipleri istedikleri yerlerden ihtiyaçlarını karşılasın, aynı zamanda küçük esnafımız da kazansın. Biz görüntü vermek, poz vermek için değil, gerçekten destek vermek için esnafımızın yanında olduk. Bu projeyi de 15 bin yardım çekiyle başlattık ancak esnafımız projeye sahip çıktığı sürece bu sayıyı artırabiliriz. Bu sıkıntılı süreci el birliğiyle aşacağız. Projenin hem ihtiyaç sahiplerine hem de esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum."

Bursa'da 15 bin çocuğa 150'şer liralık bayram çeki verilecek

Bursa Ayakkabıcılar Odası Başkanı İbrahim Aytekin ile BESOB Başkanı Arif Tak da destekleri ve projeleri nedeniyle Aktaş'a teşekkür etti.

CHP'li 10 başkan bir kreş açmıştı, AK Partili bir başkan 10 kreş birden açtıCHP'li 10 başkan bir kreş açmıştı, AK Partili bir başkan 10 kreş birden açtı

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • ziyacan 2 yıl önce Şikayet Et
  mansur yapsaydı kesin amerika başkanıydı
  Cevapla
 • Sedat 2 yıl önce Şikayet Et
  Helal başkanım
  Cevapla
 • adalet 2 yıl önce Şikayet Et
  helal olsun bŞGANNNN
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Fon vurgunu davası! Hukuki boyutunda neler var?
Muhalefetin ayarı kaçtı, Muharrem İnce uyardı: Yerel seçimde bu palavra tutmaz