KPSS günü sosyal medyada viral olmuştu, o genç kız bakın şimdi ne yapıyor...

2018 yılındaki KPSS girişinde sınava geç kaldığını düşünerek ağlayarak koştuğu görüntüsüyle Türkiye'nin gündemine oturan Yasemin Demir'in o anları sosyal medyada viral olmuştu. Yasemin, şimdi Şanlıurfa’da öğretmenlik yaptığı ortaya çıktı.

GİRİŞ 11.07.2021 16:29 GÜNCELLEME 11.07.2021 16:30
Bu Habere 201 Yorum Yapılmış

YGS, LGS, KPSS... Her sınav öncesi sosyal medyada aynı video paylaşılır. Görüntülerde bir öğrenci sınava yetişmek için ‘hayır kapatma, kapatma’ diyerek sürüne sürüne salona koşar.

Geçenlerde yapılan YKS’de de aynı video yine viral oldu. Videodaki öğrenci ‘acaba ne yapıyor’ diyerek sosyal medyanın dilinden düşmeyen ismin peşine düştük.  Video kadar hikâyesi de çok konuşulacak cinsten.

HER SINAVDA KENDİMİ GÖRMEKTEN MEMNUN DEĞİLİM

2018 KPSS’de çekilen görüntüdeki isim Yasemin Demir... Şimdi Şanlıurfa’nın Viranşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Edebiyat öğretmeni.
KPSS girişindeki görüntüleri ile sosyal medyada viral olan Yasemin Demir, şimdi Şanlıurfa'da öğretmenlik yapıyor.

‘Sürüne sürüne giden eller şimdi çocuklara diploma dağıtıyor’ diyen Yasemin Demir şöyle konuştu:

Sosyal medyaya düşmek istemezdim. Her sınavda kendimi görmekten memnun değilim. Ama bunlara rağmen azmim birilerine umut olacaksa mutlu olurum. Gençler düştükleri yerden kalkmasını benim gibi hızlı becersinler isterim. Hikâyesine gelirsek. KPSS’ye üç yıldır hazırlanıyordum. Yaşadığım yer Ordu’ydu, sınava gireceğim salon ise Samsun’daydı. Sınavdan tam 4 saat önce babamla beraber Ordu’dan Samsun’a yola çıktık. 2 saat yol sürecekti kalan sürede ise sınav solununun önünde bekleyecektik. Samsun’a geldik baktık trafik, sonradan öğrendik ki şehir merkezinde üzülerek söylüyorum bisiklet turnuvası varmış. Üç şeritli yol teke inmiş. Alan sınavı olduğu için başka şehirden de gelen var trafik kilit.

TAKATİM KALMAYINCA SÜRÜNDÜM

Bekle bekle baktım sınava yarım saat kaldı, kaçıracağız. Babam ‘artık yetişemezsin durum ortada kızım en kötü önceki puanınla tercih yaparsın’ dedi. Bir şey yapmam gerekiyordu. Arabadan inip koşmaya başladım. Sınava gireceğim yer Samsun Üniversitesiydi. Aksilik bu ya üniversite de tam tepe bir yerde. ‘Kaybedersem yolda kaybedeyim’ diyerek nefes nefese abartmıyorum 3 kilometre koştum. Koşmayı da hiç sevmem. En kötü geç kalırsam kapı önüne ağlarım ama bütün imkânları zorlamak istedim. Uzun bir koşudan sonra saatte baktım 5 dakika var gireceğim fakültedeki sınav salonu da görünmeye başladı. Tempomu artırdım. Salona geldim B bloku olması gerekirken A bloku önüne gitmişim. Hemen arkadaki bina için ben koşmayı sürdürdüm. O esnada ‘koş koş’ sesleri yankılanıyordu. Ben tam B bloka giden yolda dönerken yüz üstü yere düştüm. Ayaklarım, dizim her yerim kanlar içinde kaldı. Yerdeyken kapıyı kapattıklarını görünce, bir daha kalktım ve salonun önüne geldim.

DOĞU'YA ÇOK ALIŞTIM

Artık takatim kalmadı. Bacağım tutmayınca düştüm ve emekledim. O esnada ‘kapatma kapatma’ çığlıkları ağzımdan çıktı. Benden sonra da kapı kapandı. İçeri girdim polis memurları bana çok yardımcı oldu. Salona girdim sınava gelmeyenler vardı ve o beni çok üzdü. Sırama oturdum uykusuz günlerimi düşünüp sorularımı çözdüm. Yerde süründüğümde içimde hep öğrencilerime kavuşma heyecanı vardı.
Doğuda öğretmen olmak çok güzel bir duygu. Nasıl döneceğim sonra onu düşünüyorum. Belki de dönmem. Buraya çok alıştım. Bölge insanı öğretmenlere ayrı bir ilgi gösteriyor.

KIRICI YORUMLARA ÇOK ÜZÜLÜYORUM

Orada kameraların olduğunu bilmiyordum. Eve geldim bütün medyada ben varım. Bununla yüzleşmek zor oldu. Psikolojik destek almayı bile düşündüm. Olayın arka planını bilmedikleri için sosyal medyada ‘sen şov yapıyorsun’ diyenler var. İncitici yorumlara çok üzülüyorum. Pişmanlık var mı desen, bir daha olsa yine yaparım. Öğrencilerim baldan tatlı. Onlara kavuşmak için bin defa daha sürünürdüm. O sıkıntılı süreci geçirenler bilir.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ / MAHMUT ÖZAY
YORUMLAR 201
 • siradanbiri 2 yıl önce Şikayet Et
  videoyu her izledigimde ağlıyorum harikasiniz hocammmmmmm ...yeni nesil sizin eseriniz olacaktır...M. K. ATATÜRK
  Cevapla
 • kayseri38 2 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun.. tüm gençlere örnek bir azim. eminim ki sizin yetiştirdiğiniz öğrencilerde aynı sizin gibi olacak. bu mutluluk verici.
  Cevapla
 • Sipahi 2 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah yetişen yeni nesiller de devlet memuru olmazsak öldük bittik diye yetişmezler.. kimse meslek aşkı falan demesin özelde de bir sürü edebiyat öğretmeni var.. 657 nin güvenlik güçleri hariç her yerden en kısa sürede kalkması ümidiyle..
  Cevapla
 • abid 2 yıl önce Şikayet Et
  Herkes imtihanlara 1- 1.5 saat önce çıktığı için trafik zaten keşmekeş.. osym küçük ve büyük sınavları yani çok okullarda yapılacak sınavları her yılın başındaki sınav takviminde yazar. Bence bu takvime riayet etmek lazım. Lütfen biraz hassasiyet...
  Cevapla
 • BLUBOY 2 yıl önce Şikayet Et
  Ahiret sınavına bu kadar gayret eden var mı acaba
  Cevapla
 • Lucille 2 yıl önce Şikayet Et
  Ne boş cevaptır bu yaa yazık varsa kafana
  Cevapla
 • Musa 2 yıl önce Şikayet Et
  Sınav günü erken çıkın yola , böyle strese ne gerek var ya .Sınav zaten 10 da , sabah namazından sonra değil yani.
  Cevapla
 • Mahmut 2 yıl önce Şikayet Et
  4 saat once cikmis zaten 1 gun oncemi gidicekti okulun onune beklemeye
  Cevapla
 • Melek 2 yıl önce Şikayet Et
  Zaten 4 saat önce çıkmış?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tesla'dan Türkiye'ye özel model: Fiyatı yarı yarıya düştü
Belediye binasına asılan borç sonrası Şeyma Döğücü sessizliğini bozdu