Pınar Gültekin davasında gelişme: Sigara izmariti anne A.'ya ait çıktı

Muğla'nın Ula ilçesinde cesedi ormanlık alanda bulunan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in öldürülmesiyle ilgili katil zanlısı Cemal Metin Avcı'nın yakınlarından bazılarının yargılanması için verilen karar Yargıtay tarafından bozuldu.

Pınar Gültekin davasında gelişme: Sigara izmariti anne A.'ya ait çıktı
Pınar Gültekin davasında gelişme: Sigara izmariti anne A.'ya ait çıktı
GİRİŞ 11.07.2021 02:34 GÜNCELLEME 11.07.2021 02:35
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz günü kayboldu. 5 gün sonra yapılan soruşturmanın ardından Pınar'ın eski sevgilisi Cemal Metin Avcı, çıkan kavgada genç kızı boğarak öldürdüğünü, cesedini bağ evindeki varile koyup yaktığını, üzerine de beton döktüğünü itiraf etti. Avcı'nın gösterdiği yerde bulunan varilde, Pınar'ın kısmen yanmış cesedine ulaşıldı.

Pınar, memleketi Bitlis'in Hizan ilçesinde toprağa verildi. Adliyeye sevk edilen Cemal Metin Avcı, çıkarıldığı mahkemece 'canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürmek' suçundan tutuklandı. Avcı'nın kardeşi Mertcan Avcı'nın telefon sinyallerinden, ağabeyiyle aynı zamanda bağ evinde olduğunu tespit edildi. Gözaltına alınan Mertcan Avcı da sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Geçen 15 Şubat'taki duruşmada, Mertcan Avcı, imza atma yükümlülüğü ve yurt dışı çıkış yasağıyla birlikte tahliye edildi.

AVUKATLARI ŞİKAYETÇİ OLDU

Hunharca cinayete kurban giden Pınar Gültekin'in ailesi avukatları Dr. Avukat Rezan Epözdemir aracılığıyla sanık Cemal Metin Avcı'nın annesi Ayten A., babası Selim A. ve Şükrü Gökhan O'.nun suç delillerini yok etme, gizleme ve değiştirme suçunu işlediğini belirterek şikayetçi oldu.

3 ŞÜPHELİ HAKKINDA İDDİANAME DÜZENLENECEK

Pınar Gültekin cinayetini soruşturan Muğla Cumhuriyet Savcılığı şüpheliler hakkında 2 Ekim'de ek kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdi. Avukat Epözdemir ise karara itiraz etmişti. İtirazı değerlendiren Muğla Sulh Ceza Hakimliği de itirazın kesin olarak reddine karar verdi. Avukat Epözdemir, Muğla Sulh Ceza Hakimliği'nin verdiği kesin kararın Adalet Bakanlığı'nca kanun yarına bozulması istemiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, kararı bozarak 3 şüpheli hakkında iddianame düzenlenmesine karar verdi.

SİGARA İZMARİTİNDE DNA

Kararda, İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığı'nca düzenlenen 18 Ağustos 2020 tarihli raporda, olay yerinde bulunan bir varil içerisinden ele geçirilen sigara izmaritlerinin şüpheliler Şükrü Gökhan ve Ayten A.'nın DNA profiliyle uyumlu olduğunun tespit edildiği kaydedildi.

Kararda, şüphelilerin, dosyadaki mevcut tespit ve deliller ışığında, kasten öldürme olayından sonraki bir zaman diliminde olay mahalline gittikleri yönünde kuşku bulunmayan ve orada bulunma sebeplerini izah noktasında çelişkiye düştüğü, haklarında 5271 sayılı CMK'nın 170/2. maddesi uyarınca iddianame düzenlenebilmesi için yeterli şüphe bulunduğu, şüphelilere yüklenen suçun işlenip işlenmediğinin, lehine ve aleyhine toplanacak tüm kanıtların mahkemece, birlikte tartışılıp değerlendirilmesi sonucu belirlenmesi gerektiği anlaşılmakla, kovuşturmaya yer olmadığına dair ek karara yönelik itirazın bu yönden kabulü yerine yazılı şekilde reddine karar verildiğine yer verildi.

YORUMLAR 10
 • Ayse 1 yıl önce Şikayet Et
  Bravo Rezan Epözdemire . Para almadan olayin üstüne üstüne gitmktedir. avukat dedigin iste böyle olur. Yapilan bir haksiz ve hunharca cinayeti aydinlatmak icin canini disine takarak olayin faillerini ortaya cikarmak icin canla basla calismaktadir. Ülkemizde simarik aile cocuklarinca öldürülen Pinar Gültekin cinayei acikliga kavusturulup isin icinde kim varsa gerekli cezayi almalidir. Bu ür cinayetleri isleyip nasil olsa adamim var ve beni disari cikarir diye düsünceler bu ülkede son derin bulmalidir. Yazik öldürülen bu genc insanlara. Ailede cinayette bu cinayetle ilgili kimin adi geciyor veya parmagi varsa kesinlikle hak ettigi cezayi almalidir.
  Cevapla
 • xray 1 yıl önce Şikayet Et
  İşte idamın ne kadar hak bir adalet uygulaması olduğunun bir örneği daha.
  Cevapla
 • Abdulbaki Yeşil 1 yıl önce Şikayet Et
  Aile boyu katil. Gidin bakın çok insancıl hümanist geçinirler gerçekte tam bir sadist bunlar. Hayvan bile böyle yapmaz.
  Cevapla
 • Siha 1 yıl önce Şikayet Et
  Chp milletvekili yine arayami girdi dahi o utanmaz adam ne yapıyor şimdi
  Cevapla
 • Envers 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu katillerin kalemini kırın bu tür davalar uzamasin gündeme gelmesin insanın kanı dönüyor. Kızın ailesine yazık.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Barış Yarkadaş'tan bomba iddia: Türkiye İttifakı kurulacak, sembolü de sıkışan iki el
Galatasaray'ın, Türkiye Kupası'nda rakibi belli oldu!