Son dakika... Türkiye ve Erdoğan sözleri: O cesur bir adam, bu duruşu unutmayacağız!

Son dakika: Kuveyt Emir Vekili ve Veliaht Prens Şeyh Meş’al Al Cabir Al Sabah, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile bir araya geldi. Al Sabah, "Erdoğan, duruşu, sözü ve eylemiyle cesur bir adam. Ona karşı sevgi ve saygımız var." dedi.

Son dakika... Türkiye ve Erdoğan sözleri: O cesur bir adam, bu duruşu unutmayacağız!
Son dakika... Türkiye ve Erdoğan sözleri: O cesur bir adam, bu duruşu unutmayacağız!
GİRİŞ 13.07.2021 06:21 GÜNCELLEME 13.07.2021 06:28
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Kuveyt resmi haber ajansı KUNA'nın haberine göre, Kuveyt Emir Vekili ve Veliaht Prens Al Sabah, resmi ziyaret kapsamında ülkede bulunan TBMM Başkanı Şentop ve beraberindeki heyet ile Kuveyt'teki Beyan Sarayı'nda görüştü.

'ERDOĞAN DURUŞU VE SÖZÜYLE CESUR BİR ADAM'

Görüşmede, Veliaht Prens Al Sabah, ülkesi ile Türkiye arasındaki tarihi ilişkinin derinliğine vurgu yaparak, 1971 yılında Kuveyt Devleti'nin Ankara Büyükelçiliği'nin açılışını gururla andıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Kuveyt'e verdiği destekten dolayı teşekkür eden Al Sabah, "Erdoğan, duruşu, sözü ve eylemiyle cesur bir adam. Ona karşı sevgi ve saygımız var." dedi.

'KUVEYT KARDEŞLERİNİN VE DOSTLARININ DURUŞLARINI UNUTMAZ'

Al Sabah, dost ülke Türkiye'nin Meclis Başkanı Şentop'un ve ona eşlik eden heyetin ikinci ülkeleri Kuveyt'i ziyaretinden büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

1990'da Irak'ın Kuveyt'i işgali esnasında Türkiye'nin tutumunu hatırlatan Al Sabah şunları söyledi:

"Kültürü ve halkı bakımından kadim olan bu ülkenin vefalı ve sadık duruşlara sahip olması şaşırtıcı değil. Teşekkürlerimizi yineliyoruz. Kuveyt, kardeşlerinin ve dostlarının duruşlarını unutmaz."

"TÜRKİYE, KUVEYTLİ TURİSTLER İÇİN BİR DESTİNASYON HALİNE GELDİ"

Kuveyt ile Türkiye arasındaki siyasi, ekonomik, ticari ilişkiler ve güvenlik iş birliğinin gücünden bahseden Al Sabah, "Türkiye, Kuveytli turistler için bir destinasyon haline geldi." dedi.

Al Sabah, resmi ziyaretler ve ikili görüşmelerin sonuçlarına ve Türk tarafıyla yapılan siyasi istişarelere ek olarak, Kuveyt-Türkiye ortak iş birliği komitelerinin oturumlarının sonuçlarını ve bunlarda gösterilen tüm çabaları överek, "İki ülke arasındaki ticaret hacmindeki artış ve ihracat hacmindeki büyüme, ilişkilerin gücünün açık kanıtıdır." ifadelerine yer verdi.

Kuveyt yönetimi, hükümeti ve yatırım organlarının, her iki taraf için kalkınma fırsatlarının ekonomik yönü nedeniyle, dost ülke Türkiye'deki Kuveyt yatırımlarının hacmindeki artıştan gurur duyduğunu dile getiren Al Sabah, Türk şirketlerinin Kuveyt'te bazı önemli altyapı projelerinin uygulanmasındaki rolüne övgüde bulundu.

Al Sabah son olarak da TBMM Başkanı Şentop'a hitaben, "Mustafa kardeşim, Kuveytlilerin gönlünde sizlere karşı bir sevgi var. Siz de sevgimiz de her daim var olsun." dedi.

Görüşmede, Türkiye ile Kuveyt arasındaki ilişkilerin mükemmel düzeyde seyrettiğine dikkati çeken Şentop da "Halklarımız arasında tarihten gelen köklü bağlar, müşterek kültürel değerler ve karşılıklı muhabbet, ülkelerimiz arasındaki dostluk zeminini daha da kuvvetlendiriyor." İfadelerini kullandı.

İki ülke arasındaki iş birliğini her alanda daha da derinleştirmek için gayret sarf ettiklerini anlatan Şentop, bu bağlamda, Kovid-19 küresel salgını nedeniyle bir müddet inkıtaya uğrayan karşılıklı üst düzey ziyaretlere tekrar başlayabilmekten ve yüz yüze görüşebilmekten memnuniyet duyduğunu vurguladı.

YORUMLAR 19
 • Uyanın 2 yıl önce Şikayet Et
  Yabancı ülkeler Erdoğan a hayran kalıp ornek alırken İçimizdeki kanı bozuk fitnelerde vatan millet düşmanlığı yapıyor.Hey uyanın Türk milleti kimlerin peşinden gidiyorsunuz? Özünüze dönün Allah aşkına;eğer özünüz gerçekten bu vatana aitse..
  Cevapla
 • Önemli mi ? 2 yıl önce Şikayet Et
  Arkadaki bayrağın biri bizim Türk bayrağı olsa iyiymiş
  Cevapla
 • Hyr 2 yıl önce Şikayet Et
  müslümanlar ayrılığı düştüğünde müslüman iki taraf ta bir birine ağır hakaretler eder ve zarar verir. fitneciler de tere yağından kıl çeker gibi suçtan sıyrılır. hep bir ay öncesine bir yıl öncesine iniyorsunuz. oysa on yıl öncesine inmelisiniz. çünkü cia ,mossad 10 yıl önce fitneye başladı. kapalı kapılar ardında bu cemaat ile erdoğanın arasını ayırmazsak dünyada hiç bir güç artık bunlara baş gelemez diye karar aldılar. emin olun onlar hiç bir zarar görmedi. hatta fetöden boşalan kadrolara da doldular.
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 2 yıl önce Şikayet Et
  "İsraille savaşmak caiz değildir" diye fetva veren, ABD ile küreye el koyan Suudiler, Emperyalizzmin “Müslümanlar içindeki Truva atı” yüzünde meymenet olmayan BAE lideri... ABD'nin MURSİ'ye karşı ihtilal yaptırarak başa geçirdiği SİSİ ve el ele verdikleri ülkeler…İsrail…ABD…FRANSA…YUNANİSTAN.. ????? Dünyevi menfaat için "satılan ahiretler"..??? Ya bizde de 15 Temmuz başarılı olaydı??? Bizi Allah korumuş…
  Cevapla
 • Kayserili 2 yıl önce Şikayet Et
  Burada çok olumlu ve güzel mesajlar var, anlayana tabii.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Otomotiv sektöründeki indirim kampanyaları 300 bin liraya kadar çıktı
İsrail'in katliamına destek veren ünlüler