'MAHREM' TRT1'de başladı: Oda TV'nin 'yalanı' tekrar alay konusu oldu!

TRT'nin belgesel setini 'silahlı kamp' olarak göstererek algı operasyonu hedefleyen Oda Tv'nin yalanı çok geçmeden ortaya çıkmış ve medyada 'Oda TV haberciliği' alay konusu haline gelmişti. 'MAHREM' bu akşam TRT1 ekranlarında yayınlandı.

GİRİŞ 15.07.2021 02:42 GÜNCELLEME 15.07.2021 02:44
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

TRT ekranlarında bu akşam ilk bölümü yayınlanan, FETÖ’nün karanlık mahrem yapılanması, örgütün tüm ihanetlerini anlatacak olan “MAHREM” belgeseli birkaç hafta önce Oda TV'nin yalan haberciliğine konu olmuştu. Oda TV'nin skandal suçlamaları sosyal medyada tekrar alay konusu oldu.

Caner Taşpınar imzalı köşe yazısını manşetine taşıyan Oda TV, İstanbul'da Kadem Vakfı'na ait Ateşehir Kız Öğrenci Yurdu önünde çekilen bir fotoğrafın üzerinden vakfı silahları saklamakla suçlamış ve medyada dalga konusu olmuştu.

Fotoğrafları askeri uzmanlara incelettiklerini ve silahların gerçek olduğunu ileri süren Oda TV, haberde silahların iki kişi tarafından kamyonlara yüklendiğini "çevre sakinleri ve öğrencilerin uzun menzilli, ağır silahları görünce şoke olduğunu" ileri sürmüştü.

HAZİRAN ÇEKİMLERİ İÇİN GETİRMİŞTİK

Haberlerin kasıtlı olarak yapıldığını kaydeden dizinin yapımcısı Halis Cahit Kurutlu, “İki yıldır üzerinde çalıştığımız projeydi. Biz senaryoya göre birçok mekan için vatandaşlardan bile ricada bulunuyorduk. Bize büyük odaları olan bir yapı lazımdı. Bu yurtta iki yıldır pandemi ve tadilat nedeniyle kapalıymış. Konu FETÖ olunca bize çekim için izin verdiler. İlk Nisan’da sonra Mayıs ve en sonuncusunda 20-24 Haziran’da geldik. Toplamda 12 gün kullandık ya da kullanmadık. Haziran sahneleri için silahları getirdik” dedi.

FETÖ’YÜ DEĞİL ODA TV’Yİ RAHATSIZ ETTİK

Oda TV'nin haberine ise tepki senarist Halis Cahit Kurutlu'dan gelmişti. Kurutlu, silahların "Mahrem" aldı belgesel projesi için hazırlandığını ve gerçek olmadığını ifade ederek, şunları söylemişti:

"Yaklaşık 2 yıldır çalıştığımız, FETÖ’nün “Mahrem” yapılanmasını, örgütsel şemasını anlatan, Türkiye tarihinde bir ilk olarak itirafçıların yüzü açık röportajları alınan “Mahrem” projesine Temmuz ayında yayınlanınca FETÖ’den büyük tepki bekliyorduk fakat ilk ses Oda TV’den geldi.''

BAYRAKTAR, ODA TV'Yİ TİYE ALDI

Twitter üzerinden paylaşılan habere yanıt veren Bayraktar, "Ankara KADEM yurdundan son görüntüler geldi.

İçerde alev püskürten ejderhalar olduğu da söyleniyor...." ifadeleri ile Game of Thrones dizisinden ejderha fotoğrafını paylaştı. Bayraktar'ın paylaşımı kısa sürede gündem oldu.

MAHREM TRT1 EKRANLARINDA YAYINLANDI!

FETÖ’nün karanlık mahrem yapılanması, örgütün tüm ihanetleri “MAHREM” belgeselinde ortaya konuyor. “MAHREM”, ilk bölümüyle bu akşam 20.00’de TRT 1 ekranlarında yayınlandı.

YAZDIR
YORUMLAR 12
 • Kapdan 3 ay önce Şikayet Et
  Pinokyonun (Kilicdaroglunun) yalanlarına sarılan Oda tvnin burnu uzamış.
  Cevapla
 • Bayram 3 ay önce Şikayet Et
  Mahrem’i izledim , titiz bir çalışma olmuş , milli meseleleri derinlemesine işleyen daha çok proje üretmeliyiz !
  Cevapla
 • bülent duman 3 ay önce Şikayet Et
  bunlara en güzel cevabı yargı yoluyla verin
  Cevapla
 • asabi 3 ay önce Şikayet Et
  benim anlamadığım nokta burası çarpıtma haber varsa sürekli dava açılsın yol geçen hanı gibi medya sistemi var ülkede dokunuzmazlığı olan biri bir yalan uyduruyor bunlar abarta abarta işliyor vatandaşın beynine. doğruluğu ispatlanmayan haberi yapana ceza gelsin artık
  Cevapla
 • vatansever 3 ay önce Şikayet Et
  oda tvnin sahibinin hayatı zaten yalan üzerine kurulu..soner yalçın..hayatında taşı taşın üstüne koymamış bir insan müsveddesi..
  Cevapla
 • Tosun 3 ay önce Şikayet Et
  Yalanın yaptırımı yokmu bıktık bu yalan sahtekarlıktan
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Golf topu büyüklüğünde dolu yağdı! Araçlar delik deşik oldu
Fenerbahçe Kadıköy'de 90+3'te yıkıldı!