Gurbetçiler yollara düştü: 43 ilin geçiş noktasında yoğunluk

Kurban Bayramı tatili dolayısıyla memleketlerine ya da tatil bölgelerine gitmek için yola çıkan vatandaşlar, 43 ilin geçiş noktasındaki Kırıkkale'de, trafik yoğunluğu oluşturdu.

Gurbetçiler yollara düştü: 43 ilin geçiş noktasında yoğunluk
Gurbetçiler yollara düştü: 43 ilin geçiş noktasında yoğunluk
GİRİŞ 15.07.2021 21:11 GÜNCELLEME 15.07.2021 21:22

Jandarma ekipleri ise 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, sürücü ve yolculara Türk bayrağı dağıttı.

Ulaşımda 43 ilin geçiş noktasındaki "kilit kavşak" Kırıkkale'de, Kurban Bayramı dolayısıyla trafik yoğunluğu oluştu. Gurbetçi vatandaşlar, 9 günlük bayram tatilini memleketlerine ya da tatil bölgelerinde geçirmek için yollara akın etti. Yoğunluğun Ankara-Samsun D-200 kara yolunda olduğu gözlendi. Kayseri-Ankara kara yolunda ise trafik sakin seyrediyor.


JANDARMA TÜRK BAYRAĞI DAĞITTI

Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı, 85 uygulama noktasında 316 personelin katılımıyla uygulama noktalarında güvenlik tedbirleri aldı. Vali Yunus Sezer'in talimatıyla jandarma ekipleri, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, uygulama noktalarında sürücü ve yolculara, Türk bayrağı dağıttı. Ekipler, yoğunluğun olduğu kavşaklarda trafik akışını rahatlatmaya çalışırken, sürücülerin de dikkatli seyretmeleri konusunda uyarılarda bulundu. Bazı kavşaklar ise bariyerlerle kapatıldı, uyarı levhaları konuldu.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
karayolu
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ermenistan'dan Türkiye'ye 'görüşmeye hazırız' mesajı
Fransa gemileri yakıyor - 21 Eylül günün gazete manşetleri