Saadet'te sıcak gelişme! Temel Karamollaoğlu'ndan flaş karar

Saadet Partisi'nde bir dönem sona eriyor. Temel Karamollaoğlu'nun Saadet Partisi Genel Başkanlığını bırakma kararı aldığı iddia edildi. Büyük yankı uyandıran iddialara ilişkin Saadet Partisi'nden açıklama geldi.

Saadet'te sıcak gelişme! Temel Karamollaoğlu'ndan flaş karar
Saadet'te sıcak gelişme! Temel Karamollaoğlu'ndan flaş karar
GİRİŞ 16.07.2021 18:06 GÜNCELLEME 17.07.2021 01:32
Bu Habere 366 Yorum Yapılmış

Haber7 - Özel

2016 yılında gerçekleştirilen 6. Olağan Kongre'de Saadet Partisi genel başkanlığı görevine getirilen Temel Karamollaoğlu'nun genel başkanlığı bırakma kararı aldığı iddia edildi.

BU HAFTAKİ BASIN TOPLANTISINA ÇIKMADI

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündemdeki konuların değerlendirildiği haftalık basın toplantısına da çıkmadı. Sürpriz bir şekilde Genel Başkanvekilliğine atanan Sabri Tekir kameraların karşısına geçti.Dikkat çeken gelişmelerden biri de, parti tarihinde ilk kez genel başkanvekili atanması oldu.

OLAĞAN KONGRE YIL SONUNA DOĞRU YAPILACAK

Saadet Partisi'nde yeni genel başkanın seçileceği olağan kongrenin, yıl sonuna doğru gerçekleştirilmesi bekleniyor. Kongrede mevcut Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'nun ise aday olmayacağı konuşuluyor.'MİLLET İTTİFAKI'NDA OLMAYACAK' İDDAİSI

Yeni parti yönetiminin, HDP'nin desteklediği CHP ve İYİ Parti'nin yer aldığı Millet İttifakı'nda olmayacağı iddia edildi.

OĞUZHAN ASİLTÜRK HAREKETE GEÇMİŞTİ

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, geçtiğimiz günlerde yönetim değişikliği için harekete geçmişti.

Oğuzhan Asiltürk, kendi gözetiminde bir liste hazırlayıp kongre başkanlığına sunacaklarını ifade ederek, “Erbakan hocamızdan sonra, Saadet Partisi'nde görev yapan kardeşlerimiz, sâdece iktidarı tenkit etmekle yetindiler. Böyle olunca, ahlâki ve mânevî değerleri savunduğu için, Saadet Partisini destekleyenlerin desteği azaldı. Bu destek azaldığından dolayı, bir önceki seçimde Milletvekili çıkaracak kadar oy aldığımız illerde, seçim işbirliği dolayısıyla baraj uygulanmadığı halde, aynı oyu alamadığımız için Milletvekili çıkaramadık” demişti.

'GENİŞ İSTİŞARELERLE LİSTE HAZIRLANACAK'

Asiltürk, “Güçlü bir Saadet Partisi teşkilâtı oluşturmak ve gençleri, Millî Görüş'e kazandırmak için, benim gözetimimde, geniş istişarelerle bir liste hazırlanacak ve kongre başkanlığına sunulacak” ifadelerine yer vermişti.İDDİALARLA İLGİLİ SAADET PARTİSİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, iddialarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Aydın, ''Partimizin toplumsal uzlaşıya, demokrasiye ve siyasete yaptığı katkılar Türkiye'nin geleceğine yönelik son derece önemli adımlardır" Partimize yönelik karalama kampanyalarının ve yalan haberlerin asıl sebebi de kutuplaşmaya karşı uzlaşıyı, hukuksuzluğa karşı hukuku, adaletsizliğe karşı adaleti savunan bu anlayıştan rahatsız olunmasıdır. Son olarak bu akşam bazı haber sitelerinde Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu ile ilgili çıkan iddiaların asılsız olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını kamuoyuna bildiririz.'' ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 366
 • Konya ..42 1 yıl önce Şikayet Et
  sadetin başından karamolla ve ekibi def edilmelidir...
  Cevapla
 • Asım 1 yıl önce Şikayet Et
  Birilerine muhtar olamaz diyorlardı ya, Bak , Sen Gerçekten muhtar olabilirsin gibime geliyor.
  Cevapla
 • Temalden 1 yıl önce Şikayet Et
  İçinde temel bulunan ve iç bir ittifakı ve partiye desteklemeyeceğiz. Adamdan gıcık oluyorum
  Cevapla
 • Hoca. 1 yıl önce Şikayet Et
  Arkadaşlar.28 şubattan sonra vesayetçiler Erbakan 450 millet vekiliylede gelse iktidar olamaz demedilermi.Erbakanda Erdoğan'a yolverdi ve Erbakan'ın bütün projelerini hayata geçirdi bu danışıklı döğüştü.Erbakanın planını anlayanların hepsi AKP de makam mevki peşinde koşanlar hepsi ya yollarda döküldüler yada başkalarının uşağı oldular.
  Cevapla
 • Fehmi 1 yıl önce Şikayet Et
  İstifası partiye hayırlı olur inşallah. Çünkü Partisinin tabanı Muhafazakar ve inançlıdır. Karamollaoğlu, İslam düşmanlı ile bilinen sol kesime dayaması tabanı rahatsız eder. Onun için ayrılması hayırlara vesile olur inşallah diyorum.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün burada kampanya başlatıyoruz
FETÖ'cü Enes Kanter, Yunanistan'a "sahip çıktı": Erdoğan'ın sözleri kabul edilemez