Bin yıldaki en büyük ihanet: 100 pilottan 95'i onlardandı!

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’ne karşı ilk soruşturmayı açan, dönemin Ankara Cumhuriyet Başsavcısı, Yargıtay Üyesi Harun Kodalak, “Türkiye Cumhuriyeti ordusu pilotlarının yüzde 95'i FETÖ'cüdür o dönemde. Biz bunu ispatladık.” dedi.

Bin yıldaki en büyük ihanet: 100 pilottan 95'i onlardandı!
Bin yıldaki en büyük ihanet: 100 pilottan 95'i onlardandı!
GİRİŞ 19.07.2021 11:01 GÜNCELLEME 19.07.2021 11:07
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Fetullahçı  Terör Örgütü'nün ( FETÖ) 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’ne karşı ilk soruşturmayı açan, dönemin Ankara Cumhuriyet Başsavcısı, Yargıtay Üyesi Harun Kodalak, FETÖ'nün 40 yıllık büyük bir organizasyon olduğunu, arkasında da muhakkak dış güçlerin ve güçlü istihbarat servislerinin bulunduğunu dile getirdi.

“BİN YILDAKİ EN BÜYÜK İHANET”

Darbe girişimini, “Türk milletinin Anadolu topraklarındaki son bin yıl içinde yaşadığı en büyük ihanet.” olarak niteleyen Kodalak, “Allah bir daha bu millete, bu devlete böyle ihanetler yaşatmasın.” ifadelerini kullandı.

FETÖ'nün din kisvesi altında bir terör örgütü gibi yapılandığını aktaran Kodalak, “Din kisvesi altında yapılanıp gerçekte, Türk milletini ve Türk devletini yok etme projesiydi.” diye konuştu. Kodalak, “Pensilvanya'daki örgüt elebaşının kendi ifadesiyle, 40 yıl 'ilmek ilmek' dokudular.

Devlet içinde o kadar çok güçlendiler ki tabiri caizse küçük bir fiske darbesiyle devleti yıkabilecek güce ulaştılar.” dedi. Hain darbe girişimi sırasında FETÖ’cülere karşı açtığına soruşturmaya değinen Kodalak, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bu gerçekten o gecenin en önemli kırılma noktalarından biridir. O esnaya kadar darbe teşebbüsü başlamış. Yetkili bir makamdan darbeye karşı koyacak kolluk kuvvetlerine karşı verilmiş ilk talimattır. Bu anlamda ilk refleksidir. Ben Ankara Başsavcısıydım, yakalama, gözaltı kararı verme yetkisi bendeydi. Ben de o görevi, tarih önünde, milletin önünde yerine getirdim.

HAİN ÖRGÜT TARİHTEKİ YERİNİ ALACAK 

15 Temmuz Davası’nın iddianamesinden örnek veren Kodalak, “Hava Kuvvetleri yapılanmasının, Türkiye Cumhuriyeti ordusu pilotlarının yüzde 95'i FETÖ'cüdür o dönemde. Biz bunu ispatladık. Bu; bilgi, belgelere dayalıdır.” bilgisini verdi.

FETÖ ile mücadele konusuna da değinen Kodalak, 15 Temmuz'dan sonra kripto FETÖ'cülerin çıktığını anımsatarak, “Devletimiz çok güçlüdür. Belki uzun sürer ama eninde sonunda bu hain fitne örgütü, zaman içinde tarihteki o kötü yerini alacaktır. Hasan Sabbah'ın aldığı gibi bu hainle beraber diğer hainler de alacaktır.” değerlendirmesine bulundu.

KAYNAK: DİRİLİŞ POSTASI
YORUMLAR 23
 • orhan 3 yıl önce Şikayet Et
  Toplumların en büyük zenginliği çocuklarıdır .Siz çocuklarınızı Fulbrayt sistemine emenanet edin ondan sonra yabancı ajanlar yaptı deyin yokya ...
  Cevapla
 • 16 Hüdavendigar 3 yıl önce Şikayet Et
  Sayın yargıtay üyesi bu tespitinde sonuna kadar haklıdır, kesinlikle abartılmış değildir. Selçuklu ve Osmanlı dönemi dahil tarihimizin en büyük ihanet teşkilatıdır. Bun da kuşku yok. Evet sayın cumhurbaşkanımız kendi ifadesi ile zamanında taviz verildi ama bu zehirli eşek arılarının yuvalarını dağıtmakta ona nasip oldu. Kolay değil yüzlerce okul, yurt, banka ve iş yerlerine el koyabilmek, on binlerce kişiyi tutuklamak öyle her baba yiğitin yapabileceği bir iş değildir. Aklı ve vicdanı olan herkesin bunu kabul etmesi gerekir. Bu bakımdan sayın Cumhurbaşkanımız da tarihteki yerini olacaktır.
  Cevapla
 • İsmail 3 yıl önce Şikayet Et
  Burada yapılan yorumlar doğru veya yanlış. Bir arkadaşım demiş ki hepimiz uyumuşuz evet doğru. Diğerleri bilinen klasik muhabbet diyelim. Burada ayırımcılığı yapan cemaat adı altında küçük pirecikler çok. Adlarını zaten zikretmişsiniz. Unutmsyın ki CAMİİ ALLAHIN 99 isminden birisi. ve bu ismin adı altında ayrımcılık yaparak ibadet edip sözde yardom toplamak ve müslümanları ayrıştırmak ta o zalimlarin hak ettiği cezadan kurtulmayacağı anlamına gelmez. O ZAMAN ALLAH AKIL VERMİŞ KARDEŞİM NE İŞİN VAR SENİN HAK YOLU HARİCİNDEKİ ONCU BUNCU CEMAATLERLE.
  Cevapla
 • Cesars 3 yıl önce Şikayet Et
  Ben üniversite sınavına girdim kopyayla onlar avukat doktor oldu biz bir şey olamadık bunlara yol açan ne istedinizde vermedik diyenler bu vebalin altında kalacaklar hakkımı helal etmiyorum bunlara Allah hepsinin belasını versin bunlara çanak tutanlara cemaatleri hala kapatmayanların Allah belasını versin çocuklarından çıksın bize yapılanlar
  Cevapla
 • Sivasli 3 yıl önce Şikayet Et
  Tarikatlar cemaatler yasaklansın millete diyanetin verdiği dini hizmetler yeterde artar bile
  Cevapla
 • ishak 3 yıl önce Şikayet Et
  hangi diyanet laik sisteme bağlı diyanet mi
  Cevapla
 • misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  normalinde tarikatlar ve cemaatler topluma icinde Allah korkusu olan hakki helali bilen dini ibadetleri de beraberinde yapan adam gibi adamlar yetistirir Allah kötü insanlara firsat vermesin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Moody's, Türkiye'nin kredi notunu yükseltti
Resmen açıkladı! Biden yarıştan çekilecek mi?