Bodrum açıklarında 'yer kapmaca' oyunu

Bodrum'da deniz trafiği karayı aratmıyor. Tekne sahipleri, Bodrum'un popüler tatil beldeleri Göltürkbükü ve Yalıkavak'ta teknelerini demirleyebilmek için yer yarışı yapıyor.

Bodrum açıklarında 'yer kapmaca' oyunu
Bodrum açıklarında 'yer kapmaca' oyunu
GİRİŞ 22.07.2021 07:07 GÜNCELLEME 22.07.2021 10:43
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Kurban Bayramı tatilinin dokuz gün açıklanmasının ardından, yaklaşık 1.5 yıllık pandemide bunalan insanlar, kendilerini tatil bölgelerine attı. Bodrum’a akın eden tatilciler, sadece kara ve yaya trafiğini değil, deniz trafiğini de altüst etti.

Zengin tatilciler, Bodrum koylarına akın ederken, teknelerini yanaştırmakta sıkıntı yaşadı. Tekne sahipleri, Bodrum’un popüler tatil beldeleri Göltürkbükü ve Yalıkavak’ta teknelerini demirlemek için yer yarışına girdi.

CHP'li başkanın tatilci isyanı: Artık gelmeyin, hizmet edemiyoruzCHP'li başkanın tatilci isyanı: Artık gelmeyin, hizmet edemiyoruz

Göltürkbükü’nün Ada Boğazı bölgesinde tekne yeri bulmakta güçlük yaşayan tatilciler, lüks teknelerini biraz açığa demirleyerek, deniz trafiğini aksamasına neden oldu. Tekne tatilindekiler demirledikleri yerden ayrılmayarak, sonradan yer arayışına girmek istemiyor. Popüler mekanların bulunduğu Göltürkbükü, deniz trafiğinin yoğunlukta ‘1’ numarası oldu.

- Cennet Koyu’ndaki tekneler ise demirledikleri yeri terk etmeyip, tekne sahipleri de ulaşımlarını zodyak botlarla yaptı.

- Yalıkavak’taki popüler Tilkicik Koyu’nda tekne demirlemek için yer bulmak çok zor.

- Bodrum merkez, Bitez ve Gümbet gibi ilçelerde ise tekne yoğunluğu daha az görülse de, tekne demirleyecek alanların sınırlı sayıda olması diğer bölgelere göre biraz daha az yoğunluğa sebep oldu.

KAYNAK: MİLLİYET
ETİKETLER
kalabalık
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Samii 1 gün önce Şikayet Et
  Bizim şenzlonga verdiğimiz kira kadar demirlemeye para verseler emin olun oraya gelmezlerdi.
  Cevapla
 • hira 2 gün önce Şikayet Et
  tatilden dönüldüğünde açlık edebiyatına devam
  Cevapla
 • Mete 2 gün önce Şikayet Et
  Zenginlik başa bela desene.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Ziya Selçuk'tan son dakika yüz yüze eğitim mesajı: Vaka sayıları patladı, okullar açılacak mı?
İl il belli vaka sayıları açıklandı! Rekora koşuyor