Açılışını Binali Yıldırım yaptı: Bu bulvardan Paris'te bile yok

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, Sivas’ın Gölova ilçesinde adlarının verildiği bulvar ve kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi. Yıldırım, Şu anda açmakta olduğumuz bu bulvardan Paris'te bile yok.' dedi.

Açılışını Binali Yıldırım yaptı: Bu bulvardan Paris'te bile yok
Açılışını Binali Yıldırım yaptı: Bu bulvardan Paris'te bile yok
GİRİŞ 22.07.2021 21:04 GÜNCELLEME 22.07.2021 21:08
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım eşi Semiha Yıldırım ile birlikte bir dizi açılışlara katılmak üzere Sivas’ın Gölova ilçesine geldi. Programa Sivas Valisi Salih Ayhan, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay, bazı ile ve ilçe protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Program ilk olarak Binali Yıldırım’ın adının verildiği bulvarın açılışı ile başladı. Yıldırım burada adının verildiği ‘ Gölova Binali Yıldırım Bulvarı’nın açılışını yaptı.

Binali Yıldırım: Bu bulvardan Paris'te bile yok

Burada konuşan Binali Yıldırım, "Allah bu yolda kazasız, belasız seyahat etmeyi nasip etsin" diyerek, "Şu anda açmakta olduğumuz bu bulvardan Paris'te bile yok. İnsanımızın ne kadar önemli olduğunu, insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışının asırlardan beri ne anlama geldiğini bu hizmetler bir bir gösteriyor. Bu güzel eser, burada yaşayan hemşerilerimize hizmet edecek, onların can güvenliği her şeyin önünde gelir. Rabbim bu yolda seyahat edenleri her türlü kazadan, beladan muhafaza etsin" dedi.

Binali Yıldırım: Bu bulvardan Paris'te bile yok

Konuşmanın ardından Binali Yıldırım eşi Semiha Yıldırım ile birlikte, eşinin adının verildiği ‘Gölova Öğretmen Semiha Yıldırım Semt Kütüphanesi’nin açılışına geçti. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan programda konuşan Binali Yıldırım, "Bu bayram günü de elimiz boş gelmeyelim dedik, bir müjdeyle gelelim istedik. Vekillerimizin de gayretleri var. Gölova'ya kapalı bir spor salonu yapıyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun" diye konuştu.  

Binali Yıldırım: Bu bulvardan Paris'te bile yok

"KİTAP ÇOK ÖNEMLİ"

Yıldırım, kitabın çok önemli olduğunu söyleyerek, "Kitap insanın insana olan sevgisini artırır. Kitap kavgaları azaltır. Nasıl midemizin nefsini doyurmak için gıdaya ihtiyacı varsa, beynimizin açlığını gidermek için de kitaba ihtiyacı var. Türkiye'de kayıtlı 34 bin kütüphane var, bu kütüphanelerin de 8 milyon kayıtlı üyesi var. Burada açtığımız kütüphane de okuma odaları, bilgisayarlar var. 5 bin tane de kitap var. Gölova'nın köyleri ile birlikte nüfusundan fazla. Herkes bir kitap alsa bin 500 kitap artıyor. Sivas'ta da 28 kütüphanemiz var. Ancak daha önemlisi, bu Sivas'taki kütüphanelerimizin üye sayısı 90 bin. Kitap sayısı da 470 binin üzerinde. Bu ne demek, nüfusun 4'te 3'ü, yüzde 75'i kadar kitap var. Kütüphanelere üye sayısını nüfusa oranlarsak 6 kişiden 1 kişi kütüphaneye üye. Bu ne demektir, Sivas için gurur verici bir şey demektir. Türkiye ortalamasının üzerinde. Demek ki Sivaslılar okumayı yazmayı seviyor. Çalışmayı da seviyor, akıl terini de, alın terini de seviyor" şeklinde konuştu. 

Binali Yıldırım: Bu bulvardan Paris'te bile yok

"ÇOK OKURSAK AZ KAVGA EDERİZ"

"Çok okursak az kavga ederiz" diyen Yıldırım, "Bunun için de okuyacağız. Çok okursak az kavga ederiz. Bir birimizi seveceğiz. Birbirimize destek olacağız. Zor zamanlarda, dar zamanlarda birbirimizin sesine kulak vereceğiz. Bir olacağız. İri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, ay yıldızlı bayrağımızın altında bu güzel yurdumuzda, huzurla, güvenle, yaşamaya devam edeceğiz" diye konuştu. 

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım

Yıldırım, ayrıca Gümrük Birliği ile ilgili çalışmaların da devam ettiğini belirterek, "Ne olursa olsun Gümrük birliğine gerilim diyemeyiz. Memleketimizin, taşımacımızın, ihracatçımızın menfaati ne ise onları korumak mecburiyetindeyiz. Çok yol aldık, hallolacak. Ne kadar kaçsalar, sonunda halledeceğiz" diye konuştu. 

Konuşmanın ardından Sivas Valisi Salih Ayhan, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım’a hediyeler taktim etti. Daha sonra açılışı gerçekleştirilen kütüphaneyi gezen Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım hatıra fotoğrafı çektirdi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 5
 • kayserili 6 ay önce Şikayet Et
  yigit adam binali yildirim, saygimiz sevgimiz sonsuzdur
  Cevapla
 • Bitez 6 ay önce Şikayet Et
  çok seviyoruz seni Binali bey...Sizi bizim Tv kanallarında görmek istiyoruz...neler gördünüz neler yaşadnızı,tecrübeleriniz bizim için çok değerli..Sevgiler sana Binali bey..
  Cevapla
 • yglr 6 ay önce Şikayet Et
  Son elli yılın en sade siyaset adamı, saf, sade tam anadolu köylü çocuğu. Allah işini rast getirsin.
  Cevapla
 • GSli 6 ay önce Şikayet Et
  Oy Binali Yıldırım ya :) çok okursak az kavga ederiz :)
  Cevapla
 • Halk 6 ay önce Şikayet Et
  Adam kral.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
'İBB tuz yerine kum verdi' iddiası! Canlı yayında gösterdi
İmamoğlu'nun balık restoranına gittiği anlar: Kar küreme aracı özel servis yapmış!