Evlat nöbetindeki anneden oğluna teslim ol çağrısı

Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti 695’inci gününde de ilk günkü kararlılıkla sürdürüyor.

Evlat nöbetindeki anneden oğluna teslim ol çağrısı
Evlat nöbetindeki anneden oğluna teslim ol çağrısı
GİRİŞ 26.07.2021 18:15 GÜNCELLEME 26.07.2021 18:15

Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti 695'inci gününe girdi.

Ailelerden Güzide Demir, oğlu Aziz'in 16 yaşındayken HDP tarafından 4 yıl önce zorla dağa kaçırıldığını, 2 yıldır nöbette olduğunu ve bayramı oğlunun olmayışından kaynaklı üzüntülü geçtiğini söyledi.

“Ben çok hastayım gel eve neredeysen gel güvenlik güçlerine teslim ol oğlum”

Oğlunu ölmeden son kez görmek istediğini belirten anne Demir, “2 yıldır buradayız. Oğlumdan her hangi haber alamıyorum. Bu üzüntü ve kederde bayram geldi geçti çok üzüldüm oğlumun olmayışından kaynaklı olarak. 12 bayram oldu, ben çocuğumu göremiyorum. Oğlum Aziz sen neredeysen gel senin yüzünden ölü gibiyim. Ben çok hastayım gel eve neredeysen gel güvenlik güçlerine teslim ol oğlum. Bak oğlum 2 yıldır senin peşinden geziyorum. Ama senden bir haber alamıyorum. Ben ölmeden gel seni bir kez göreyim. Gel güvenlik güçlerine teslim ol” dedi.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Milyonların kâbusu olmuştu!  Sosyal medya düzenlemesine anketten yüzde 82,6 destek çıktı
Cumartesi gecesi İstanbul'da neler oldu? 'Uçak düşürecek kadar şiddetliydi'