İmamoğlu'nun veto kararı sonrası İBB Meclisi'nde AK Parti ve MHP grubu harekete geçti

AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe İBB Başkanı İmamoğlu'nun, Meclis'ten geçen sağlık çalışanlarının toplu taşıma ve İSPARK'lardan ücretsiz yararlanma süresinin yıl sonuna kadar uzatılması kararını veto etmesine tepki gösterdi.

İmamoğlu'nun veto kararı sonrası İBB Meclisi'nde AK Parti ve MHP grubu harekete geçti
İmamoğlu'nun veto kararı sonrası İBB Meclisi'nde AK Parti ve MHP grubu harekete geçti
GİRİŞ 27.07.2021 17:24 GÜNCELLEME 27.07.2021 17:35
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Osman Nuri Kabaktepe, sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarını ve İSPARK’ları ücretsiz kullanmasına ilişkin kararın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından veto edilmesi üzerine söz konusu teklifi yeniden meclis gündemine alacaklarını duyurdu.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada veto kararını eleştiren Kabaktepe, “Son dönemde sağlık çalışanı arkadaşlarımız sıkça soruyor; ‘Ücretsiz ulaşım müjdesi vermiştiniz, ne oldu?’ Cevap veriyorum; AK Parti ve MHP oylarıyla İBB Meclisinde kabul edildi ancak İBB Başkanı tarafından veto edildi” dedi.

İstanbul'da sağlık çalışanlarına kötü haber! Meclis'ten geçti Ekrem İmamoğlu veto ettiİstanbul'da sağlık çalışanlarına kötü haber! Meclis'ten geçti Ekrem İmamoğlu veto etti

CHP ve İYİ Parti’nin ‘hayır’ oyuna rağmen, AK Parti ve MHP Grubu’nun oy çokluğuyla kabul edilen sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarını ve İSPARK’ları ücretsiz kullanmasına ilişkin karar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından veto edildi. Veto kararına ilişkin açıklama yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, söz konusu teklifi yeniden İBB Meclisi gündemine alacaklarını duyurdu.

31 ARALIK 2021’E KADAR UZATILACAK

Kovid-19 salgınıyla mücadelede çalışan sağlık çalışanlarına yönelik toplu taşıma araçlarını ve İSPARK’ları ücretsiz kullanma hakkı tanınmıştı. Söz konusu hak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından 1 Temmuz itibariyle sonlandırılmıştı. Ancak salgın riskinin henüz bitmemesi, aşılama hizmetinin devam etmesi nedeniyle sağlık çalışanlarına tanınan hakkın 31 Aralık 2021’e kadar uzatılmasını kapsayan yeni bir teklif İBB Meclisi gündemine alınmıştı. Temmuz ayı meclis oturumunda oylanan teklife CHP ve İYİ Parti Grubu ‘Hayır’ oyu vermişti. Teklif, AK Parti ve MHP Grubu’nun oy çokluğuyla kabul edilmişti.

KABAKTEPE’DEN YENI MÜJDE

Meclis kararı yürürlüğe girmesi için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun onayına sunuldu. Ancak CHP’li İBB Başkanı tarafından veto edildi. Karara ilişkin açıklama yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “Son dönemde sağlık çalışanı arkadaşlarımız sıkça soruyor; ‘Ücretsiz ulaşım müjdesi vermiştiniz, ne oldu?’ Cevap veriyorum; AK Parti ve MHP oylarıyla İBB Meclisi’nde kabul edildi ancak İBB Başkanı tarafından veto edildi” dedi. Kabaktepe ayrıca, söz konusu teklifi yeniden İBB Meclisi gündemine alacaklarını duyurdu. Yeniden oy çokluğuyla geçmesi beklenen karardan; tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan memur, işçi, sözleşmeli tüm çalışanların, İBB ve ilçe belediyelerindeki sağlık çalışanlarıyla İBB Mezarlıklar Müdürlüğü çalışanları istifade edebilecek.

YORUMLAR 22
 • Süleyman 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynısını sayın Ekrem İmamoğlu yapsaydı halk TV hemen şakşaklardı.
  Cevapla
 • Ömer 1 yıl önce Şikayet Et
  Sağlık çalışanlarının 2023,e kadar bedava olmalı ama sağlık bakanlığı tarafından karşılanmalı bence.
  Cevapla
 • Türk 11 ay önce Şikayet Et
  Saplık çalışanının özelliği neymiş
  Cevapla
 • tokatlı 11 ay önce Şikayet Et
  iyide ibb o vakıt saglık bakanlıgına devretsın otobuslerı
  Cevapla
 • yahya 11 ay önce Şikayet Et
  belediyenin hiç mi katkısı olmayacak.
  Cevapla
 • Kemal 1 yıl önce Şikayet Et
  İmamoğlunu karıştırma diyon yani
  Cevapla
 • gürsu 1 yıl önce Şikayet Et
  sağlık çalışanı bedava 65 yaş üstü,engelli,asker polis,öğretmen,hakim,savcı,ptt çalışanı,belediye çalışanı ve daha bilmediklerim bedava işsize asgari ücrete çalışana ücretli.adalet bumu.makul ücret olsada herkese eşit olsa.şov yapıyorlar.
  Cevapla
 • Arif 1 yıl önce Şikayet Et
  İşte chp ve iyi parti bu partilere oy veren memurlar ne yazikki
  Cevapla
 • fatih 1 yıl önce Şikayet Et
  normalde hes kodu olmadan toplu taşımaları kullanmak yasak olmasına rağmen otomatlardan alınan istanbul kartlarla hes kodu olmadan insanlar taşıtlara binebiliyor. bu ekremios ülkeyi resmen sabote ediyor, virüsün yayılması için elinden geleni yapıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İki bakanlıktan 81 ile yurt ve barınma genelgesi
30 yıldır kapısının önündeydi! Gerçeği öğrenince şoke oldu