Okullar 6 Eylül'de açılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan son dakika toplantısı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 6 Eylül'de açılması planlanan okullardaki yeni eğitim öğretim yılının hazırlıklarını değerlendirmek üzere 81 ilin milli eğitim müdürüyle toplantı yaptı.

Okullar 6 Eylül'de açılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan son dakika toplantısı
Okullar 6 Eylül'de açılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan son dakika toplantısı
GİRİŞ 27.07.2021 18:16 GÜNCELLEME 27.07.2021 18:20
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Video konferansla gerçekleştirilen toplantıda Bakan Selçuk, "6 Eylül'de yeni eğitim öğretim yılı için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Son Dakika: Okullar açılacak mı? Ziya Selçuk'tan bir açıklama daha geldi!Ziya Selçuk'tan önemli açıklama!

Koronavirüs vakalarının 5 binden 16 bine fırlamasının ardından 6 Eylül olarak duyurulan okulların açılma tarihinin erteleneceği söylentilerinin ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları için 81 ilin milli eğitim müdürüyle bir araya geldi.

Video konferansla gerçekleştirilen toplantıda, “Okulum Temiz Belgesi” standartlarıyla ilgili denetim süreçleri ele alındı. 

Okullar 6 Eylül'de açılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan son dakika toplantısı

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile yürütülen “Okulum Temiz Belgesi” standartlarıyla ilgili denetim sürecinin birinci yılnın dolmasını beklemeden başladığını belirten Bakan Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Geçen yıl resmî okul ve kurumlarımızın tamamına yakını standartlarını sağlayarak belgelerini almıştı. Bu yıl 4 bin 540 denetçi arkadaşımız ile birlikte tüm okullarımızın koşullarını büyük bir titizlikle izleyip değerlendiriyoruz. Şu ana kadar 51 bin okulumuzun 20 bine yakını belgesini yeniledi ve diğer okullarımızda da çalışmalar büyük bir titizlikle sürüyor. Sürecin koordinasyonunda gösterdiğiniz hassasiyet ve çaba için teşekkür ediyorum. 6 Eylül’de yeni eğitim öğretim yılı için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz."

Okullar 6 Eylül'de açılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan son dakika toplantısı

Türkiye genelinde koronavirüsle mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Mücadele kararlarının alındığı Bilim Kurulu, yeniden toplanma kararı aldı. Yarın yapılacak toplantıda önemli konular masaya gelecek.

Bunlardan biri, aşılama yaşı. Aşılamanın istenilen seviyeye ulaşmaması ve vaka sayısında yaşanan yükselmenin ardından, 18 olan aşı yaşının 12'ye düşürülmesi gündeme geldi.

AŞI YAŞI 12'YE DÜŞÜYOR

Bu konunun gündeme alınmasının nedenlerinden biri de yüz yüze eğitimin eylül ayında başlayacak olması.

AŞI YAPTIRMAYANLARA KISITLAMA GELSİN Mİ?

Gündeme gelecek diğer bir konu ise 2 doz aşı yaptırmayanlara karşı uygulanacak kısıtlamalar. Önceki Bilim Kurulu toplantısında masaya gelen ancak sıcak bakılmayan kısıtlama kararının, bu toplantıda da alınmaması bekleniyor.

Bilim Kurulu üyeleri, insanların gönüllülük esasına göre aşı yaptırmasını daha doğru buluyor. Bilindiği üzere; 2 doz aşı yaptırmayanlara karşı sosyal hayatta bazı kısıtlamaların getirilmesi konusunda istekler zaman zaman kamuoyunu yansıyordu.

Bilim Kurulu, aşılanmayı teşvik edecek politikaların üzerinde durulmasının daha önemli olduğunu savunuyor. 

YORUMLAR 26
 • Cemal K. 2 yıl önce Şikayet Et
  Millet maskeyi koluna indirdi. Tatil beldelerindeki kalabalık ve vurdumduymazlık facia. Yaklaşıyor gelmekte olan!
  Cevapla
 • Ziyaaaaa 2 yıl önce Şikayet Et
  Biktirdiniz artik! Iki ay once acilacak deyin sonra vaka patlatin ve bir yil cocuklari eve hapsedin! Cahil biraktiniz ve birakmaya devam ediyorsunuz! Allah bunun hesabini soracak!
  Cevapla
 • Ferhat 2 yıl önce Şikayet Et
  Vakalar aniden daha da yükselince açın. Her aileye hastalık yayılsın, sonra kapatırsınız.
  Cevapla
 • Turgut 2 yıl önce Şikayet Et
  Eğitim bakanı 81 il müdürü ile video konferans yapıyorsa bilin ki okullar açılmayacak. Bir araya bile gelemeyen il müdürleri öğrenci öğretmeni bir araya getiremez.
  Cevapla
 • Türk 2 yıl önce Şikayet Et
  Lgs denilen saçma sapan imtihan kaldırılmalı sadece fen liselerine girmek isteyen ögrenci sınava girmeli bütün öğrencilere fen lisesi sınav hakkı verilmeli başarılı olan bu okullarda okumalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe'ye şampiyonluk için yarım düzine gol yetmedi
Mansur Yavaş'ın başıboş köpeklerle ilgili açıklaması Nevşin Mengü'yü sinirlendirdi