Van'da esnaf ziyareti yapan Akşener'e 15 Temmuz şehidinin ağabeyinden zora sokan soru!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Van'da esnaf ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında Meral Akşener ile 15 Temmuz'da şehit olan özel harekat polisi Halil Hamuryen'in ağabeyi Bilal Hamuryen arasındaki diyalog dikkat çekti.

Van'da esnaf ziyareti yapan Akşener'e 15 Temmuz şehidinin ağabeyinden zora sokan soru!
Van'da esnaf ziyareti yapan Akşener'e 15 Temmuz şehidinin ağabeyinden zora sokan soru!
GİRİŞ 28.07.2021 16:56 GÜNCELLEME 28.07.2021 17:35
Bu Habere 184 Yorum Yapılmış

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Van'ın Erciş  ve Çaldıran ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunup, halkla bir araya geldi.

Erciş ilçe merkezinde 15 Temmuz darbe girişiminde Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda şehit olan özel harekat polisi Halil Hamuryen'in ağabeyi Bilal Hamuryen, Akşener'e "15 Temmuz’dan önce 'başbakan olacağım' dediniz. Bunun açıklamasını bana yapmanızı istiyorum" dedi. Akşener, şehit ağabeyine kendisinin böyle bir sözü olmadığını söyledi.

Devam eden 'Dere Üstü Islah Projesi' kapsamında iş yerleri yıkılacak esnafı ziyaret etmek üzere dün Bitlis'e gelen İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, geceyi burada geçirdikten sonra sabah saatlerinde kara yoluyla Van'ın Erciş ilçesine geçti. Akşener, ilçenin Emniyet Caddesi üzerinde bulunan esnafı ziyaret ederken karşısına FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında F-16'lar tarafından bombalanan Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda şehit olan özel harekat polisi Halil Hamuryen'in ağabeyi Bilal Hamuryen çıktı.

Hamuryen Akşener'e "Meral Hanım, 15 Temmuz’dan önce 'başbakan olacağım' dediniz, bunun açıklamasını bana yapmanızı istiyorum. Bir konuşmanızda 'köprüde ateş eden askerler emir altında ateş etmiştir ve suçsuzdurlar' dediniz. Erciş’e geldiniz şehitler için neden bir program yapmadınız” dedi.

Bunun üzerine Akşener de, "15 Temmuz'da benim başbakan olacağım diye bir sözüm yok, Eğer bu konuşmalarından dolayı sen haklıysan Allah beni kahretsin, seni böyle düşündürenler haksızsa Allah onları kahretsin. Huzuru mahşerde seninle yüz yüze geleceğiz" dedi.

Akşener, yaşanan bu olaydan sonra Emniyet Caddesi üzerinde bulunan esnafı gezmeyi sürdürdü. İş yerlerine girip selam veren, sohbet eden ve sorunlarını dinleyen Akşener, zaman zaman da alışveriş yaptı. Akşener, buradaki ziyaretlerin ardından beraberindekilerle birlikte Çaldıran ilçesine geçti. Burada da esnafı ziyaret edip sorunlarını dinleyen Akşener daha sonra ise Van kent merkezine gitmek üzere yola çıktı. 

YORUMLAR 184
 • RTEEBU 1 ay önce Şikayet Et
  Bu avrat şeytana pabucunu ters giydirir. İkide bir hacıyım deyip durma Ebu Cehil ve karısı da Kabe de puta tapıyordu.
  Cevapla
 • hezer 1 ay önce Şikayet Et
  görünüşe bakılırsa hiç acından ölecek adama benzemiyorsun.
  Cevapla
 • Vatan sever 1 ay önce Şikayet Et
  Bu bayan ben inanıyorum ki İsrail ve ABD ajani
  Cevapla
 • Sss 1 ay önce Şikayet Et
  Çok tehlikeli bir bayan
  Cevapla
 • Abdulbaki Yeşil 1 ay önce Şikayet Et
  Bunun kadar ayaküstü yalan söyleyip yoluna devam eden yüzsüz görmedim. Sanki o videolar montaj. D.bakır annelerini bir ziyaret et bakalım. Bydın emir verdi ikisi de esnaf ziyaretine başladı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: 18 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı!
Son dakika: Muhalefet neden sessiz? 2023'te iktidar değişirse dev projeler ne olacak?