Son dakika: 28 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı! Daha da kötüleşiyor

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından 28 Temmuz koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı.

GİRİŞ 28.07.2021 21:12 GÜNCELLEME 28.07.2021 21:12
Bu Habere 113 Yorum Yapılmış

Türkiye'de son 24 saatte 257 bin 474 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 291 kişinin testi pozitif çıktı, 76 kişi hayatını kaybetti.

Günün tablosuna ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Vakalar salgının kontrol altına alınmasını zorlaştıracak düzeyde. Bu riski ortak irade ve hepimizin lehine olacak kararla durdurmalıyız. Tedbirlere uymalı ve aşı olmayanlar aşısını yaptırmalıdır. İlk dozu hemen, ikinci ve üçüncü dozu zamanı gelir gelmez!'' ifadeleirne yer verdi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 28 Temmuz'da açıklanan 24 saatlik verilere göre 22 bin 291 vaka tespit edildi.

Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 76 oldu. Son 1 günde toplam 257 bin 474 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 4 bin 197 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 1. doz aşılama ortalama yüzde 64,74 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 40,53 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 69 milyon 759 bin 371'a yükseldi.

Aşılamada ilk sırada Muğla var

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 86,5 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla'yı Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, İzmir ve Tekirdağ takip etti.

En düşük aşılama Şanlıurfa’da

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 37,9 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’nın ardından Bitlis, Mardin, Muş, Diyarbakır, Siirt, Batman, Bingöl, Gümüşhane ve Iğdır takip etti.

YORUMLAR 113
 • Muşlu 1 yıl önce Şikayet Et
  virüsü görmeden iman etmiş milyarlar Allah ı göremdim diyen ve iman etmeyen milyarlar. şimdi baktımda evet kıyamet çok .
  Cevapla
 • Akın 1 yıl önce Şikayet Et
  Haritaya bakınca kimlerin aşı olmadığı ortada.
  Cevapla
 • Soysal 1 yıl önce Şikayet Et
  Aşı olmayı rededenlere bir tarih verilip o tarihe kadar aşı olmaması halinde hastalandığında hastanede bütün ücretler tahsil edilmeli bunlara sinema toplu taşıma araçları marketler düğünler ve okullara alınmamalı şehirler arası seyahat izni verilmemeli
  Cevapla
 • aga 1 yıl önce Şikayet Et
  Hangi yasaya dayanarak yapıyorsun bunları diye sormazlar mı adama ülkenin akıllı kişisi?
  Cevapla
 • Aşılı pandemisi 1 yıl önce Şikayet Et
  Aşı olanlar ile irtibatı kesin. Aşı olduk olay bitti sanıyorlar. Ceyhan efendi ne diyordu. Aşı oldum diye maskeyi çıkarmayın. Aşı bulaşı engellemiyor diyordu. Kul hakkı geyiği yapan aşılar, kul hakkına girmemek için oturun evinizde ve maskeyi hiç çıkarmayın. Bulaştırmayın hastalığı
  Cevapla
 • T d 1 yıl önce Şikayet Et
  Aşı fayda etmiyor. Yüzde 70 miş aşılama var sonuç ortada
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Nevşin Mengü,'Partini nasıl ikna edeceksin?' diyerek Kılıçdaroğlu'na tepkisini gösterdi!
Rusya, Mısır'ın sipariş ettiği Su-35'leri İran'a veriyor!