Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, tüm imkanlarını yangın bölgelerine seferber etti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, orman yangınlarının devam ettiği Manavgat ve Gündoğmuş'ta helikopterle incelemelerde bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, tüm imkanlarını yangın bölgelerine seferber etti
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, tüm imkanlarını yangın bölgelerine seferber etti
GİRİŞ 02.08.2021 15:12 GÜNCELLEME 02.08.2021 15:12
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, orman yangınlarının çıktığı ilk günden itibaren bölgede bulunan Bakan Karaismailoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Manavgat Ulualan Yangın Yönetim Merkezi'nde çalışmalarla ilgili brifing aldı.

Bakanlık ekipleri de bölgedeki orman yangınlarına çok sayıda iş makinesi ve personelle müdahalede bulunurken, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait hızlı tahlisiye botları ise Bodrum Güvercinlik Koyu'nda ve Tersaneler Bölgesi'ndeki yangınlara denizden müdahale edilip, itfaiye araçlarına su sağlanıyor.

Gerekli hallerde yangından etkilenen vatandaşlar tahliye ediliyor, diğer tahlisiye botları ve römorkörler de Marmaris ve Bodrum bölgesinde hazır bekletiliyor.

- KARAYOLLARI DA 147 EKİPMAN VE 242 PERSONEL YANGINLA MÜCADELE EDİYOR

Karayolları Genel Müdürlüğüne bağlı birçok ekip ve personel sahada özveriyle çalışmalarını sürdürüyor, karayolları bölge müdürlükleri de çalışmalara destek sağlıyor.

Bakanlığın yangın bölgelerindeki il il çalışmalara katılan ekip ve personellerin sayısı da şöyle:

"Manavgat Yeniköy ve Gündoğmuş ilçeleri, Alanya civarındaki yangınlarda 2 akaryakıt nakil aracı, 9 çekici ve treyler, 6 dozer, 8 ekskavatör, 2 greyder, 13 panel pikap, 8 binek, 17 kanal kazıcı, 6 yükleyici, 24 arazöz, 2 kamyon, 1 yatakhane treyler olmak üzere toplam 97 araç ve 126 personel çalışmalara katıldı.

Bodrum ve Marmaris bölgelerindeki yangınlarda 6 arazöz, 1 yükleyici, 2 treyler, 2 dozer, 4 pick-up, 1 kamyon, 3 ekip kamyonu, 2 trafik ekip aracı, 1 kasalı kamyon, 1 kanal kazıyıcı, 1 ekskavatör, 1 forklift olmak üzere 24 ekipman ve 46 personel çalışmalara katıldı. Mersin, Adana ve Osmaniye'de, 1 dozer, 7 greyder, 6 yükleyici, 6 kamyon, 6 pikap olmak üzere 25 ekipman ve 70 personel yangınla mücadele ediyor."

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • Harun Yusuf Nuhhan 3 ay önce Şikayet Et
    Hadi bakalim bak devlet geldi. Bende Tenkidbediyorum Tenkit devlete ve millete yararli olacaksa yapılır. Yangındaki calışanlarda bizim insanımız ve aileleri var sıcaklık yangınla birlikte 90 ları vuruyor. Lutfen calısanlara moral verelim ki yarın yüzlerine bakmaya yüzümüz olsun. Fanatiklik dogruyu görmeyi engeller Aksaklıklar dügünde bile olur. Bu yangın bak tüm hükümet devlet yangın yerlerinde Teşekkürler emegi gecip susayana
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Araç sahipleri dikkat! İndirim geliyor
Lodostan asma tavan çöktü