Devlet 4 yaşındaki çocuğu izinli gönderdi, üvey babası komalık etti

Ağrı’da Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri Sitesi'nde kalan 4 yaşındaki çocuk, izinli olarak gönderildiği evinde üvey babası tarafından darp edilerek komalık oldu.

Devlet 4 yaşındaki çocuğu izinli gönderdi, üvey babası komalık etti
Devlet 4 yaşındaki çocuğu izinli gönderdi, üvey babası komalık etti
GİRİŞ 02.08.2021 23:22 GÜNCELLEME 03.08.2021 00:00
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Daha önce ağabeyi ile birlikte kaldığı Sevgi Evi'nden annesi ve üvey babası tarafından alınmak istenen 4 yaşındaki M.S, ailenin isteği üzerine gerekli incelemeler yapıldıktan sonra hem Kurban Bayramı'nı aile ortamında geçirmesi hem de aile ortamının incelenmesi amacıyla annesi Z.T. ve üvey babası S.T’ye teslim edildi. Annesi ve üvey babasına teslim edilen 4 yaşındaki M.S, Kurban Bayramı'nın 3. günü Merkez Fevzi Çakmak Mahallesi 811. Sokak'taki evinde üvey babası S.T. tarafından öldüresiye dövüldü. Kolunda ve vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar oluşan 4 yaşındaki çocuk, Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Hastanede yaklaşık 9 gün boyunca yoğun bakım ünitesinde tedavi gören M.S. hayati tehlikeyi atlattı. Polis tarafından gözaltına alınan anne Z.T. ve üvey baba S.T. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ağrı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmetşafi Erim konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "İlimizde bayramın üçüncü günü meydana gelen çocuğa şiddet vakasıyla ilgili M.S. şu an Ağrı Araştırma ve Eğitim Hastanesinde kontrol altında bulunmaktadır. M.S.'nin annesi evlenmek suretiyle ikametgahını ilimize aldırmıştır. Bu nedenle çocukları Ağrı Çocuk Evleri Sitesi'ne nakil olmuştur. M.S.'nin annesi eşinin form A belgesini doldurarak, eşinin işe yerleştiğini belirterek çocuklarını kalıcı olarak yanına almak için kurumumuza başvuruda bulunmuştur. Ailenin talebi üzerine çocuk M.S. hem bayram tatilini ailenin yanında geçirmesi hem de kalıcı olarak ailenin yanına verilmek üzere yönetmelik çerçevesinde deneme amaçlı ailenin yanına verilmiştir. Çocuk M.S., ailenin yanında bayram tatilini geçirirken bayramın 3'üncü günü üvey baba ve anne tarafından şiddete maruz kalıyor. Emniyet kanalıyla olayın bize ulaşmasından sonra olaya İl Müdürlüğü olarak müdahil oluyoruz. Çocuğumuz 7 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra şu an servise çıkarılarak tedavisi devam etmektedir. İlk günden itibaren vardiyalı olarak 3 bakıcı personelimiz ile çocuğumuzun bakımı ve tüm ihtiyaçları için yanında bulunmaktayız. Çocuk M.S.’nin anne ve üvey babası şu an tutuklu bulunmaktadır. Davaları adli tatil bitiminde başlayacak olup, İl Müdürlüğümüz avukatı tarafından süreç takip edilmektedir. Faillerin en ağır cezayı alması için gerekli tüm çalışmalar yapılacaktır” dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 18
 • Molla Kasım 1 yıl önce Şikayet Et
  çocuklar babaya verilmeli, bu çocuğun babası nerede,
  Cevapla
 • sde 1 yıl önce Şikayet Et
  çocuk büyüyene kadar bunlar hapisten çıkmasın
  Cevapla
 • Abbas 1 yıl önce Şikayet Et
  O eller kurusun İnşAllah
  Cevapla
 • ALİ 1 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah
  Cevapla
 • Emin 1 yıl önce Şikayet Et
  Hayret!Yanlış hakime denk gelmiş herhalde.Denetimli serbestlikle salmaları lazımdı.
  Cevapla
 • kemal 1 yıl önce Şikayet Et
  İçerideki kader mahkumu merhametli arkadaşlar, bu vicdansız herife, hatrını soruyorlardır elbette.. 4 yaşındaki bir çocuğa gücü yeten şeref yoksunlarını niye besleriz.. aklım almaz.. Kısa bir süre sonra da salmazlar inşaallah bu canileri. Ne günlere kaldık Ya Rabbim...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Banka değil düğün! 11 milyon 500 bin TL para toplandı
Bu fotoğraflar biraz başka! İşte tekrar tekrar bakacağınız o anlar...