Hakan Bayrakçı "Help Turkey"e sarılanlara teşhis koydu: Erdofobi hastaları

Kamuoyu araştırmacısı Hakan Bayrakçı, "Help Turkey" mesajını paylaşanlarla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulunurken bu kesimin tek derdinin Türkiye'nin yok olması pahasına Erdoğan'ın gitmesi olduğunu ileri sürdü.

GİRİŞ 04.08.2021 00:09 GÜNCELLEME 04.08.2021 10:14
Bu Habere 52 Yorum Yapılmış

CNNTürk'te Göksu Öngören Özgür'ün sunduğu ve siyaset bilimci Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın, eski Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Dr. Masum Türker, Sosyal Medya Uzmanı Doç. Dr. Ali Murat Kırık ile birlikte Kamuoyu araştırmacısı Hakan Bayrakçı'nın katıldığı  tartışma programında Türkiye'nin yaşadığı yangın felaketi ve sosyal medyada yer alan "Help Turkey" kampanyası ele alındı. 

Kamuoyu araştırmacısı Hakan Bayrakçı,  "Help Turkey" mesajını paylaşanlarla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulunurken bu kesimin tek derdinin Türkiye'nin yok olması pahasına Erdoğan'ın gitmesi olduğunu ileri sürdü.  

Tivitlerin yüzde 37'sinin yurt dışından atıldığını söyleyen Bayrakçı "Bugün yurt dışında iktidar yıpransın da ne olursa olsun diyen bir sürü insan var. Ben buna Erdofobi diye isim taktım. Bu kesim organize halinde çift saatlerde birini tek saatlerde bir başka şeyi eleştiriyor. Eleştirmeyene de yuh olsun şeklinde bir yaklaşımı bir hastalık olarak kabul ediyorum." dedi.

Bayrakçı sözlerini şöyle sürdürdü "ABD'de bugün FETÖ diyer bir yapının olduğunu biliyoruz. Bunun yanı sıra ABD ile de son 50-60 yıldır iyi giden ilişkiye rağmen son yıllarda ABD yönetiminin bu siyasi iktidardan hazzetmediğini biliyoruz. Kimsenin beğenmediği Trump Türkiye aleyhtarlığını biraz rolantiye almıştı. Biden döneminde bütün dizginleri bıraktılar. Bunun nedeni de Türkiye'nin eskisi gibi ABD'ye "Abicim sen ne diyorsun" demediği için. Türkiye daha şahsiyetli tavır gösterdiği için."

Bu lafı söylediğinden dolayı çok eleştiri aldığını anlatan Bayrakçı asıl hastalığın bu olduğunu belirterek "Devlet düşsün, halk mahvolsun, ekonomi batsın, herkes duman olsun, yeter ki bu iktidar gitsin istiyorlar.  Tuh yazıklar olsun." dedi. 

 "Help Turkey" ilgili bu kesime göre çaresiz kalan halkın sosyal medyada çağrı başlattığı gibi gösterildiğini söyleyen Bayrakçı "Halk başka devletten yardım isteyebilir, yardım da yapabilir. Ama halk bunu yapıyorsa o devlette bir acziyet var demektir. Bütün bunlar plan ve organizasyon. 

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 52
 • Manisalı 1 ay önce Şikayet Et
  Rüyalarında bile Erdoğan'ı görüyorlardır herhalde.daha çok böyle rüya görmeye devam edeceklerdir.
  Cevapla
 • Ali Tanrıverdi 1 ay önce Şikayet Et
  Sonuna kadar Erdoğan ve adam Bahçeli diğerleri tamda Hakan bayraklının dediğinden fırıldak
  Cevapla
 • vtd3434 1 ay önce Şikayet Et
  adam güzel analiz ve eleştiri yapmış bravo
  Cevapla
 • yavuz 1 ay önce Şikayet Et
  Helal sana Hakan BAYRAKÇI. Senin yaptığın yüzbin katını Türkiye ve Türk düşmanı olan herkese ediyoruz.
  Cevapla
 • Muşlu 1 ay önce Şikayet Et
  ülkeye çağ atlatan adamın adıdır Erdoğan. pagan döneminin çağdaşları hala pagan dönemide heyekel sapkınlık yalan algı peşindeler. onların Erdoğan düşmanlığı imtiyazlı sınıf olma doğuştan aydın ve ayrıcalıklı olma haklarının elerinden alınmasından dolayıdır. inadına Erdoğan.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: 22 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı!
ABD'nin Afganistan'daki işkence evi: Bagram Cezaevi