Son dakika: 4 Ağustos koronavirüs tablosu açıklandı! Endişelendiren rakamlar

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından 4 Ağustos koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı.

Son dakika: 4 Ağustos koronavirüs tablosu açıklandı! Endişelendiren rakamlar
Son dakika: 4 Ağustos koronavirüs tablosu açıklandı! Endişelendiren rakamlar
GİRİŞ 04.08.2021 20:47 GÜNCELLEME 04.08.2021 20:47
Bu Habere 49 Yorum Yapılmış

Türkiye'de son 24 saatte 262 bin 48 Kovid-19 testi yapıldı, 26 bin 822 kişinin testi pozitif çıktı, 122 kişi hayatını kaybetti.

Günün tablosunu değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Vaka sayıları sınır kabul ettiğimiz 20 bin sınırının çok üzerinde. Vaka sayılarını bu sınırın altına indirmek elimizde. Aşınızı olun, kalabalıklardan uzak durun. '' uyarısında bulundu.

BİR İL DAHA MAVİYE DÖNDÜ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''BİLECİK, %75’in üstüne çıkan aşılanma oranıyla artık düşük risk kategorisinde. MAVİ haberlerimiz çok olsun!'' ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 4 Ağustos’ta açıklanan 24 saatlik verilere göre 24 bin 832 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 126 oldu.

Son 1 günde toplam 256 bin 163 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 6 bin 243 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 1. doz aşılama ortalama yüzde 66,54 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 44,84 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 74 milyon 329 bin 374'e yükseldi.

Aşılamada ilk sırada Muğla var

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 88,3 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla'yı Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, Tekirdağ ve İzmir takip etti.

En düşük aşılama Şanlıurfa’da

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 40,6 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’nın ardından Mardin, Bitlis, Diyarbakır, Muş, Batman, Siirt, Bingöl, Gümüşhane ve Iğdır takip etti.

YORUMLAR 49
 • Hasan 1 ay önce Şikayet Et
  Asilanmayacam diye yirtinip durmayın bize ne sizin asilanmamanizdan siz hortumu seçiyorsunuz girtlaginizdan hortum indiğinde burda söyledikleriniz aklınıza gelip pişman olacaksınız ama iş işten geçmiş olacak
  Cevapla
 • fırat23 1 ay önce Şikayet Et
  ya size ne kardeşim Allah aşkına artık rahat bırakın artık bizi ya hu. pişmanlıkta bizim can da bizim size nee?
  Cevapla
 • Nobut 1 ay önce Şikayet Et
  Sen aşılan başkasına karışma.
  Cevapla
 • Adalı 1 ay önce Şikayet Et
  Aşınızı olun sabırla Allahtan yardım isteyin
  Cevapla
 • Faik 1 ay önce Şikayet Et
  Mecburi olsa yine sinovac tercihimdir , daha bugün haber7 de biontech aşısı sonucu israilde göz iltihabı vakaları artmış
  Cevapla
 • Fatih 1 ay önce Şikayet Et
  Gerçekler çıkacak biz komplocularin dedikleri yine doğru çıkacak. bakım zaman kimi hakkı gisterecek asi bir işe yararmi fayda sağladı mi göreceğiz yada göreceksiniz....gerçeklerin bir ozelligi vardır Er yada geç ortaya çıkar.
  Cevapla
 • Hasan 1 ay önce Şikayet Et
  Hz ali ye sormuşlar sen günde 5 vakit namaz kiliyorsun ya Dediğiniz gibi cennet yoksa haz ali söyle cevap vermiş kıldığım namazı spora sayarım ya dediğimiz gibi cennet cehennem varsa sen ne yapacan ya sen komplocu ya öğünler göremeden koronadan ölürsen dxdx
  Cevapla
 • Tsli 1 ay önce Şikayet Et
  18 yaş altı kişi sayısı doğu ve Güneydoğu'da fazla olduğundan asi oranı düşük. Ben 2 doz sinovac oldum. Sıkıntı yok. Ama biontek olmam.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
20 Eylül 2021 gazete manşetleri
ABD'li siyaset bilimci Coffey: Orta Asya, Kafkaslar ve Afganistan Türk etkisi altında