Çayırlıkta otlayan hayvanlara bıçaklı saldırı

Arnavutköy’de Ayşe ve Recep çiftinin geçim kaynağı olan büyükbaş hayvanlar otlaması için çayırlık alana salındı.

GİRİŞ 05.08.2021 15:33 GÜNCELLEME 05.08.2021 15:51
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

 1 gece ahıra dönmeyen hayvanlar ertesi gün bıçaklanmış, kuyruğu kesilmiş ve vücudunun çeşitli yerlerinde derin yaralar açılmış şekilde bulundu. Hayvanlarının tedavisi için veteriner çağıran yaşlı çift, "Bunu yapan Allah’ından bulsun” dedi.

Olay, geçtiğimiz günlerde Arnavutköy Fatih Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, mahallede bulunan ahırda 7 tane büyükbaş hayvana bakan Ayşe Şahin ve eşi Recep Şahin, hayvanların otlaması için çayırlık alana saldı. O gece ahıra geri dönmeyen hayvanlarını merak eden yaşlı çift ertesi gün hayvanlarını bıçak darbeleri ile yaralanmış, kuyruğu kesilmiş ve derin yaralan açılmış şekilde buldu. Hayvanlarını o halde gören çift hemen veteriner çağırarak tedavilerini yaptırdı. Hayvanları kimin ve neden bu hale getirdiği bilinemezken geçimini hayvancılık ile sağlayan çift, "Bunu yapan Allah’ından bulsun” dedi.

Zarar gören hayvanları ile ilgili konuşan Ayşe Şahin, “Hayvanlarımız kaybolmuştu. Bir gece geri gelmediler. Sabah gördüğümüzde hayvanlarımız hep kesilmiş ve çeşitli yerlerinden yaralanmış olarak bulduk. Bulduğumuzda çok üzüldük gerçekten ve hemen veteriner çağırıp tedavi ettirdik. Onlar bizim hem geçim kaynağımız hem de yaşama sebebimiz hayvanları sevmesek burada ne işimiz var. Yapanlar ile ilgili de ne diyeyim gerçekten vicdanları yok ve aklıma diyecek bir şey gelmiyor. Bir tanesinin kuyruğunu kesmişler birini 2 yerinden bıçaklamışlar. Şüphelendiğimiz birisi yok ama hangi bölgede gezdiği belli hayvanların. Bir gece kalmışlar sabah o halde bulduk ve kaldıkları yerde kamera çalışmıyormuş şarteller inikmiş” diye konuştu.

ETİKETLER
saldırı Anavutköy
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • vay be arkadaş 2 ay önce Şikayet Et
  Allah ın dilsiz kullarına neden bıçakaldınız ..Allah kahretsin sizi ...size zarar veriyorsa iekler saibine söyleseydiniz ya
  Cevapla
 • Mustafa Kara 2 ay önce Şikayet Et
  Nasıl bir dünya da yaşar olduk, bunu yapan benim komşum bende Arnavutköy de yaşıyorum, belki selam verdiğim biri belki her gün gördüğüm biri, bunların bedenine bakıp insan diyoz ama silüetin arkası demek....
  Cevapla
 • Hasan 2 ay önce Şikayet Et
  Ne yani şimdi bunlara da mı imansız,kitapsız demeyeceğiz,siz söyleyin ey Müslümanlar.
  Cevapla
 • Ülkeci 2 ay önce Şikayet Et
  Hayvanlar birisinin bağına tarlasına girmiştir tarla sahibi de intikam almak için hayvanlara işkence yapmıştır. Araştırıldığında başka hikaye çıkmaz.
  Cevapla
 • Anonim 2 ay önce Şikayet Et
  Kötü niyetli değilim yanlız bunu daha önce gördüm, bu insanlar bunu kimin yaptığını çok iyi biliyor yanlız tepki vermiyor. Mera kavgası hep vardır fakat bu sefer çok acımasızca davranılmış, Allah cc bizlere rahmeti ve bereketi ile muamele etsin yoksa biz bu hırs ile sonumuzu hazırlıyoruz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fransa'da bir ilk! Macron tarihe geçti!
Binlerce kişiye vergi müjdesi! Vatandaşa büyük kolaylık sağlayacak