Son dakika: MGK toplantısı sona erdi! Yazılı açıklama geldi...

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkanlığında yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi. 3,5 saat süren toplantının ardından yazılı açıklama geldi...

GİRİŞ 05.08.2021 19:55 GÜNCELLEME 05.08.2021 23:33
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen toplantı 3,5 saat sürdü.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yangın bölgesinde bulunmaları sebebiyle toplantıda yer almadı.

Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklama şu şekilde; 

Orman yangınlarına karşı yürütülen mücadele gözden geçirilmiş, hadisenin dezenformasyon kampanyaları değerlendirilmiş, ilave tedbirler görüşülmüştür.

Dünya ile birlikte Türkiye'nin çeşitli illerinde etkili olan yangınlara karşı yürütülen mücadelenin ele alındığı bildirildi.

Sınır güvenliğine yönelik ilave adımlar görüşüldü. PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünü himaye ederek, bölgemizdeki barış ve istikrarı hedef alan saldırılarını sürdürmeye teşvik eden ülkeler şiddetle kınanmıştır.

Kıbrıs meselesinde 2 devletli çözüm vurgulandı. Meseleye taraf olan aktörler, uzlaşmaz yaklaşımlarında ısrar etmek yerine çözümün parçası olmaya davet edilmiştir.

Ermenistan'a, saldırgan söylem ve eylemlerini terk ederek, taahhütlerine sadık kalması, bölge ülkeleriyle iş birliğini geliştirme çağrısında bulunulmuştur.

YORUMLAR 12
 • Cesars 1 ay önce Şikayet Et
  Hergün de istersen sonuç be sonuç icraat nerde boş boş toplan boş boş konuş hiç bir anlamı yok
  Cevapla
 • Trakyali 1 ay önce Şikayet Et
  Ağizdan cikan her ne ise kişinin icini ve kendisini açıklarmiş. Başkasini yererken insan iyi düşünmeli....
  Cevapla
 • İsmail YALÇIN 1 ay önce Şikayet Et
  Sen icraatı bekliyorsun. Be kav. ne yapılmalı ki iceaattan bahsediyorsun. Sen üzerine düşeni acaba yapiyormusun
  Cevapla
 • Halil andıç 1 ay önce Şikayet Et
  Baskanim sunlara tez zaman da cevabini verelim
  Cevapla
 • Abdulbaki Yeşil 1 ay önce Şikayet Et
  Reis ne yaparlarsa yapsınlar hep kendi kazdıkları çukurlara kendileri gömülmeye mahkumlar. Çünkü yanlışı savunmak kadar zor birşey yoktur.
  Cevapla
 • dosttbirr 1 ay önce Şikayet Et
  mit e biraz eleman alın reis. ülke ajan kaynıyor. ormanlari yakanları bir sorgulayın tel konuşmaları sosyal hesapları incelensin ortaya çıkar kim oldukları
  Cevapla
 • İhtiyar bekci 1 ay önce Şikayet Et
  Yakında sınır ötesi var hade şimdiden vatana millete hayırlı olsun inşallah. Bu yangınlar onu engellemek için ama nafile bizi oyalayamayacaklar bir gwce ansızın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Çanakkale Köprüsü'nün geçiş ücreti açıklandı
FETÖ'ye ABD'de büyük darbe! Türkiye davasını kaybetti