Hastaneye kaldırılmıştı! Muhittin Böcek'in son durumu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in solunum sıkıntısı ve ateş sebebiyle kontrol amaçlı hastaneye gittiği ve testlerinin devam ettiği bildirildi.

Hastaneye kaldırılmıştı! Muhittin Böcek'in son durumu
Hastaneye kaldırılmıştı! Muhittin Böcek'in son durumu
GİRİŞ 07.08.2021 19:44 GÜNCELLEME 07.08.2021 19:44
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Daha önce uzun süreli Covid tedavisi gören Böcek'in ciğerlerindeki hassasiyet sebebiyle son 10 gündür yangın bölgesindeki çalışmalar sırasında dumandan kaynaklı sıkıntı yaşamış olabileceğinin değerlendirildiği bildirildi.

Son 10 gündür yangın bölgesinde bulunan ve dün öksürmeye başladığı için bugün dinlenmeye çekilen Başkan Muhittin Böcek, sabah saatlerinde solunum problemi ve yüksek ateş sebebiyle kontrol için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne gitti. Böcek'in durumunun tespiti için testlerinin devam ettiği bildirildi. Böcek'in yangın bölgesindeki çalışmaları takip ve belediye çalışmalarını organize süresinde duman sebebiyle hassas olan ciğerlerinde sıkıntı yaşamış olabileceğinin değerlendirildiği öğrenildi.

UZUN SÜRE TEDAVİ GÖRMÜŞTÜ

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından 17 Ağustos'ta 2020 tarihinde yaptığı paylaşımla Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, takibinin yapıldığı hastanede sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül'de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül'de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti. Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle solunum kaslarında sorun oluşan Böcek'e, daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi uygulanmıştı. Böcek, sağlık durumunun iyiye gitmesi üzerine 9 Kasım'da yoğun bakım ünitesinden normal servise alınmış, ardından da 3 Ekim tarihinde taburcu edilmişti.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Belediye Başkanı Böcek'in tahlillerini yaptıklarını ifade etti.

Durumunun iyi olduğunu anlatan Özkan, "Doğal olarak çok kalabalığa girip çıkıyordu. Rutin kontrol yapıldı, bir sıkıntısı yok. Şu an için yatırılmadı, takip ediyoruz. Hafif öksürüğü vardı." dedi.

Belediye yetkilileri de birkaç gündür devam eden öksürük şikayeti nedeniyle ailesiyle hastaneye başvuran Böcek'in testlerinin devam ettiğini, sonuca göre yatırılıp yatırılmayacağına karar verileceğini bildirildi.

EVİNDE DİNLENECEK

Sabah saatlerinde solunum sıkıntısı ve ateş sebebiyle kontrol amaçlı gittiği hastanede tetkikleri yapılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek hastaneden ayrıldı. Böcek'in birkaç gün evinde istirahat edeceği öğrenildi.

KAYNAK: İHA, AA
YORUMLAR 31
 • yaman 2 yıl önce Şikayet Et
  Artık bu tiplere acımıyorum hak ettiğini bulsun
  Cevapla
 • Bozoklu Turan 2 yıl önce Şikayet Et
  Belli ki akıllanmamış.... Artık Azrail gırtlağına çökünce uyanır...Tez zamanda İnşallah....!
  Cevapla
 • hakan aksel 2 yıl önce Şikayet Et
  yok dediği devletemi sığındı yoksa
  Cevapla
 • anadolu 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah nankörlük edeni sevmez.
  Cevapla
 • vatan aşıgı 2 yıl önce Şikayet Et
  böcegin bişeycigi yokdur daha yangınları söndüreecek böcek.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dr. Eray Güçlüer, Suriye'ye operasyonu işaret etmişti
Bahçeli'den emekli ikramiyesiyle ilgili açıklama