Son dakika: Cumhuriyet Başsavcılığı Ekşi Sözlük için harekete geçti!

Son dakika: Ekşi Sözlük'te 'halkın ayaklanması için daha ne olması gerekiyor' başlıklı içerik ve paylaşımlara ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından resen soruşturma başlatıldı.

Son dakika: Cumhuriyet Başsavcılığı Ekşi Sözlük için harekete geçti!
Son dakika: Cumhuriyet Başsavcılığı Ekşi Sözlük için harekete geçti!
GİRİŞ 10.08.2021 01:37 GÜNCELLEME 10.08.2021 01:43
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Son dakika: "Ekşi Sözlük" isimli sosyal paylaşım sitesinde "halkın ayaklanması için daha ne olması gerekiyor" başlıklı içerik hakkında, başlık ve başlık altında yer alan paylaşımlarda suç ve suç unsuru içeren ifadeler bulunduğu kanaatine varılarak şüpheli şahıslar hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından resen soruşturma başlatıldı.

İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NDAN EKŞİ SÖZLÜK'E SORUŞTURMA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, "Ekşi Sözlük" isimli sosyal paylaşım sitesinde yer alan "halkın ayaklanması için daha ne olması gerekiyor" başlığıyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Başsavcılıkça yapılan açıklamada, "Ekşi Sözlük" isimli sosyal paylaşım sitesinde yer alan "halkın ayaklanması için daha ne olması gerekiyor" başlıklı içerik hakkında, başlık ve başlık altında yer alan paylaşımlarda suç ve suç unsuru içeren ifadeler bulunduğu kanaatine varıldığı aktarıldı.

Bu paylaşımla ilgili şüpheli şahıs veya şahıslar hakkında, Türk Ceza Kanunu'nda (TCK) yer alan, "suç işlemeye tahrik" ve "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlarından resen soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

Bu aşamada soruşturma sonucunda belirlenen hukuki durum ve delil durumu dikkate alınarak değerlendirme yapılacağı da açıklandı.

"TÜRKİYE, İSRAİL'İN EYALETİ OLSUN"

Sitede yer alan farklı bir konu başlığında ise Türkiye'nin, İsrail'in bir eyaleti olması yönünde yapılan çağrılar yer aldı.

Gelen tepkiler ardından kaldırılan 2020 tarihli başlıkta, Türk - Musevi devletini resmeden bir harita yer alıyordu. Harita, 'Türkiye ve İsrail'in birleşiminden oluşan ütopya devlet' denilerek sunuldu.

'GEZİ' PİŞMANLIĞI: KAPASİTE YOK!

Halkı isyana teşvik eden paylaşımlarda, Gezi olayları da hatırlatılarak, "örgütlü bir direnişi yönetecek kapasite olmadığından" şikayet edildi. 

Bazı kullanıcılar ise başlığa tepki göstererek, "İsyana teşvik etmeyin" yorumunda bulundu. 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 20
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Geç bile kalındı
  Cevapla
 • TATAR REMİ 2 yıl önce Şikayet Et
  gömün yerin dibine çıkmamak üzere vatan hainlerini
  Cevapla
 • Gece 2 yıl önce Şikayet Et
  Nihayet bir soruşturma kararı geldi.Bazen öyle başlıklar açılıp öyle yorumlar yapılıyor ki akıllara ziyan.Insan okudukça şaşırıp kalıyor.Resmen şehir ve nefret saçıyor kimi yazarlar.Belden aşağı lafları da çabası...
  Cevapla
 • Ömer haşimi 2 yıl önce Şikayet Et
  Baş rolde (mücdad gezen) darbukatör bayram zavallı öyle geldi acıyorum öyle gitcek hala rabbinle ablayla gidiyor biz sizleri belledi ne deseler boş haber 7 sitesinde görmesem haberim bile olmayacak Rabbim islah etsin
  Cevapla
 • hhüseyin 2 yıl önce Şikayet Et
  Fitnenin başını ezin !!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rams Park'ta Kerem Aktürkoğlu'nun gecesi! Aslan zirveyi teslim aldı
Dünyanın en değerli milli takımları listelendi!