Köyceğiz yangını kontrol altına alındı: 6 kişi gözaltında!

Son dakika: Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "(Muğla) Köyceğiz yangınının da kontrol altına alındığını açıkladı. Pakdemirli öte yandan Burdur Bucak yangını ile ilgili 6 kişinin de gözaltına alındığını açıkladı.

GİRİŞ 12.08.2021 00:31 GÜNCELLEME 12.08.2021 01:30
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Son dakika: Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Muğla Köyceğiz yangınının da kontrol altına alındığını açıkladı. Pakdemirli öte yandan Burdur Bucak yangını ile ilgili 6 kişinin de gözaltına alındığını açıkladı.

Bucak Yangın Yönetim Merkezi'nde çalışmalar hakkında bilgi alan Pakdemirli, ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, orman yangının kontrol altına alınması için çalışma yürütüldüğünü söyledi.

"Muğla Köyceğiz yangını kontrol altına alındı" diyen Pakdemirli, şöyle devam etti:

"Özellikle 15 gündür devam eden, yangınlar silsilesi ve son halkası olan Köyceğiz de kontrol altına alınmış odu. Manavgat'ta bir yangın çıkmıştı, o kontrol altına alındı. Şu an itibarıyla Burdur'dayız. Çıkan yangını kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor. Saat 12.00 civarında çıkan yangına 12.10'da ilk müdahale araçlarımızla müdahale edildi. Burdur Bucak Çobanpınarı köyünde çıkan yangında şu ana kadar 21 ev zarar gördü ve 7 mahalle tahliye edildi, tahliye edilen kişi sayısı 200'ü aştı."

6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Pakdemirli, tahliye edilen vatandaşların genelde ya yurtlara yerleştiğini ya da akrabalarının yanına gittiğini belirterek, vatandaşların tahliyesinin dışında ayrıca hayvan tahliyesi de yapıldığını söyledi.

Yangına 6 uçak, 11 helikopter, 76 arazöz, 37 iş makinesiyle müdahale edildiğini anlatan Pakdemirli, "Şu an itibarıyla Batı ve Güneybatı cephesi kontrol altında gözüküyor. Helikopterden de gerekli incelemeleri yaptık. En yakın zamanda kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor. Şu ana kadar yangının etki alanı 300 hektar civarında gözüküyor. Yangınla ilgili 6 kişi gözaltında. Kolluk ve savcılık, adli merciler araştırmalarına devam ediyorlar." ifadesini kullandı.

YORUMLAR 3
 • Seyf 1 yıl önce Şikayet Et
  O altı kişiyi idam edin
  Cevapla
 • kara murad 1 yıl önce Şikayet Et
  pkk ya suriyede ve ırakta büyük bir operasyonla yaptıklarına pişman etmek lazım, ateşin çocuklarını ateşlerde yakın...
  Cevapla
 • vahim 1 yıl önce Şikayet Et
  Önlem almadığınız sürecece yarın her yeri ağaçta yapsanız yine yok olacak... Önlem ucuz...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Olaylı İzmir derbisinin ardından 19 kişi tutuklandı!
"Ukrayna askerlerinden PKK/YPG'ye destek" iddiası doğru değil