Kızılay Batı Karadeniz’de sıcak yemek vermeye başladı

Batı Karadeniz’de etkisini gösteren şiddetli yağışlar hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken yağışlardan en çok etkilenen Sinop, Bartın ve Kastamonu’ya hareket eden Kızılay ekipleri vatandaşlara sıcak yemek dağıtımına başladı.

GİRİŞ 12.08.2021 10:26 GÜNCELLEME 12.08.2021 10:44
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Türkiye’nin güneyi orman yangınlarıyla mücadelesini sürdürürken kuzeyinde ise şiddetli yağışlar etkili oluyor. Aralarında Sinop, Bartın, Kastamonu, Samsun ve Karabük’ün de bulunduğu iller yoğun yağışlara teslim oldu. Sel haberini alan Kızılay afet ekipleri, selden etkilenen bölgelerdeki şube ve temsilciliklerle alana hareket ederek afetin ilk dakikalarında ihtiyaç tespiti yaptı.

KIZILAY 200 KİŞİLİK AFET UZMANI VE GÖNÜLLÜSÜYLE SAHADA

Mağdur olan vatandaşlar için afet uzmanları, gönüllüleri ve şubeleriyle selin en çok etkilediği Sinop’un Ayancık ilçesi, Bartın’ın Ulus ilçesi ve Kastamonu’nun Azdavay ilçesinde ihtiyaçları karşılayan Kızılay, Kastamonu’daki vatandaşlar için de Ankara ve Düzce’den 5000’er kişilik mobil mutfak araçlarını selzedelerin hizmetine sundu. Selin meydana geldiği saatlerden bu yana yaklaşık 200 kişilik ekiple desteğini sürdüren Kızılay, gerek evlerinde kalıp mutfakları ve yiyecekleri sel sularına kapılan, gerekse tahliye edilen kişilere sıcak yemek vermeye başladığını belirtti. Günde üç öğün sıcak yemeğin yanı sıra kumanya ve içecek gibi yardımlarıyla da selzedelere destek olan Kızılay, tüm imkanlarıyla yaraları sardığını ifade etti.

ETİKETLER
batı karadeniz
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  arada ibanda veriyorlamı acaba
  Cevapla
 • Hamdi 3 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun Rabbim sizleri de bunaltmasin inşallah geçmiş olsun Karadeniz
  Cevapla
 • Kadir 3 ay önce Şikayet Et
  Allah devletimize zeval vermesin aminnn
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İstanbul metrolarında şaşkına çeviren astronot
Rekor sonrası dolar ve altında son durum