Haramidere'de sıcak hava kirlilik ve kokuyu arttırdı

Esenyurt Haramidere'de başlatılan ıslah çalışmaları bir türlü tamamlanamazken, sıcak hava ile genellikle simsiyah akan sudan yayılan pis koku bölgede oturanları zor durumda bıraktı.

Haramidere'de sıcak hava kirlilik ve kokuyu arttırdı
Haramidere'de sıcak hava kirlilik ve kokuyu arttırdı
GİRİŞ 12.08.2021 13:48 GÜNCELLEME 12.08.2021 13:48
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Çevre sakinlerinden Nizamettin Budur, "Söyleyecek bir şey yok. Sürekli lağım kokuyor. Köylerde bile böyle bir şey yok. Kokuyor bir de. Zor bir iş. Buradan zor geçiyorum" dedi. Zübeyit Yılmaz da "Çalışma bir seneyi buldu. Burayı açtılar. Kokudan durulmuyor. Kimse penceresini açıp oturamıyor. Bunun bir çaresi bulsunlar" diye konuştu. 

Habib Şare, "Olmaması gereken bir şey. Yerin altına da götürülebilir. Kokusu insanı rahatsız ediyor" dedi. Aynı bölgede oturan Burcu Bozdoğan da "Koku had safhada, anlatılamayacak derecede. Her tarafı kazdılar. Burada çocuklar oynuyor, hiçbir önlem yok. İki gün geliniyor, çalışılıyor, 8 gün duruluyor. Ufak yağmurda her taraf çamur oluyor. Çok kötü bir durum. Ben üst kattayım ancak taşan sular alt katta oturanların evlerini basabiliyor. Genişletmeye çalışıyorlar ama hiçbir önlem yok. Çok pis kokuyor. Buradan geçemiyorum, midem bulanıyor. Birçok yerde oturdum böylesini görmedim. İnşallah sesimizi duyarlar" diye konuştu. Mustafa Kaya ise, 2011'den bu yana aynı bölgede oturduklarını, 2 yıl önce başlatılan çalışmanın bir türlü tamamlanamadığını anlatarak, "Kokudan öleceğiz. 35-40 derece sıcakta koku daha çok artıyor. Kanalizasyon kapalı yere alınacaktı. Buradan temiz su akacaktı" derken, Serhat Gümüş de, "Şikayetçiyim. Özellikle akşamları çok kokuyor" diye konuştu.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • Halil 3 ay önce Şikayet Et
  İmamoğlu icraatsızlığının ürünü;Pis koku,kirli dere ve bitmeyen iş... İstanbula 30 yıl çağ gerileten başkan olarak tarihe geçecek İmamoğlu!
  Cevapla
 • M. Ali 3 ay önce Şikayet Et
  eko yu başa getiren seçmene yakışır, hayırlı olsun...
  Cevapla
 • mersin33 3 ay önce Şikayet Et
  Her şey çok pis olacak Ekremin yeni sloganı yazık istanbulluya
  Cevapla
 • DOĞRUCU.... 3 ay önce Şikayet Et
  c.h.p.ye ekreme oy verenler HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLUYOR
  Cevapla
 • Cafer 3 ay önce Şikayet Et
  Ekrem başkan halk hele bir sabretsin ve koklasın sonunda çözer.
  Cevapla
 • talip 3 ay önce Şikayet Et
  Ekrem yapmadı ama geçmiş hükümetler ve başkanlarda tam bir çözüm oluşturmadı. Şimdi tamam ekremin kalitesi ne kapasitesi bunlara çözüm üretemez ama harami dere, çorlu vs oralarda bu durum geçmiştede bu kadar olmasada yaşanıyordu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: 3 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı!
AK Parti'li Hamza Dağ paylaştı: Başkan Erdoğan'la Sevim teyzenin gönülden muhabbeti