Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan afetlerle mücadeleye karşı birlik çağrısı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Afetler karşısında sabrımızı ve inancımızı daha da güçlü kılalım. Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğimizi canlı tutalım" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan afetlerle mücadeleye karşı birlik çağrısı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan afetlerle mücadeleye karşı birlik çağrısı
GİRİŞ 13.08.2021 15:05 GÜNCELLEME 13.08.2021 15:07
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Afetler karşısında sabrımızı ve inancımızı daha da güçlü kılalım. Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğimizi canlı tutalım." ifadesini kullandı.

Diyanetten yapılan yazılı açıklamaya göre, Erbaş, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesindeki Yeni Camisi'nde hutbe irad etti, cuma namazı kıldırdı.

Erbaş, "Gün, birlikte yaralarımızı sarma günüdür" konulu cuma hutbesinde, afetlerin tabiatı alt üst ettiği gibi hayatı da pek çok zorluk ve sıkıntılarla etkilediğini belirtti.

Ülke genelindeki orman yangınlarının kontrol altına alındığına, ancak bugün de Kastamonu, Sinop ve Bartın'da sel felaketiyle karşı karşıya kalındığına işaret eden Erbaş, şunları kaydetti:

"Geçmişte olduğu gibi bugün de biz müminler, umutsuzluğa kapılmadan zorluklarla mücadele edebilecek inanca ve dirence sahibiz. Devletimizin kararlılığı, milletimizin azmi ve Rabb'imizin yardımıyla tüm zorlukların üstesinden geleceğiz inşallah. Afetlere maruz kalan tüm bölgelerimizi, devlet millet dayanışması içinde, el birliğiyle yeniden imar, insanımızı yeniden ihya edecek güçteyiz. Zorlukları kolaylığa, üzüntüleri sevince, hastalıkları sağlığa ulaştıracağız Allah'ın izniyle."

"ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLULUKLARIN İDRAKİNDE OLALIM"

Erbaş, müminlere yardım etmenin milletin üzerindeki bir gereklilik olduğunu aktararak, şu ifadeleri kullandı:

"Takdir Allah'ındır. Bizlere düşen her türlü tedbiri aldıktan sonra Cenabıhakk'ın takdirine rıza göstermektir. Maddi ve manevi sebeplerin tamamına başvurduktan sonra Rabb'imize tevekkül etmektir. O halde geliniz, güvenli bir hayat için üzerimize düşen sorumlulukların idrakinde olalım. Afetler karşısında sabrımızı ve inancımızı daha da güçlü kılalım. Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğimizi canlı tutalım. Sevinçte ve kederde, bollukta ve darlıkta birbirimize destek olalım. Unutmayalım ki, el ele, gönül gönüle verdiğimiz müddetçe üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk, aşamayacağımız hiçbir engel yoktur."

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, afetlerde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diledi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Hasır 3 ay önce Şikayet Et
  yağmur duası başlatalım hocam yer gök dua ile demişler...
  Cevapla
 • neden? 3 ay önce Şikayet Et
  Bu afetler neden oluyor? Bununla ilgile de konuşsak biraz.Müslümanların içtimai hayatındaki kanserleri konuşsak. Haşa Allah'a kul olmaktan vaz geçercesine, kula kul olmaktan konuşsak...
  Cevapla
 • Musa 3 ay önce Şikayet Et
  Dere yatağı felaketi yine geldi. Allah yardımcımız olsun. Artık şu imar işlerini düzgün yapalım .
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Çalışanlar dikkat! Yargıtay izin ücretinde son noktayı koydu
ABD'den yeni sevkiyat: Türkiye sınırında büyük gerilim!