Savcı Sayan, evlat nöbetindeki annelerle buluştu

Diyarbakır’da çocuklarına kavuşmak için evlat nöbetinde olan anne ve babalar, Diyarbakır yürüyüşü öncesi Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’la bir araya geldi.

Savcı Sayan, evlat nöbetindeki annelerle buluştu
Savcı Sayan, evlat nöbetindeki annelerle buluştu
GİRİŞ 19.08.2021 20:44 GÜNCELLEME 19.08.2021 20:44
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Diyarbakır’da çocukları HDP ve PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırılan anne ve babalar eylemlerinin 717’nci gününde Ağrı’ya gelerek HDP binası önünde eylem yaptıktan sonra, Diyarbakır Anneleri'ne destek olmak amacıyla Ağrı’dan Diyarbakır’a yürüyüş hazırlığı yapan Belediye Başkanı Savcı Sayan’la bir araya geldi. Başkan Sayan tarafından çiçeklerle karşılanan aileler, Belediyeye ait Konukevi'nde düzenlenen kahvaltı programına katıldı. “Beyaz Yürüyüş” olarak adlandırdığı yürüyüş hakkında aileleri bilgilendiren Başkan Sayan, annelere ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

"DİYARBAKIR ANNELERİ'NİN CESURLUĞU KÜRTLERİN İÇİNDE YAYILIRSA BU ATEŞİN SÖNECEĞİNE İNANIYORUM"

Diyarbakır Anneleri'nin terör örgütlerinin korkulu rüyası olduğunu söyleyen Sayan, “Bazı illeri ziyaret eden Diyarbakır Anneleri Ağrı’yı ziyaret ettiler. Basın açıklamalarından sonra bizi ziyaret ettiler. Diyarbakır Anneleri büyük bir sembol. Özellikle terör örgütlerinin korkulu rüyası. Dolayısıyla bugün burada bulunmaları, bu kadar büyük bir cesaret göstermeleri bizim için onur verici. İnşallah bu cesareti ve mücadeleyi bütün Kürtler birlikte yapar. Dağa çıkarılan kardeşlerimiz, evlatlarımız geri getirilir. Ülkede 40 yıldır kan dökerek Kürtlerin başına bela olan, Batı devletlerine taşeronluk yapan ve bunun adına Kürt halkının hakkını arıyoruz, diyerek Kürtleri büyük bir felakete doğru götüren terör örgütünden kurtulmak için Diyarbakır Anneleri 2 yıldır büyük bir mücadele veriyor. Bu mücadelede çocukları dönen annelerimiz oldu. Ben her zaman diyorum Diyarbakır Anneleri'nin cesurluğu Kürtlerin içinde yayılırsa bu ateşin söneceğine, terör olaylarının biteceğine gönülden inanıyorum. Biz inşallah Diyarbakır Anneleri'ne her zaman destek olduğumuz gibi 12 günlük büyük bir yürüyüşle Diyarbakır Anneleri'ne gideceğiz. Tüm Türkiye’yi Diyarbakır’a davet ediyoruz. Bizim devlet terbiyemiz yüreği çocuğu için çarpan anne ve babalara saygı duymaktır. Onları baş tacı etmektir.” şeklinde konuştu.

Program sonunda Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan evlat nöbetindeki ailelere Türk bayraklı plaket takdim etti.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Vatansever 3 ay önce Şikayet Et
  Sayın Savcım bu davranışınızı samimi buluyoruz Örnek oldunuz sağ olun varol un
  Cevapla
 • misafir 3 ay önce Şikayet Et
  vatan kurtardı millet başkanlığını yaptığı yerde kendine lanet okuyor buda bişeylerin peşinde ama nafile ne yapsa artık
  Cevapla
 • Hakan 3 ay önce Şikayet Et
  Gidin ağrıyı görün, kaliteli marka şehirler arasına girmiş, savcı sayan ile Ak parti budur
  Cevapla
 • Eğrisi Doğrusu 3 ay önce Şikayet Et
  Adam gibi adam Allah muvaffak etsin gücüne güç katsın milliyetçi insan görmek istiyorsanız onda fazlasıyla görebilirsiniz darısı olamayanlara..
  Cevapla
 • benden söylemesi 3 ay önce Şikayet Et
  Allah'ına kurban senin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Koca müjdeyi verdi: Birkaç gün içinde hepimizi sevindirecek gelişmeler olacak
 Son dakika haberi: Büyüme rakamları açıklandı! Bakandan dikkat çeken ücret açıklaması