Elmacı dede Mehmetçiğe bu kez üzüm taşıdı

"Elmacı Dede" olarak bilinen ve temin ettiği elmaları yurdun dört bir köşesindeki Mehmetçiğe ikram etmek için kilometrelerce yol giden 71 yaşındaki Muhammet Yılmaz, bu kez Amanos Dağları'nda görev yapan güvenlik güçleri için üzüm getirdi.

Elmacı dede Mehmetçiğe bu kez üzüm taşıdı
Elmacı dede Mehmetçiğe bu kez üzüm taşıdı
GİRİŞ 23.08.2021 22:57 GÜNCELLEME 23.08.2021 22:57
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Hafif ticari aracına yüklediği 1 ton üzümle yaklaşık 700 kilometre yol kat ederek Denizli'den Adana'ya gelen Yılmaz, ilk olarak Adana Valisi Süleyman Elban'ı ziyaret etti.

Ziyaret sonrası gazetecilere açıklama yapan Yılmaz, iki elma bahçesi olduğunu, bunlardan birinin ürünlerini her zaman operasyonlara katılan askerlere dağıttığını söyledi.

"MEHMETÇİĞİMİZE ÜZÜM İKRAM ETMEK İÇİN GELDİM"

Bu kez Amanos Dağları'nda operasyonlara katılan güvenlik güçlerine hediye getirmek istediğini ifade eden Yılmaz, şunları konuştu:

"Elma hasadına yaklaşık 1 ay kaldığı için bu kez kentteki üreticilerden topladığım üzümleri getirdim. Amanoslarda büyük fedakarlık yapan askerlerimize, polislerimize, komandolarımıza manevi destek olmak için üzüm ikram etmek üzere buraya geldim. Onların büyük fedakarlıkları söz konusu. Buna karşı benim bir kahve köşesinde oturup zaman geçirme şansım yoktur."

Akşam saatlerinde Dörtyol'a ulaşan Yılmaz, burada Jandarma Kara Hasan Paşa Kışlası'na geçerek getirdiği üzümleri Mehmetçiğe teslim etti.

Yılmaz, meyveleri askerlere ulaştırabildiği için çok mutlu olduğunu ifade ederek, gücünün el verdiği sürece güvenlik güçlerine manevi destek olmaya devam edeceğini söyledi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 8
 • Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Adamın kralısın dede. Allah razı olsun senden.
  Cevapla
 • Ege 1 yıl önce Şikayet Et
  Rabbim dedemize firdevs cennetini nasip etsin inşallah.
  Cevapla
 • Tosyalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah Teâlâ razı olsun. Rabbim sizlere sağlıklı uzun ömürler versin inşaallah. Cennette makam üstüne makam kazanıyorsunuz.
  Cevapla
 • Yiğido 1 yıl önce Şikayet Et
  Ellerinden öpüyorum benim güzel dedem. İşte özlediğimiz Anadolu insanı profili. Rabbim devletimize ve milletimize zeval,hainlere de fırsat vermesin.
  Cevapla
 • Ümit 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah kuvvetini gücünü verir sana hacı dayı. Hayrın kabul olur inşallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Eskişehir'de cami için yıkım kararı! Tepki yağdı, yargıya taşındı
Kandilli Rasathanesi Müdürü, şimdiye kadar Düzce'de tam 576 artçı yaşandığını duyurdu