AK Partili Turan: Ya sizin BBC kadar Türkiye sevginiz yok mu?

AK Parti Grup Başkanvekili Turan, BBC Türkçe'nin "Afganlara Türkiye'de mülteci merkezi kurulacağı" şeklindeki haberini silmesi ve özür dilemesine rağmen muhalefetin özür dilemek bir yana hala aynı ısrarı sürdürmeye devam ettiğini bildirdi.

GİRİŞ 26.08.2021 02:54 GÜNCELLEME 26.08.2021 03:04
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Turan, Biga Belediyesi Şehitlik Sosyal Tesisi açılış töreninde yaptığı konuşmada, BBC Türkçe'nin "Afganlara Türkiye'de mülteci merkezi kurulacağı" şeklindeki haberini silmesi ve özür dilemesine rağmen bu haberle ilgili konuşma ve paylaşım yapan muhalefeti eleştirdi.

Muhalefetin ülkenin vazgeçilmez kıymeti olduğunu belirten Turan, "Bu topraklarda muhalefet ile ihanet arasında çok ince çizgi kaldı. 'Mavi Vatan, Doğu Akdeniz, Libya, Suriye, Kuzey Kıbrıs'taki sorunlar, Azerbaycan' dedik. Hiçbir konumuzda yanımızda olmayanlar, şimdi de tuttular BBC'nin yaptığı bir haberi kendi siyasi görüşleriymiş gibi konuşmalarında, sosyal medyalarında paylaşarak karşımızda olmayı bir siyasi görev bildiler. BBC o yayınladığı haberi kaldırdı, 'Bu yanlışmış hata yapmışız' dedi. Yetmedi, Türkiye'den özür diledi. BBC özür diledi ama bu ülkenin muhalefeti maalesef özür dilemek bir yana hala aynı ısrarı sürdürmeye devam ettiler. 'Ya sizin BBC kadar Türkiye sevginiz yok mu? BBC kadar siyasi ahlakınız yok mu?' deme hakkımız var bizim. Buradan çağrıda bulunuyorum, bu ülkenin temel meselelerinde ve milli sorunlarla bir araya gelmeyi başarma zorunluluğumuz var." diye konuştu.

Siyasi partilerin ortak derdinin Türkiye sevdası olması gerektiğini vurgulayan Turan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Nasıl ki biz bu mahalleye, ilçemize yatırım yaparken siyasi partinin hangisine oy verdiniz, kimsiniz demiyorsak, Türkiye'nin temel meselelerinde 85 milyonun beraber olduğu işi yapmak durumundayız. Ayasofya açıldığında sevinmek hiç kimseyi iktidar yanlısı yapmaz. PYD komşumuz olamaz dediğinizde de hiç kimse sizi iktidar yanlısı yapmaz. Milli meselelerde bir arada olmalıyız. Türkiye artık eski Türkiye değil. Büyüyen ülkeyiz. Gelişen bir ülkeyiz. IMF'siz Türkiye olmaz denirken bugün 200 milyar ihracatı olan bir Türkiye var. 20 sene önce sadece kibritin üzerinde Türk malı yazarken bugün ülkenin ürettiği füzelerde, İHA'larda, SİHA'larda Türk malı yazıyor. Bunlar büyük işler, büyük dönüşümler. O yüzden Türkiye'nin büyümesine hep beraber omuz vereceğiz, şahitlik yapacağız. Biz bu ülkede 100 yıllık bölgesel oyunları bozmaya başladık. Biz konjonktürel sorunlardan etkilensek de altında kalmamayı başarmış bir ekibiz. Biz biliyoruz ki tarihin bize verdiği sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek zorundayız. Rüzgar sert esiyormuş, eserse essin. Bundan söğüt korksun çınara bir şey olmaz. Bu ülke kaldığı yerden yoluna inşallah devam edecek. Bölgemizin büyüyen gücü, zincirleri kıran bir ülke olmayı hep beraber başaracağız."

Turan, 3600 ek göstergenin bir mutabakata bağlanmasının herkes için sevindirici bir adım olduğunu belirterek, "Ümit ediyorum Meclis'i açtığımızda oturacağız, hem sendikanın hem bakanlığın temsilcileriyle beraber teknik çalışmalarımızı vekillerimizle beraber yapıp o metni bir teklif hale getireceğiz. Gecikmeden, bize yakışan bir şekilde, sözümüzün eri olarak yola devam edeceğiz. Şimdiye kadar söz verip de yapmadığım hiçbir iş olmadı." dedi.

Törene, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, Lapseki Kaymakamı Fatih Çelikkaya, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 14
 • dadaş 1 yıl önce Şikayet Et
  kesin silme yerini bilmiyorlar dır
  Cevapla
 • irşat 1 yıl önce Şikayet Et
  Tespitiniz Dogru Tesekkur Ederiz
  Cevapla
 • bayram 1 yıl önce Şikayet Et
  bunların haber kaynakları hep dış kaynak Türkiye düşmanlarından besleniyorlar
  Cevapla
 • ayhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Sende çok şey bekliyorsun bunlardan.
  Cevapla
 • vatandaşım. 1 yıl önce Şikayet Et
  ağzına sağlık turan ağabeyim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan pamuk ve ayçiçeği üreticilerine müjde
Akşener, Kılıdaroğlu’nun ikinci tur hayalini de boşa çıkartırsa şaşmayın