Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir'e çıktı

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti emin ellerdedir" mesajını verdi.

GİRİŞ 30.08.2021 11:50 GÜNCELLEME 30.08.2021 13:30
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Anıtkabir'e ziyarette bulundu.

Büyük Zafer'in 99'uncu yılı kutlamaları kapsamında, ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi. Tören, devlet erkanının Aslanlı Yol'da yürüyüşüyle başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki kortejde, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yüksek yargı organlarının başkanları, komutanlar, siyasi partilerin temsilcileri, bürokratlar ve diğer devlet erkanı yer aldı.

Erdoğan, Atatürk'ün mozolesine ay yıldız motifli çelengi bıraktı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve protokolde yer alan devlet erkanı, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

"EMANETİNİZ EMİN ELLERDE"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deftere şunları yazdı:

"Aziz Atatürk; bağımsızlığımıza giden yolun altın halkalarından Büyük Zaferin 99'uncu yıl dönümünde bir kez daha huzurunuzdayız. Bu tarihi günde zatıalinizi ve aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz. Türkiye'yi bizlere çizdiğiniz hedefler doğrultusunda parlak bir geleceğe taşıyoruz. Savunma sanayiinde attığımız adımlarla milletimizin göz bebeği olan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin caydırıcılığını her alanda daha da artırıyoruz. Demokraside, adalette, hak ve özgürlüklerde hayata geçirdiğimiz reformlarla, cumhurla, cumhuriyetimiz arasındaki bağı tahkim ediyoruz. Emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti emin ellerdedir. Ruhun şad olsun."

Anıtkabir, devlet töreninin ardından halkın ziyaretine açıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos zaferinin 99'uncu yılı kutlamaları kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde tebrikleri kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin ana bina girişinde gerçekleştirilen törende, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yüksek yargı organı başkanları, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları, Ankara Valisi Vasip Şahin ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tebriklerini Erdoğan'a iletti.
Törene yabancı misyon şefleri ve büyükelçiler, askeri personel de katıldı.

YAZDIR
YORUMLAR 27
 • YUSUF.İR 1 ay önce Şikayet Et
  Yüzde yüz emin ellerde.
  Cevapla
 • İsmail 1 ay önce Şikayet Et
  Bu konuda Milletimiz fertlerinden hiç birisi Sayın RT ERDOĞAN için negatif düşünmez ki. Biz TÜRKLER için söz konusu VATAN ise gerisi teferruattır.
  Cevapla
 • Maskesiz 1 ay önce Şikayet Et
  Biz Müslümanlar için de önemli olan İslamın yeryüzüne yayılması ve Allah İn kanunların hayatın her alanında uygulanmasıdır, gerisi de bizim için lafıgüzaftır.
  Cevapla
 • Zaza 1 ay önce Şikayet Et
  Atanın yanına ne güzel yakışmış Reis
  Cevapla
 • davud 1 ay önce Şikayet Et
  Enbiya 66.Ayet: Dedi ki: «O halde, Allah´ı bırakıp da sizlere yararı olmayan ve zararı dokunmayan şeylere mi tapmaktasınız?» Enbiya 67.Ayet: «Yuh size ve Allah´tan başka taptıklarınıza. Siz yine de akıllanmayacak mısınız?»
  Cevapla
 • Atakan 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiye Türklerindir öyle de kalacaktır Bunun için savaşmış Tüm aziz şehitlerimizi ve G. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum ruhları şad olsun
  Cevapla
 • ali 1 ay önce Şikayet Et
  Evet türkiye müslümanlarındır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
MEB'den son dakika hamlesi! Resmen duyuruldu
Son dakika haberi: Valilik açıkladı! 18 yaşından küçüklere satışı yasaklandı