Darbeci Çetin Doğan, 28 Şubat mağdurlarından özür bekliyor

28 Şubat davasında cezaların onanmasının ardından cezaevine giren Çetin Doğan 'af tartışmalarına' ilişkin olarak çok tartışılacak açıklamalarda bulundu. Doğan, 28 Şubat'ta mağdur ettiklerinden af dilemek yerine özür beklediğini belirtti.

Darbeci Çetin Doğan, 28 Şubat mağdurlarından özür bekliyor
Darbeci Çetin Doğan, 28 Şubat mağdurlarından özür bekliyor
GİRİŞ 03.09.2021 23:35 GÜNCELLEME 04.09.2021 00:45
Bu Habere 157 Yorum Yapılmış

28 Şubat darbecisi 14 sanığa verilen müebbet hapis cezasından sonra hakkında yakalama kararı çıkartılan ve cezaevine giren emekli orgeneral Çetin Doğan, mağdurlardan af dileyeceğine utanmadan af bekledi.

Çetin Doğan'ın avukatı Hüseyin Ersöz, “Af değil, adalet istiyoruz! Hayatını her an cezaevinde kaybetme riski yaşayan bir kişinin bu duruşu, umalım ki insanları biraz olsun akla ve vicdana sevk eder. Müvekkilimiz Çetin Doğan’ın “af tartışması” üzerine Cezaevinde bizlere aktardığı görüşlerini aşağıda bulabilirsiniz" notuyla Doğan'ın açıklamalarını Twitter hesabından paylaştı.

Doğan şunları kaydetti:

"28 Şubat Davası’nda evet suçlular var. Ancak bu suçlular hiçbir zaman sanıklar olmadı. Davaya bakanlar, davaya ruhsat verenler, hukuksuz süreci başlatanlar, bu hukuksuz sürece destek olanları, bu adaletsizliğe kesintisiz güç kaynağı sağlayanlar asıl suçlulardır. Bu sebepler, özür dilemesi gereken, af dilemesi gereken de onlardır. Bizler değiliz.

Bizler Nemrut Mustafa Paşa’nın yaptığına benzer bir yargılamaya muhatap olduk. Bu davada verilen hükümler, verenlerin kendi ailelerine ve çocuklarına bıraktıkları mirastır. Ben ise sevenlerime iyi bir miras bırakıyorum.

Yargılandığımız davanın seyri, mahkeme başkanı Fevzi Şıngar ve duruşma savcısının görevden alınması ile değişti. Hukuksuz delillerle başlayan ama özel yetkili mahkemeler kapatıldıktan sonra daha adil bir görüntü veren yargılamada, bu kişilerin görevden alınması, hakkımızda verilecek cezanın da ön hazırlığıydı. Tüm bu süreç boyunca ve halihazırda bizler, sadece ve sadece adaletin tecellisi beklentisi içindeyiz.

ETİKETLER
çetin doğan
YAZDIR
YORUMLAR 157
 • çakan şakir 1 ay önce Şikayet Et
  kibir, abideleri nemrutlar,,,
  Cevapla
 • Mesut 1 ay önce Şikayet Et
  1000 yıl ile övünenlerle kim beraber kimler di?
  Cevapla
 • ismail 1 ay önce Şikayet Et
  Kansız hainler sizi
  Cevapla
 • baki 1 ay önce Şikayet Et
  kafayi siyirmis, o kadar 28 subat magduru, ahirette senden ve ayni zihniyette olanlardan hak isteyecek. sanirim bu siyirtigin inancida yoktur.
  Cevapla
 • Mehmet Naim 1 ay önce Şikayet Et
  Cehennemin dibine kadar yerin var... Bırak afı ilel ebed orada kal ... kaldıkça da canın çıkmasın inşaAllah... 28 Şubatta canımızı yaktınız mağdur ettiniz ama her zaman mağruru idik. Şimdi adalet tecelli etmiş... Bu dünyada orada, ölünce de cehennemin dibinde yerin olsun.. sen ve senin gibi zalimler.. Bu haberleri okuyunca 28 şubatta üzüldüğüm kadar şimdi de mutluyum Elhamdülillah ...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Bir anda bastırdı! Çok sayıda ilde gece kar sürprizi
Azerbaycan'da 14 şehit verilmişti! Helikopter enkazının görüntüleri paylaşıldı