Fatih Portakal algı yapayım derken yine hüsrana uğradı! Peş peşe açıklamalar geldi...

Muğla Bodrum’daki Kargılı Koyu'nda Temmuz ayında yanan alandan iş makinesinin çalıştığı bir görüntü servis ederek yanan bölge imara açılıyormuş gibi paylaşımlar yapan Fatih Portakal'a peş peşe tepkiler geldi.

GİRİŞ 05.09.2021 14:01 GÜNCELLEME 05.09.2021 14:22
Bu Habere 271 Yorum Yapılmış

Yanan bölgeden görüntüler servis ederek 'imara açılıyor' algısını oluşturma çabalarına girişen Fatih Portakal sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Mazı-Çökertme arası Kargılı koyunda iş makinası çalışıyor. Yangından sonra setleme çalışması mi? Yoksa imara mı açılıyor? Bölge halkı bilgi edinmek istiyor" ifadelerini kulanmıştı.

FATİH PORTAKAL'A NET CEVAP: MERAK ETMEYİN YANAN ORMANLAR TEKRAR ORMAN OLACAK!

Fatih Portakal'ın paylaşımına ilişkin açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, "Merak etmeyin. Yanan ormanlar tekrar orman olacak. Anayasa böyle diyor. Vatandaşın kendi arazilerinde de ağaçlar vardı, onlar da yandı. Şimdi insanlar arazilerini ekmeye rehabilite etmeye çalışıyor. Devlet Ormanları da kendiliğinden yeşillenmeye başladı." dedi.

TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

Yangın çıkan ve orman arazisi ranta açılacağını iddia eden Fatih Portakal'a Orman Genel Müdürlüğü tarafından da bir cevap geldi.

Orman Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "Muğla/Milas Kargılı Mevkii’nde bahse konu arazi, orman arazisi değildir. Genel müdürlüğümüz ile ilgisi bulunmamaktadır. Vatandaşın tapulu malı olup, imar izni belediyeye aittir. Vatandaşımız, kendi mülkü olan alana, lavanta dikeceğini belirtmiştir." ifadeleri kullanıldı.

"BURADAN SANA PORTAKAL BAHÇESİ ÇIKMAZ"

Yazar Zeki Bahçe, Portakal'ın paylaşımına tepki göstererek "Fatih buradan sana portakal bahçesi çıkmaz. Yine bir hinlik peşindesin ama orman genel müdürlüğü anında cevabı vermiş." dedi.

"BU SAHA VATANDAŞIN TAPULU ARAZİSİ"

'Orman Bölge Şefi' isimli Twitter kullanıcısı da konuyla ilgili "Milas Kargılı mevkiideki saha paylaşılarak yanan orman imara açılıyormuş gibi paylaşımlar yapılıyor. Yangında sadece orman değil vatandaşın tapulu arazileri de yandı. Bu saha vatandaşın tapulu arazisi. Orman teşkilatı yetkisinde olmayan bu alanlar mülk sahiplerinin tasarrufundadır." paylaşımında bulundu.

ARAZİ SAHİBİNDEN AÇIKLAMA

Söz konusu arazinin sahibi Serkan Akkaş, arazide yeşillendirme çalışması yaptıklarını ifade ederek, "Arazimiz yandığı için temizleme çalışmasını yapıyoruz. Yerine yeniden lavanta ve keçiboynuzu ağacı dikerek yeşillendireceğiz. Yan tarafımızda bulunan arazilerde yeşillendirme çalışmasına başlasa çok iyi olacak. Şu anda yandığı için çok kötü bir görüntü var. Biz arazimizi güzelleştirmeye çalışıyoruz. Ağaçlarımız yandığı için biran önce temizliğini yapıyoruz.

Burası bizim tapulu arazimiz 17 dönüm arazi içerisinde zeytin ağaçlarımız kül oldu. Burada bir inşaat yapma söz konusu bile değil. Şu anda araziyi set haline getirdik. Düzenlediğimiz yerleri yeşillendireceğiz. Sosyal medyada çıkan tüm söylentilerin hepsi yalan, öyle bir şey yok. Biz burayı yeşillendirmeye uğraşırken herkes aklına geleni sosyal medyadan söylüyor. Bodrum çok güzel bir yer her taraf yandı, yeşillendirmek lazım yeniden. Herkes bizim gibi hemen yeşillendirme çalışması yapsalar çok güzel olacak" dedi.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 271
 • mehmet 8 ay önce Şikayet Et
  hani yalan haber yapana hapis cezası geliyodu hemen alın arkadaşı silivride biraz üşüsün
  Cevapla
 • burak van 8 ay önce Şikayet Et
  ulan bunlar hepisi dalga dümen vallahi
  Cevapla
 • Ömer 8 ay önce Şikayet Et
  Fatih vaşinton sen ne kadar utanmaz adamsın yalan konuşurken hiç mi yüzün kızarmıyor adamda yüz yokki manda derisi
  Cevapla
 • Osmanlı Torunu 8 ay önce Şikayet Et
  savcılık nerde halkı kın nefred dusmanlıga sevkediyor
  Cevapla
 • Birisi 8 ay önce Şikayet Et
  Halkı kin ve tahrike yönlendiriyor şikayetçi olmamız lazım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsmail Demir'den büyük beğeni alan paylaşım: Genç mühendislerin sevinci!
Bakan Dönmez'den doğal gaz açıklaması: Temmuzda ilk kaynağı yapacağız