Taliban'ın Afganistan'da geçici hükümet kurmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afganistan'da Taliban'ın ilan ettiği "geçici hükümet"in nereye kadar devam edeceğinin bilinmediğini belirterek, "Bize düşen sadece bu süreci dikkatle takip etmektir." değerlendirmesinde bulundu.

GİRİŞ 07.09.2021 21:54 GÜNCELLEME 07.09.2021 22:01
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Felix Tshisekedi ile yapılan baş başa ve heyetler arası görüşmelerinin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir gazetecinin Afganistan'da Kabil Havalimanı'nın işletmesine yönelik Amerika Birleşik Devletleri ve Katar ile yapılan görüşmelerden somut sonuç alınıp alınmadığı yönündeki soruyu şöyle yanıtladı:

"Biz şu an itibarıyla Kabil Havalimanı'nın işletilmesiyle ilgili işin başından itibaren olumlu bir yaklaşım içerisinde olduk fakat geldiğimiz noktada, o olumlu gelişmeler bizim açımızdan henüz yok ve biz olumlu yaklaşımımızı koruduk, koruyoruz. Eğer gerçekten bizim prensiplerimize, yaklaşım tarzımıza olumlu bir süreç devam edecek olursa tabii ki biz de buna olumlu yaklaşımı ortaya koyarız bu konuda, Katar başta olmak üzere. Şu an itibarıyla, işte az önce biliyorsunuz, yani buna 'kalıcı' demek herhalde zor ama bir geçici kabine açıklandı, bu geçici kabine nereye kadar devam eder onu da biz bilemeyiz. Bize düşen sadece bu süreci dikkatle takip etmektir. Tüm Afganistan için temennim odur ki hayırlı olsun."

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • Hanifi Çifçi 2 yıl önce Şikayet Et
    Taliban Ne Abdden Ne Bizanslılardan Daha Tehlikeli Degildir
    Cevapla
  • Talebeler 2 yıl önce Şikayet Et
    Allah'ın izniyle sonuna kadar gidecek eğerki muvahit müslümanlar özünü unutmamış salar Taliban'ın yanında olurlar olunca da zafer devam
    Cevapla
DİĞER HABERLER
'Başıboş köpek lobisi'ne FETÖ taktiği!
Sokak köpekleri düzenlemesinde 'ötenazi' ibaresi çıkarıldı