Kabaktepe'den İBB'ye zor soru: 1 milyar TL ihale alan şirket nerede?

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Yavuz Oğhan’ın youtube kanalında canlı yayın konuğu oldu. Kabaktepe programda İBB yönetimini eleştirdi.

Kabaktepe'den İBB'ye zor soru: 1 milyar TL ihale alan şirket nerede?
Kabaktepe'den İBB'ye zor soru: 1 milyar TL ihale alan şirket nerede?
GİRİŞ 09.09.2021 19:15 GÜNCELLEME 09.09.2021 19:15
Bu Habere 46 Yorum Yapılmış

Toplu taşımadaki ihmallerin vatandaşlar için büyük eziyetine dönüştüğünü vurgulayan Kabaktepe, “Otobüslerin bakım ve onarımı için 1 milyar TL’nin üzerinde ihale yaptılar. Sonuç; vatandaşa otobüs ittirmek yasak. İETT çatısı altında toplanan Özel Halk Otobüsü sahiplerine de 3-4 aydır para ödenmiyor. Yönetmekle görevlendirildikleri kurumun iş ve işleyişini gereği gibi yerine getiremiyorlar. Siyasette turist olamazsınız. Ne de olsa birkaç gün sonra gideceğim diyen turist umursamazlığıyla kent yönetilmez.” dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Yavuz Oğhan’ın “bidebunu izle” youtube kanalının canlı yayın konuğu oldu.

KABAKTEPE: “ŞOFÖRLER İŞTEN ATILMAKLA TEHDİT EDİLİYOR”

Programdaki konuşmasında son dönemde toplu taşımada yaşanan sorunlarla ilgili de açıklama yapan Kabaktepe “Düzenli bakım ve onarımları yapılmadığı için hemen hemen her gün otobüsler yolda kalıyor. Vatandaşlara ittirilmek durumunda bırakılıyor. CHP’li İBB yönetiminin bu sorun için ürettiği çözüm ise ‘Otobüsleri vatandaşlara ittirseniz sizi işten atarım’ diye şoförlere mesaj çekmek oldu.” dedi.

KABAKTEPE: “OTOBÜS ARIZALARI ÖNCEKİ DÖNEMLERE KIYASLA 6-7 KAT ARTTI”

İstatistik olarak otobüs arızalarının son dönemde daha da arttığına dikkat çeken Kabaktepe, “İETT çatısı altında birleşen Özel Halk Otobüsü sahiplerinin de paraları 3-4 aydır ödenmiyor. Bozulan otobüslerin içinde İETT’nin kendi otobüsleri de var Özel Halk Otobüsleri de var. Hatta ben arkadaşlarıma şunu söyledim; ‘Bu makinedir, her zaman bozulur. Lütfen bir istatistik yapın ve bizim dönemle kıyaslayın.’ Sonuç olarak baktık ki kabul edilebilir ve tahammül edilebilir sınırın üstünde bir bozulma var. Bizim dönemimizde 1 yaşanmışsa şimdi 6-7 yaşanıyor.” bilgisini paylaştı.

KABAKTEPE: “1 MİLYAR TL BAKIM-ONARIM İHALESİ ALAN ŞİRKET NEREDE?”

Otobüslerin bakım ve onarımı için İBB’nin 1 milyar TL’yi aşkın ihale verdiğini hatırlatan Kabaktepe, “Otobüslerin yolda kalmasının yanı sıra klimaların çalışması gibi araç içi sistemlerin bakım ve onarımında da ilgisizlik var. Ama İBB, otobüslerin bakım ve onarımı için 1 milyar TL’nin üzerinde ihale yaptı. Üstelik bu ihaleyi alan şirket, CHP’li bir ismin de yer aldığı bir şirketmiş. O halde bu şirket ne yapıyor? Yeni otobüs alınması için yapılmamış bu ihale. Bakım ve onarım yapılması için yapılmış. O zaman yapsın işini.” diye konuştu.

KABAKTEPE: “SİYASETTE ‘TURİST’ OLAMAZSINIZ”

2024’te gideceğini anlayan CHP’li yönetimin İBB’yi turist umursamazlığıyla idare ettiğini söyleyen Kabaktepe, “Yönetmekle görevlendirildikleri kurumun iş ve işleyişini gereği gibi yerine getiremiyorlar. İşte burada ‘turist’ yaklaşımı var. Siyasette turist olamazsınız. Ne demek turist yaklaşımı? Tatil amaçlı bir yere gittiğinizde her şeye dikkat etmez, hiçbir şeyi çok önemsemezsiniz. Ne de olsa birkaç gün sonra gideceğim deyip umursamazsınız. Turist anlayışıyla kent yönetilmez. Kent, canlı bir organizmadır. Sürekli yeni ihtiyaçlar duyar. CHP’li İBB yönetimi iş başına geldiğinde duyulan ihtiyaçlar ile şimdi duyulan ihtiyaçlar da farklı.” ifadelerini kullandı.

KABAKTEPE: “1.000 YENİ TAKSİ ONAYLANDI”

İBB’nin yeni taksi talebi hakkında da açıklama yapan Kabaktepe, “Geçtiğimiz UKOME toplantısında 1.000 yeni taksi teklifi onaylandı. Büyükşehir Belediyesi bir an evvel 1.000 yeni taksinin işlemlerini tamamlasın, piyasaya alsın. Ondan sonra da ikinci 1.000’i konuşalım, durumları değerlendirelim.” dedi.

YORUMLAR 46
 • Kolistahra 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok zevkli oluyor izlemesi 2028 de RT Erdoğan gittimi bunlar bi iktidara gelsin o zaman görecekler dünyanın kac bucak olduğu nu
  Cevapla
 • izmir-doğru söyler 1 yıl önce Şikayet Et
  otobüs tamir şirketi imamoğlunun kankası arkadaşına verilmiş 1 milyara ihalemi olur ne tamiri bütün uçakların tamirimi birde bu milyarlık ihalede chp ye kaç milyon rant gitti imamoğluna kaç milyon rant gitti.ortaya çıkartın kardeşim
  Cevapla
 • zafer 1 yıl önce Şikayet Et
  istanbul cekeceksin bu yükü .oy verirken algıyla hareket edersen .gerçekler sırtınıza biner.
  Cevapla
 • Muşlu efe 1 yıl önce Şikayet Et
  Patates soğan siyaseti yapanlar bunun vebalini allah size sorsun
  Cevapla
 • Urfalı Nabi 1 yıl önce Şikayet Et
  Kim bu milletin parasını çalıp bu milleti gavura karşı mahcup ediyorsa Allah belalarını versin
  Cevapla
 • Guaidoglu 1 yıl önce Şikayet Et
  Millet bunu kendine yapiyor. Sen nasil isen yukardaki de öyle. Kendine lanet okuma.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Oxford açıkladı: Bu mesleklerin 7 yıl ömrü kaldı!
Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücüne güç katacaklar! Milli projelerde geri sayım...