Celal Şengör skandalı savunmaya devam etti: Taciz değilmiş

Prof. Dr. Şengör, bir öğrencisine kızdığı için eteğini kaldırıp tokat atması konusunda konuştu. Hakan Ural, Şengör'ün, "Ben asla, bunun bir cinsel taciz olduğunu düşünmüyorum. Asla bunda bir anormallik görmüyorum" dediğini açıkladı.

GİRİŞ 20.09.2021 15:15 GÜNCELLEME 20.09.2021 15:16
Bu Habere 72 Yorum Yapılmış

İTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Şengör'ün bir öğrencisine yönelik cinsel taciz sözleri sosyal medyada büyük tepki çekmişti. İTÜ öğrencileri ise Şengör'ün okulla ilişiğinin kesilmesini istemişti. Bu olayların ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü, Prof. Dr. Şengör hakkında idari soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Prof. Dr. Celal Şengör yankı uyandıran olayla ilgili ilk açıklamayı, Kanal D ekranlarında hafta içi her gün canlı yayınlanan sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı “Neler Oluyor Hayatta” programına yaptı.

Sunucu Hakan Ural Prof. Dr. Celal Şengör’ün yaptığı açıklamayı paylaştı. Şengör’ün ifadelerine yer veren Ural “Celal Hoca diyor ki; ‘ben asla, bunun bir cinsel taciz olduğunu düşünmüyorum. Asla bunda bir anormallik görmüyorum. Bana gösterilen tepkilerin birçoğunu da abartılı buluyorum’ diyor.” Sözleriyle eleştirilere olan yanıtını paylaştı.     

İTÜ'DE CELAL ŞENGÖR PROTESTOSU

İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Şengör, bir grup öğrenci tarafından protesto edildi.

Yapılan basın açıklamasında, "İTÜ rektörlüğü Celal Şengül'ün tacizini anlattığı videoyu paylaşmamız üzerine bir açıklama gerçekleştirdi. Okuldaki soruşturma ve karar alma süreçlerinin öğrencilere kapalı göstermelik komisyonlar tarafından değil, içerisinde öğrencilerin ve okul bileşenlerinin de olduğu şeffaf, takip edilebilir ve denetlenebilir taciz önleme birimleri tarafından sağlanmasını istiyoruz. Bizim üniversitemizde tacizin ve şiddetin meşrulaştırılmasına tahammülümüz yok" denildi.

 
YORUMLAR 72
 • Siyah 9 ay önce Şikayet Et
  Onlara göre bu hayvanca hareket medeniyet! Boydan boya kapalı hanımefendilere bu seviyesiz yaklaşımlarını yapamadıkları için. Kapatma diyor aç ki seviyemizce hareket edelim!!!
  Cevapla
 • zübükzade 9 ay önce Şikayet Et
  bir bayanın etegini kaldırıp şaplak atmak ve dahası baban sana bunu yapmadı mı? demek,hangi baba kızının etegini kaldırıp şaplak atar o da ayrı bir tartışma memleketin prof bu ise zır cahili düşünmek bile istemiyorum
  Cevapla
 • neyse o 9 ay önce Şikayet Et
  Ülkede bu tipler neden bu kadar çok sivrildi her geçen gün de artıyor
  Cevapla
 • z.y. 9 ay önce Şikayet Et
  medeniyet dediğin tek dişi kalmiş canavarlar.
  Cevapla
 • Q44 9 ay önce Şikayet Et
  Bunu normal karşılayan yatak ta yakalasa onu da normal karsilar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsveç ve Finlandiya ile imzalanan mutabakatta dikkat çeken 9'uncu madde
Alarma geçildi! Dünyayı sarsan doğal gaz krizine Türkiye formülü