İstanbul'da 'çakar' kabusu devam ediyor! Sürücüler şikayet yağdırdı

İstanbul'da özellikle TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'nda görülen çakarlı minibüsler sürücülere zor anlar yaşatıyor. Trafiğin yoğun olduğu sabah ve akşam saatlerinde çakarlı minibüsler, sürücüleri sıkıştırıp tehlikeye atıyor.

İstanbul'da 'çakar' kabusu devam ediyor! Sürücüler şikayet yağdırdı
İstanbul'da 'çakar' kabusu devam ediyor! Sürücüler şikayet yağdırdı
GİRİŞ 21.09.2021 15:46 GÜNCELLEME 21.09.2021 15:46
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İstanbul'da trafiğin en yoğun olduğu saatler olan iş giriş ve çıkış saatlerinde ortaya çıkan çakarlı minibüs ve midibüsler trafikte yeni kabus oldu.

SÜRÜCÜLERE ZOR ANLAR YAŞATIYORLAR

Daha çok TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'nda, genellikle camları filmli çakarlı minibüs ve midibüsler trafikte diğer sürücülere zor anlar yaşatıyor. Zaten yoğun trafikte ilerlemekte zorlanan sürücüler bu çakarlı araçların yol istemesi ve sıkıştırmasıyla daha da zorluk yaşıyor. Emniyet şeritlerini de kullanan araçlardan şikayetçi olan sürücüler yetkilerden duruma çözüm bulmasını istiyor. Sürücüler, kendilerini sıkıştıran minibüsleri cep telefonuyla çekip sosyal medyada da paylaşıyor.

"ADAMIN ÜZERİNE SÜRÜYORLAR"

Çakarlı minibüslerin kendilerini trafikte zora soktuğunu söyleyen Fesih Halitli, "Çakarlı minibüslere denk geliyoruz. Genelde minibüsler sıkıntılı zaten. Yol istiyorlar, yol istemeyi bırak adamın üzerine sürüyorlar" ifadelerini kullandı. Kime ve hangi kuruma ait oldukları anlaşılamayan bu camları filmli çakarlı minibüs ve midibüsleri bazı sürücüler sivil polis sanıyor.

Sürekli sıkıştırıyorlar diyen bir başka sürücü de "Kazaya sebebiyet veriyorlar. Sıkıntılı işler devletin bir çözüm bulması lazım. Yoksa olmaz. Sürekli yol istiyorlar. Belki sivil bile değil ama biz öyle görüyoruz" diye konuştu. Bir taksi sürücü de " Sürekli çakarlı minibüsleri görüyoruz. Sürekli yol istiyorlar. Sanki bu yol onlara verilmiş. Biz taksici olduğumuz halde gidemiyoruz, onlar rahat rahat gidiyorlar" dedi.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Kerem 2 ay önce Şikayet Et
    Dingonun ahırı. Bu millet ancak ağır cezadan anlar.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Biden ile Putin arasındaki kritik görüşme sona erdi
Son dakika: 7 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı!