İBB'nin iki ilçede yurt inşaatını durdurduğu ortaya çıktı

İBB yönetimi Küçükçekmece ve Bağcılar'da öğrenci yurdu inşaatını durdurdu. İki bin 219 öğrenci kapasiteli yurtların 2 buçuk yıldır kaderine terk ettiği ortaya çıktı.

İBB'nin iki ilçede yurt inşaatını durdurduğu ortaya çıktı
İBB'nin iki ilçede yurt inşaatını durdurduğu ortaya çıktı
GİRİŞ 28.09.2021 16:43 GÜNCELLEME 28.09.2021 16:43
Bu Habere 53 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Küçükçekmece ve Bağcılar'da iki bin 219 kapasiteli öğrenci yurdu inşaatını durdurduğu ortaya çıktı.

İBB yönetimi, 2017 yılında ihalesi yapılan ve 2018'de yapımına başlanan Küçükçekmece'deki ve Bağcılar'daki öğrenci yurt inşaatlarını durdurduğu ve 2 buçuk yıldır kaderine terk ettiği öğrenildi.

İstanbul'da 2018 yılında İBB tarafından yapımına başlanan ve 1875 kişilik yurt projesinin, seçimden sonra yönetime gelen Ekrem İmamoğlu tarafından askıya alındığı ortaya çıktı. 2 yıl 3 aydır inşaat halinde bekletilen ve kaderine terk edilen projede, inşaatta kullanılan birçok malzemede tahribat oluştuğu ve maddi kayba yol açıldığı bildirildi.

2 YIL 3 AYDIR ATIL DURUMDA

AK Parti Küçükçekmece İlçe Başkanı Recep Şencan "Yurtlara ilişkin son günlerde algı operasyonları yapılıyor. Yurt projesi CHP yönetimi tarafından 2 yıl 3 aydır bekletiliyor. Atakent'te AK Parti döneminde İBB tarafından projelendirilen, 2017 yılında ihalesi yapılan ve 2018 yılında yapımına başlanılan bin 875 kişilik bir öğrenci yurdu var. İçinde kütüphane ve spor salonlarının da bulunduğu bu proje tam da 2 yıl 3 aydır CHP'li İBB yönetimi tarafından yarım bırakılmış halde bekletiliyor. Son günlerdeki yurt polemiğinin ardından da algı operasyonuyla gençleri kışkırtmaya çalışıyorlar. Polemiği bıraksınlar yurdu planladığı gibi bitirsinler. İBB yapamıyorsa projeyi devretsin, Gençlik ve Spor Bakanlığı'mız seve seve tamamlar" diye konuştu.

CHP İKİYÜZLÜLÜĞÜ...

Bu duruma Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu da tepki gösterdi. Göksu, "CHP'li İBB yönetimi bir taraftan AK Parti döneminde yapılan yurtları kendileri yapmış gibi gösterirken, diğer yandan 2018'de yapımına başlanan Küçükçekmece'de bin 875, Bağcılar'da ise 344 öğrenci kapasiteli öğrenci yurtlarının inşaatlarını 2,5 yıldır durdurdu" ifadelerine yer verdi.

KAYNAK: SABAH- BARIŞ SAVAŞ
YORUMLAR 53
 • Vatandaş 37 3 hafta önce Şikayet Et
  Chp yurt sorununu bir yılda bitiririz derken durdurdukları inşaatları iktidarları döneminde bitirerek bak söylediğimiz gibi bir yılda sorunu çözdük diyecekler. İkiyüzlü değil çokyüzlü pişkinler
  Cevapla
 • Mutlu Yıldız 3 hafta önce Şikayet Et
  Mahkemeye verin kim durdurdu ise Adelet hesap sorsun bukadar para çöp mü olacak
  Cevapla
 • Güçlü Türkiye 3 hafta önce Şikayet Et
  İBB ye hemen kayyum atayın
  Cevapla
 • tuğra 3 hafta önce Şikayet Et
  Yahu insan bukadar mı nankör ve hain olur?halk bukadar mı kör oldu?hala chp nin kimlere hizmet etigini göremiyorlar mı?hainlik daha nasıl olur ki?
  Cevapla
 • talat 3 hafta önce Şikayet Et
  Bir sehir nasıl kötü yönetilir işte örnek.Keşke insanlar anlayabilse.Coktandır gitmediğim istanbul ne hale gelmiş.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Milli Eğitim Bakanı Özer'den okullarla ilgili son dakika açıklaması geldi
Kamu bankalarından faiz indirimi