İçişleri açıkladı: 22 Eylül'de etkisiz hale getirilen terörist gri listede!

İçişleri Bakanlığı, "22 Eylül'de 2 terörist silahları ile birlikte etkisiz hale getirilmişti. Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin Gri kategoride aranan Zagros Cudi kod adlı Mehdi Uysal olduğu tespit edildi." açıklamasında bulundu.

İçişleri açıkladı: 22 Eylül'de etkisiz hale getirilen terörist gri listede!
İçişleri açıkladı: 22 Eylül'de etkisiz hale getirilen terörist gri listede!
GİRİŞ 30.09.2021 09:53 GÜNCELLEME 30.09.2021 10:34
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

SON DADKİKA HABERİ: Gri kategoriye bir çizik daha: Şırnak Bestler/Dereler bölgesinde gerçekleştirilen operasyonda etkisiz hale getirilen 2 teröristten birinin gri kategoride aranan Zagros Cudi kod adlı Mehdi Uysal olduğu tespit edildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama da şu şekilde:

"Eren-13 Operasyonları kapsamında; kahraman Jandarmamız tarafından Şırnak ili Bestler / Dereler bölgesinde 22 Eylül 2021 tarihinde; J-SİHA/İHA ve Hava Kuvvetleri destekli, Jandarma Komando ve JÖH birliklerince gerçekleştirilen operasyonda; 2 terörist silahları ile birlikte etkisiz hale getirilmişti. 


Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin sözde Şırnak bölgesinde Botan Eyaletinde sorumlu düzeyde faaliyet yürüten ve Terörden Arananlar Listesinde 500 Bin TL’ye kadar ödülle Gri kategoride aranan Zagros Cudi kod adlı Mehdi Uysal olduğu tespit edildi.
 
Teröristin katıldığı eylemler arasında; 2015-2016 yıllarında Şırnak Merkez İsmetpaşa ve Cumhuriyet mahallelerinde çukur / barikat eylemlerine aktif olarak katıldığı tespit edildi. 
 
Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik operasyonlara, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edilecektir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 2
  • German 50 2 ay önce Şikayet Et
    Elhamdülillah
    Cevapla
  • niksarlı 2 ay önce Şikayet Et
    elinize yüreğinize sağlık Aslan parçaları...en kısa zamanda kırmızılı bekliyoruz..rabbim sizleri korusun..
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: MİT ve Emniyet tarafından yakalanan 16 MOSSAD ajanının hedefleri ortaya çıktı
Son dakika: Yerli otomobilde sürpriz gelişme! CEO Karakaş duyurdu