'Kaymakam öğretmeni sınıftan kovdu' iddiası! Valilikten açıklama

Artvin’in Kemalpaşa ilçesi Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın’ın, ziyaret ettiği lisede girdiği sınıfta ‘hoş geldiniz’ diyerek kendisine elini uzatan öğretmeni kovduğu iddiasına ilişkin valilikten açıklama geldi.

'Kaymakam öğretmeni sınıftan kovdu' iddiası! Valilikten açıklama
'Kaymakam öğretmeni sınıftan kovdu' iddiası! Valilikten açıklama
GİRİŞ 30.09.2021 19:36 GÜNCELLEME 30.09.2021 19:36
Bu Habere 662 Yorum Yapılmış

Artvin’in Kemalpaşa ilçesi Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın’ın, ziyaret ettiği lisede girdiği sınıfta ‘hoş geldiniz’ diyerek kendisine elini uzatan öğretmeni ‘Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle’ diyerek kovduğu iddia edildi.

Kaymakam Saygın, iddialara ilişkin açıklama yapmazken, Kemalpaşa Eğitim-Sen de yaşananlara tepki gösterdi. Konuyla ilgili Artvin Valiliği'nden de yazılı açıklama yapıldı.Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 20 Ağustos’ta Kemalpaşa ilçesine kaymakam olarak atanan Mehmet Faruk Saygın, göreve başladığı ilçede dün Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. İddiaya göre Kaymakam Saygın, elini uzatıp kendisine ‘Hoş geldiniz’ diyen genç öğretmene ‘Bu ne hadsizlik’ diyerek sınıftan çıkmasını, dışarıda beklemesini söyledi. Gerginlik yaşanan ziyaret sonrası Kaymakam Saygın, okuldan ayrıldı.

ARTVİN VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Artvin Valiliği de konuyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

29.09.2021 Çarşamba günü Kemalpaşa Kaymakamımız ve Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün, Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfını ziyaretleri esnasında, bizleri derinden üzen hadise ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Kemalpaşa Kaymakamı öğrencilerle sohbet ettiği sırada sınıfa sonradan giren ve daha sonra sınıf öğretmeni olduğu anlaşılan kişinin elini uzatarak tokalaşma isteğini, pandemi kuralları gereği eli göğsünde selamlaşarak karşılamış, öğretmen olduğu sonradan anlaşılan kişinin ısrarı neticesinde Kaymakamımızla öğretmenimiz arasında bizleri de üzen, istenmeyen bir diyalog meydana gelmiştir.

İlçe Kaymakamına gerekli tembihat yapılmış, konu ile ilgili inceleme ve araştırma devam etmektedir.

ETİKETLER
SON DAKİKA
YAZDIR
YORUMLAR 662
 • Allah'ın bir kulu 2 ay önce Şikayet Et
  Yine yanlış yapıyorlar. Merkeze alacaklar, tüm valilere ve kaymakamlara ibret olmalı. Mülkiye ile vatandaş arasındaki bu sıkıntılı olaylara artık bir disiplin getirilmeli. Devletin refleksi hizmet eden görevlisine hissettirilmeli. Yoksa daha çok tekerrür eder, defalarca Twitter da bu devlet vatandaşa sakız olur
  Cevapla
 • Diyarbekirli 2 ay önce Şikayet Et
  Daha dünkü bebeği kaymakam yaparsan olacağı bu.... Devlet adabı öğrenmesi gerekir... hiç kimse öğrencinin yanında öğretmeni azarlayamaz... yazık çok yazık...
  Cevapla
 • Naber 2 ay önce Şikayet Et
  Kaymakamın suçu yok.kendisinden sonra giren kişinin, öğretmen ise,kendisini tanıtıp sonra hoş geldiniz demeliydi.kaymakam nerden bilsin,öğrenciler genç, öğretmenler genç...
  Cevapla
 • Genç 2 ay önce Şikayet Et
  Kaymakamda genç :))
  Cevapla
 • Ali 2 ay önce Şikayet Et
  Orada vatandaşın verdiği vergilerle oturuyor, o haddini bilecek
  Cevapla
 • hakaN 2 ay önce Şikayet Et
  her ne olursa olsun; bir sınıfta öğrencilerinin gözü önünde öğretmeni azarlamak bağırmak veya negatif bişey yapmakta nedir yahu.
  Cevapla
 • dede 2 ay önce Şikayet Et
  öğreetmen kabahat işleidyse 657 de memur cezaları denen bölüm var işletirisn. AMMA KORE lid3ri KİM in bile yapmadığını yapıp öğretmeni öğrencileirn için ister başbaşa da olsa azarlauyamazsın kızamazsın kovamazsın. varsa suçu 1. UYARI 2-KINAMA-3MAAŞTAN KESME 4-KADEME DURDURMA 5_ İHRAÇ birini uygulassın. amma kovamazsın bağoramazsın . kimsin ki bağırackasın. be n olsam hakaretten o mkaymakama ağır bir manevi tazminat dvası açarım.MİLLİ EĞİİTM BAKANI NERDE ÖĞREMNİNİ KORUMAYACAK MI. VAH EĞİRİM VAH.Ç SONR ABAŞARI DİLİYORLAR. BUŞARTLARDA HANGİ ÖĞREETMEN GÖREVİNİ LAYIKIYLA SEVEREK YAPAR. BEN YAPAMAM esefel ekınıyorum o kaymakamı..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ali Babacan'dan adaylık çıkışı! Millet İttifakı'na isyan etti
İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'nun adaylık sorusuna yanıt: Kazanamayacak bir isme hayır